Zevk | Hilda Hutcherson | Biraz Oku Sonra Al

Birazoku.com sitesinde de kitapların ilk sayfalarından biraz okuyabilir, satın almadan önce fikir sahibi olabilirsiniz. Devamı »

Yazar ya da yayınevi iseniz kitaplarınızı ücretsiz yükleyin!

Facebook’ta Beğen

zevk-neden-kitap-kapakCinsellikle ilgili bildiğiniz her şeyi unutun! Artık seks yapmaya hazır olacak ve sahip olduğunuz gerçek zevkin tadına varacaksınız. Bu paha biçilmez hazinenin sırlarını keşfedin!Ömür boyu zevki yaşamak için;Seksî, şehvetli, kendinden emin ve zevki arayan bir kadın olun.Kendi zevkinizin sorumluluğunu alın.Kendi bedeninizle erotik bir ilişki oluşturun. Onunla yaşayın. Onun tadını çıkarın.Cinsel ilişkiyi siz başlatın, denemeler yapıp eğlenin.İstediğinizi elde etmeye çalışın!Partnerinizle aranızdaki cinsel ilişkiye öncelik verin. İlişkinizin tazeliğini ve heyecanını koruyun.Kendi cinsel senaryonuzu yazın. Cinselliğinizi nasıl ifade edeceğinize sadece ve sadece siz karar verebilirsiniz.Tecrübe ettiğiniz zevklere değer vererek onları yüceltin.Son söz olarak söylenebilecek tek şey var; zevki hak ediyorsunuz. Onu kucaklayın!Sonunda iyi seksin gizemlerini, romantizmi kaçırmadan aydınlatan bir kitap!Dr. Henry Lodge, Seneye Daha Genç kitabının yazarı. İyi yazılmış, kolay okunur bir cinsel zevk rehberi…Beverly Whipple; Cinsel Sağlık Dünya Birliği Genel Sekreteri ve G Noktası kitabının yazarıYaklaşımı o kadar kapsamlı ve yazdıkları o kadar güven verici ki, bir seks rehberi edinmeyi asla düşünmeyen okuyucu bile kitabı okurken kendini rahat ve minnettar hissedecek.Publishers Weekly.

İçindekiler
Giriş
I. Zevk Arayıp
1.  Zevk İlkeleri
2. Sizin Bedeniniz: Kadının Cinsel Anatomisi.
3.  Erkeğin Bedeni: Erkeğin Cinsel Anatomisi.
II. İstediğiniz Cinselliğe Ulaşmak
4.  Cesur ve Güzel: Cinsel Güven Kazanmak.,.
5.  Kendinizi Tanıyın: Size İyi Gelen Şeyleri Keşfedin
fi. Bedeninize Yatırım Yapın: Cinsel Form Tutun.
7. Beden Dili: İhtiyaçlarınızı Karşınızdakine Aktarmak
III Mükemmel Seks
8. Kadın İçin Oral Seks Zevki
9.  Erkeğe Yardım Eli Uzatın: Ellerin Verdiği Zevk
10.  Erkek İçin Oral  Seks Zevki
11. Cinsel Birleşme Zevki
12. Anal Seks Zevki
IV. Arzuyu Ateşlemek
13.  Zevk Artırıcılar.
14.  Büyük “O”.
V. İlişkiye Farklı Heyecanlar Katmak
15. Baştan Çıkarıcı Oyuncaklar
16.  Yetişkin Eğlencesi: Erotik Oyunlar
17. Fantezi Zevki.
18. Zevk Perhizi: Besleyici Gıdalar, Takviye Besinler,
Afrodizyaklar.
VI,  Yasam Boyu Zevk
19.  Evet, Evet, Evet, Evlendikten Sonra da Seks Yaparım!
20.  Tutku ve Ebeveyn Olmak.
21. Ellisinden Sonra Seks
22.  Güvenli Seks için Bazı Hatırlatmalar.
Son Söz.
Kaynaklar.

