Herşey Seninle Güzel

Haziran 8, 2011 Şiir, Yankı Yayınları

Bu kitabı en uygun fiyata D&R'dan satın alın

SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ….

 

Şimşekler çakmasın hiç üstümüzde,
Turnalar uçuşsun hep gökyüzünde,
Ay parlasın yeter!  o gül yüzünde,
Hasret benim olsun, ben katlanırım.

……………  (Katlanırım)

 

 

Mutlu, mesut günlerin hiç mi yoktu değeri,
Yalanmıydı sözleri, taş mı oldu yüreği,
Canevime diktiğim, en mukaddes mabedi,
Bir kez dönüp bakmadan yıkıp gitti o zalim….

…………….(O Zalim)

 

Tatlı diline, ürkek gülüşüne,
Hayran olmadım ki, delicesine!
Çeşminaz gözlerin bile ey zalim!
Yakmadı içimi, bil ki nafile,
O gülfer yüzünü, sensiz her gece,
Hayal bile edemedim, nedense?
Ben, seni hiç sevmedim ki

……………(İnleyen Yalan)

 

Aşk ve Şiir, duygu ve gönül birbirine yakışan, en güzel iki kelime, şiir de bu şekliyle Ertuğrul YILMAZ’ın dili ve kalemine güzel yakışıyor. Hayat bulup ölümsüzleşiyor! Şair Ertuğrul YILMAZ’ı yürekten kutlar, çıktığı bu yolda “Şiir ve Edebiyat” dünyasına güzel şiirler sunmasını diliyor ve yüreklendiriyorum.

SEVGİLERİMLE!

Şükrü YETİMOĞLU
Şair
18 Nisan 2011

DİKKAT!!! ; Seven Kalplere DOKUNUR…

————————-

Şiirin büyülü dünyası ile liseli yıllarda tanıştım. Aşk, ızdırap, çile gibi duyguların sihirli kelimelerle işlenerek, zaman ve yaş mefhumu gözetmeksizin farklı gönüllere DOKUNABİLME kabiliyetinden oldukça etkilenmiştim. Başlangıçta okuma ve dinleme olarak müptelası olduğum şiir, zamanla kendi duygu ve düşüncelerimin kaleme alınması şeklinde kendisini gösterdi.

“Herkes biraz şairdir” sözünden hareketle; 1986 yılından bu yana uzun aralıklarla da olsa, yazdığım şiir denemelerinde huzur bulduğumu ve rahatladığımı keşfettim. İlk yıllarda sır gibi sakladığım şiirlerimi zamanla yakın çevreme okumaya başladım. Aldığım beğeni ve olumlu tepkiler yazmaya devam etmem yönünde beni cesaretlendirdi ve şiire ilgimin artarak devam etmesini sağladı. Ancak şiir yazmak hayatımın hiçbir döneminde maalesef bir öncelik olmadı. Zamanı geldiğinde şiirin kendisini bana yazdıracağı düşüncesi, yazabilme yeteneğimin hep önüne geçti.

“HERŞEY SENİNLE GÜZEL” isimli ilk şiir kitabımı, “Hayat Paylaşmaktır.” prensibinden hareketle siz şiir dostlarına sunmaktan dolayı onur duyuyorum.  Sevginin yok olmaya yüz tuttuğu, maddeciliğin ise baş tacı edildiği günümüzde, şiirlerimin ezberleri bozacağına, seven gönüllere DOKUNARAK, mahşere kadar söndürülemez olan sevgi ateşinin üzerindeki külleri alacağına olan inancım tamdır.

Öncelikle bana şiir yazabilme kabiliyetini bahşeden Yüce Yaradan’a şükürler ediyor, çalışmalarıma olan beğeni ve teşvikleri ile beni hiçbir zaman yalnız bırakmayan aileme ve tüm gönül dostlarıma şükranlarımı sunuyorum.

Sevgilerimle,
Ertuğrul YILMAZ

Satın Alabilirsiniz

Bu kitabı en uygun fiyata D&R'dan satın alın

Burada yer almak ister misiniz?
Satın alma bağlantılarını web sitenize yönlendirin.

Genel Bilgiler

Benim için ARA!

Herşey Seninle Güzel için 4 cevap

  1. Ertuğrul Yılmaz’ın imzalı kitabını kazandım.Teşekkürler Birazoku..Ertuğrul Bey’in Hemşerim olduğunu öğrendim.Daha çok sevindim.Kaleminize,yüreğinize sağlık.

  2. Selamlar.Ertuğrul bey’in imzalı kitabını kazanmak beni çok mutlu etti.Şiir aşığı olarak daha da mutlu oldum.Teşekkür ederim Birazoku…

  3. Bir solukta okuyacağınıza eminim. Umuyorum sevdiklerinizle paylaşırsınız :)))

Cevap ver

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>