Aşk Seni Affettim

Mayıs 19, 2011 Roman (Yerli), Sepya

Bu kitabı en uygun fiyata D&R'dan satın alın

Şimdi, büyüdüğüm evi size anlatmak ve anlatırken de yeniden mutlu olmak için sabırsızlanıyorum. Topkapı Maltepe’sinde; bahçesinde erik, incir ve ceviz ağaçlarının olduğu, yeşilliklerle süslenmiş üç katlı ahşap bir evde oturuyorduk. Şenlikli bir çardağımız vardı. Beni en çok bu çardağın altında, bir aile gibi olduğumuz komşularımızla paylaştığımız çay saatleri mutlu ederdi. Şimdilerde, o zamanki komşuluk ilişkisi… Hak getire! Boyasız tahtadan masa ve sandalyelerle kurulu çardağımız, erik ağaçlarının altına gizlenmişti sanki… Erik ağaçlarının dalları arasında gezinen esinti, yaprakların birbirine değerek cilveleşen sesini misafir ederdi kulaklarımıza… İnsanı alıp çok uzaklara götüren o sesi dinlerken adeta sağırlaşır, hemen annemin sütun gibi bacaklarına güvenli bir kale gibi sarmaşırdım. Bana bir şeyler söylemek isteyen tabiatın gizemli sesi, şimdi düşündüğüm zaman, ayrı düşen iki sevgilinin bitiremedikleri aşklarının şarkısı gibi gelir bir huzuru yaşatırdı.

Aşıkların kalplerini ve isimlerini kazıdığı, boyasız, tahta masanın üzerine her zaman çilek ya da çiçek desenli masa örtüsü örtülürdü. Bu örtülerin örtülmesini hiç istemez, ama korkudan asla sesimi çıkaramazdım. Görünüşte bakımsız gibi duran bu masa, kaç aşığa ev sahipliği yapmıştı oysa.

Sadece yemek yemek için kullanılan bu emektar, kazına kazına değer kazanmış, ama bu değeri kimse anlayamamıştı.

Satın Alabilirsiniz

Bu kitabı en uygun fiyata D&R'dan satın alın

Burada yer almak ister misiniz?
Satın alma bağlantılarını web sitenize yönlendirin.

Genel Bilgiler

Benim için ARA!

Aşk Seni Affettim için 7 cevap

 1. güzel br kitaba benziyr…

 2. Konusunu beğendim ama kitap çok ince… Keşke, az daha kalın olsaydı…

 3. Evet tüm yaşanmışlıkların çok güzel ve akıcı bir dille anlatıldığı bir kitap, o günlerin bir çoğunu kitabın kahramanıyla birlikte yaşamış olmam , anlatımın sadeliği ile beni tekrar o yıllara götürdü. Bence okunması ve kendine göre birşeyler
  çıkarması gereken bir kitap.

 4. öncelikle kapağını cok beğendim :) konusu ise hoş. okumayı düşünüyorum ;)

 5. aşkı affetmek neden genelde bize düşüyor….

 6. Kitabın adı çok güzel.Çok etkileyıcı..En kısa zamanda okumalıyım..

 7. Dehşet-i Feci bir kitaptı arkadaşlar. =)

  Bir solukta okudum. Başlarda bende biraz ön yargılı yaklaşmıştım, 111 sayfalık kitap mı olur diye ama beni yanıttı. Fırsat bulduğunuzda muhakkak okuyun derim ;)

Cevap ver

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>