Teşekkür
Bu kitap, birçok kişinin desteği olmadan asla ortaya çıkamazdı.
Az sonra isimlerini vereceğim yazarlara, doktorlara ve arkadaşlarıma değerli yardımları, yorumları ve yetkin tavsiyeleri için teşekkür ediyorum; Sharon Bone, Monique Brovvn, Anette Candido, Robert Corbellini, Sharon Grotevant, Rachel Grumman, Cynthia Henderson, Dr. Gerald Hoke, Synitra Hutcherson, Dr. Nancy Jasper, Elena Katz (M.S.VV.), Dawn Kum Walks, Amy Levine, Dr. Roger Lobo, Barbara Miller, Joann Perrino, Gene Pope, Dr. Ridvvan Shapsigh, Holly Taylor ve beni yüreklendiren Kolombiya Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde okuyan öğrencilerim.
Okumaya, yorum yapmaya ve tavsiyede bulunmaya her zaman hazır olan, yetenekli yazar ve editör Tamara Jeffries’e en içten teşekkürlerimi sunuyorum.
On yıldır birlikte çalıştığım harika ajansıma, Carla Giasser’a ve yetenekli çizer Judith Cummins’e teşekkür ediyorum.
İnanılmaz editörüm Marian Lİzzi’ye tereddütsüz verdiği destek ve cesaret için milyonlarca teşekkürler.
Ve her zamanki gibi eşim Fredric Fabiano’ya ve çocuklarım Lauren, Steven, Andrew ve Freddie’ye özel olarak teşekkür ediyorum. Anlayışınız ve sevginiz için hepinize teşekkürler.
Ve son olarak birkaç yıldır kendileriyle konuşmaktan onur duyduğum binlerce kadına teşekkür ediyorum. Hikâyeleriniz için, aklınızdakileri benimle paylaştığınız ve beni aranıza kabul ettiğiniz için teşekkürler.

Giriş
Mükemmel bir cinsel yaşam, fiziksel, duygusal, hatta ruhsal açıdan kendimizi iyi hissetmemizi sağlar. Her kadın ve her erkeğin arzuladığı şeyin bu olduğuna inanıyorum. Samimi ve tatmin edici seksten hoşlanmak onun peşine düşmek için bariz nedenlerimiz olmakla beraber, artık böyle bir seksin ömrümüzü uzatabileceğine dair kanıtlar da bulunmaktadır. British Medical Dergisinde yayımlanan son bilimsel çalışmaya göre, sık orgazm olan erkeklerin kalp hastalıklarından ölme riskinin, nadir orgazm olanlara kıyasla yüzde elli daha az olduğu ortaya konmaktadır.’ Diğer bazı çalışmalar gösteriyor ki, erkek için cinsel ilişkinin niceliği önemliyken, kadın sağlığı ve uzun ömürlülüğü için cinsel ilişkinin kalitesi ya da cinsel tatmin önem kazanmaktadır.2 Bir diğer çalışma ise cinsel tatminsizliğin kadınlarda kalp rahatsızlıkları için risk faktorü olduğunu göstermektedir. Tatmin edici cinsel ilişki, stres ve kaygıyı azaltır, uykuyu düzenler, kısacası kendinizi iyi ve zinde hissetmenizi sağlar. Başka bir deyişle, yüzünüzde gülücükler açılmasına neden olur. İlk kitabım “Seks Hakkında Annenizin Size iliç Anlatmadıkları” yayımlandığından bu yana geçen yıllar içinde ülkenin her yerini gezip kadınlarla, karşılıklı tatmin edici seksin önemi hakkında konuşmalar yaptım. Bu gezilerim sırasında, bir jinekolog olarak muayenehanem d ek i işimde seks ve cinse! sağlık hakkında karşılaştığım yüzlerce soruyla, yardımcı editör ve köşe yazarı olarak Glamottr ve Esence dergilerinde çalışırken de karşılaştım. Pek çok kadının kendi cinsel anatomileri ve seks teknikleri hakkında bazı soruları olduğu için “Seks Hakkında Annenizin Size Hiç Anlatmadıkları” kitabını yazdım. Karşılaştığım bazı kadınlar, yıllardır seks yapıyor olmalarına rağmen seks hakkında sadece basit ve yarım yamalak bilgilere sahip olduklarını kabul etmektedirler. İlk kitabım, “cinsel birleşme (plumbing)” ve pozisyonlar hakkındaki temel bilgileri içermektedir. Fakat bu konuyu derinlemesine ele almaya başladığım an, kadınların daha fazla bilgi edinmek için ne kadar istekli olduklarını fark ettim.
Amerika’nın çeşitli bölgelerindeki kadınlar cinselliği bol miktarda yaşarken, pek çoğu hissetmek istedikleri haz seviyesine ulaşamıyor. İki bedenin birleşmesinin ötesinde bir cinsel yaşam arzuluyorlar Tecrübe ettikleri seks deneyiminden tatmin olmuş ve zevkten cayır cayır yanar bir halde çıkmak istiyorlar. Eksiksiz bir haz duygusuna ulaşmak, sadece iyi değil, mükemmel, tatmin edici bir cinsel deneyim tecrübe etmek istiyorlar. Kendi hikâyelerini benimle paylaşan binlerce kadını dinlerken bir şey hep ilgimi çekmiştir; bu kadınların her birinin haz tanımı ve tecrübeleri farklıydı.
Pek çok kadın yazdıkları mektuplarda cinsel yetersizlik duygularından bahsetmektedir. Bu duyguların çoğu yatakta görevlerini yerine getirmek için kendilerine yaptıkları büyük baskıdan kaynaklanmaktadır. Bedenleri belli biçimlerde görünmediği sürece rahat değildirler. Her zaman cinsel doyuma ulaşmaları hatta birden fazla gerektiğini düşü nürler. Her pozisyonu, her tekniği ve karşısındakinin duvara tırmanmasını sağlayacak her oyunu bilmeleri gerektiğine inanırlar. Cinsel deneyim bu idealin gerisinde kaldığı zaman bazı kadınlar ya da partnerleri kendilerini mutsuz ve yetersiz hisseder.
Benim mesajım ise şu; hazzın, yerine getirilmesi gerekenlerle ve amaçlarla bir ilgisi yoktur. Eğer kendinizi yargılar, partneriniz için endişelenir ya da orgazm miktarını sayarsanız, nasıl keyifli bir haz deneyimi yaşayabilirsiniz ki? Haz duygusunu gevşediğiniz zaman, kendiniz, partneriniz ve birlikte yaptığınız şey hakkında rahat olduğunuz zaman tadabilirsiniz. Haz, insanı heyecanlandıran, keyif veren, nefes kesen bir duygudur. Benliğiniz kadar bireyseldir. Hazza ulaşmanın tek bir yolu yoktur. Kendinize ait haz duygunuzu belirlemeli umarım kendi adınıza ve onun peşinden gidip sonuna kadar keyfini çıkarmalısınız
Bu kitap hazza giden yolda size hangi ad im lan atacağınız hakkında yardımcı olmak için yazılmıştır. İlk adım kendi bedeniniz üzerinde yetkin olmaktır. Bu da, bedeninizin bütün o eşsiz parçalarını ve nasıl çalıştıklarını öğrenmek, onları yakından tanımak demektir. Cinsel organlarınızı ve bedeninizin diğer kısımlarını sevip onlarla gurur duyduğunuz zaman kendinizi cinsel birleşmenin erotik duygulanımlarına duygusal ve fiziksel bırakabilirsiniz. Kendi fiziğiniz hakkında rahat olduğunuz zaman örtüleri atıp ışıklan yakabilecek ve bedenleriniz esrime anı içinde birleşirken partnerinizin gözlerine bakabileceksiniz.
Cinsel hazzı hak ediyorsunuz ve kendinizi buna yetkin hissetmeniz gerekiyor. Cinsel anlamda doyuma ulaşmak için neye ihtiyacımız olduğunu ya da ne istediğimizi tam olarak bilemediğimiz için çoğumuz kendi cinsel gücümüzün sınırlarından haberdar değilizdir. Doğru dürtüyü, o sihirli dokunuşu genellikle partnerimizden bekleriz. Kendi haz duygu nuzun sorumluluğunu almalısınız. Hayalini kurduğunuz cinsel yaşamı elde etmek için kendinizi keşfetme adına bir yolculuğa çıkmalısınız. Sizi iyi hissettiren şeyleri keşfedip bunları tanımak kesinlikle şarttır. Sİ2İ nelerin tahrik ettiğini keşfettiğiniz zaman, kendinizde bu bilgiyi partnerinizle paylaşma hakkını görmelisiniz. Bununla birlikte, çoğu erkek bizi mutlu eden şeyleri bilmeyi gerçekten ister. Partnerinizle iletişime girmek cinsel tatminin en önemli anahtarlarından biridir. İkinci bölümde kendi cinselliğinize güvenme, ne istediğinizi keşfetme ve bu istekleri partnerinize iletme konusunda birtakım önerilerde bulunuyorum.
Mükemmel bir cinsel deneyim için, zevk vermek kadar zevk almaya da istekli olmalısınız. Biz kadınlar almaktansa vermenin daha kolay olduğunu düşünürüz. İlgi gösteren rolümüz içinde başkasının ihtiyaçları ile ilgilenirken çok daha rahatızdır. Bazılarımız için gevşemek, zevk almak ve kendimizi serbest bırakmak cinsel deneyimin en zor kısmıdır. Üçüncü bölümde, zevk almaya açık, özgür bir kadın olmaya doğru kendi yolculuğunuza çıkmanız için size bazı adımlar sunuyorum.
Seks teknikleri ve becerileri önemlidir ki üçüncü bölümde 150’den fazla tavsiye ve teknik sunulmaktadır fakat cinsel birleşme iki bedenin bir dizi pozisyon ve hareketi yerine getirmesinden çok daha fazlasıdır. Seksin duygusal anlamda tecrübe edilmesi ise aynı derecede önemlidir. Fek çok kadın için samimiyet, yakınlık, ruhsal bağlılık seksin en tatmin edici yönleridir. Cinsel ilişki için karşı karşıya gelen her insan ona eşsiz duygular katar. Partnerinizin duyguları kadar, kendi iç dünyanızı da anlamak seks deneyiminizi iyiden muhteşem mertebesine çıkaran yakınlık ve ruhsal bağlılık hislerini arttırır. Bu kitapta erkek ve kadın için cinsel deneyime etkisi olabilecek psikolojik ve duygusal unsurları ele almaya çalıştım.
En iyi ilişkilerde bile cinsel yaşam ruhsuzlaşıp sıradan bir hat alabilir, işin püf noktası seks yaşamınızı sürekli zenginleştirerek onu asla ihmal etmemektedir. Dördüncü bölüm zevki artıran 50’den fazla öneri ile cinsel deneyiminizi nasıl ateşleyeceğinizi göstermektedir. Orgazm, cinse! hazzın mümkün olan kaynaklarından sadece bir tanesidir. Bu bölümde, orgazma ulaşmanızı, daha da önemlisi bunun tam anlamıyla tatmin edici olmasını kaçıncı deneyiminiz olursa olsun, ilk ya da milyonuncu sağlayabileceğiniz öneriler sunulmaktadır.
Cinsel haz duygusu, hayatınızın pek çok evresinde değişkenlik gösterse de, ömrünüz boyunca önemini koruyacaktır. Belki de, kadınlar için en şaşırtıcı ve korkutucu değişim evlendikten sonra cinsel birleşmenin sıklık ve yoğunluğu azalmaya başladığı zaman ortaya çıkmaktadır. Ne kadar çok severseniz sevin, çocuk sahibi olmak partnerinizle aranızdaki yakınlık adına yeni engeller yaratır. Menopoz ise cinsel hazzı elde etme yolunda bir dizi engel daha ortaya çıkarır. Altıncı bölümde cinsel yaşamınızı sonsuza kadar ateşli ve heyecanlı tutmanın yolları anlatılmaktadır.
Gezilerim esnasında pek çok kadın “Seks Hakkında Annenizin Size Hiç Anlatmadıkları” kitabımın devamı niteliğinde bir “spicier” yazmamı istediler. “Zevk” kitabım bu isteklerin bir karşılığıdır. Bu bir sevgi işiydi ve umarım benim yazmaktan aldığım zevki sizler de okurken alırsınız. Hepinize neşe, mutluluk, heyecan, tatmin ve zevk dolu bir yaşam di….

“Zevk” için bir cevap

  • Kitap AdıZevk
  • Sayfa Sayısı408
  • YazarHilda Hutcherson
  • ISBN9752542167
  • Boyutlar, Kapak 13,5x21 cm, Karton Kapak
  • YayıneviNeden Kitap / 2007

Yazarın Diğer Kitapları

Yazarın Diğer KitaplarıOkudunuz mu?

Rastgele Kitap Getir Son Girilenleri Getir

Mükemmel bir spora başlayın, kürek çekin. Şimdi!

Detaylı Bilgi

Yeni girilen kitapları kaçırmayın

Şimdi e-bültenimize abone olun.

Oynat Durdur
Vimeo Fragman Vimeo Durdur