Aşk Seni Affettim | Sertap Yar | Biraz Oku Sonra Al

Birazoku.com sitesinde de kitapların ilk sayfalarından biraz okuyabilir, satın almadan önce fikir sahibi olabilirsiniz. Devamı »

Yazar ya da yayınevi iseniz kitaplarınızı ücretsiz yükleyin!

Facebook’ta Beğen

Aşk Seni Affettim

Sertap Yar

Aşk Seni Affettim

Şimdi, büyüdüğüm evi size anlatmak ve anlatırken de yeniden mutlu olmak için sabırsızlanıyorum. Topkapı Maltepe’sinde; bahçesinde erik, incir ve ceviz ağaçlarının olduğu, yeşilliklerle süslenmiş üç katlı ahşap bir evde oturuyorduk. Şenlikli bir çardağımız vardı. Beni en çok bu çardağın altında, bir aile gibi olduğumuz komşularımızla paylaştığımız çay saatleri mutlu ederdi. Şimdilerde, o zamanki komşuluk ilişkisi… Hak getire! Boyasız tahtadan masa ve sandalyelerle kurulu çardağımız, erik ağaçlarının altına gizlenmişti sanki… Erik ağaçlarının dalları arasında gezinen esinti, yaprakların birbirine değerek cilveleşen sesini misafir ederdi kulaklarımıza… İnsanı alıp çok uzaklara götüren o sesi dinlerken adeta sağırlaşır, hemen annemin sütun gibi bacaklarına güvenli bir kale gibi sarmaşırdım. Bana bir şeyler söylemek isteyen tabiatın gizemli sesi, şimdi düşündüğüm zaman, ayrı düşen iki sevgilinin bitiremedikleri aşklarının şarkısı gibi gelir bir huzuru yaşatırdı.

Aşıkların kalplerini ve isimlerini kazıdığı, boyasız, tahta masanın üzerine her zaman çilek ya da çiçek desenli masa örtüsü örtülürdü. Bu örtülerin örtülmesini hiç istemez, ama korkudan asla sesimi çıkaramazdım. Görünüşte bakımsız gibi duran bu masa, kaç aşığa ev sahipliği yapmıştı oysa.

Sadece yemek yemek için kullanılan bu emektar, kazına kazına değer kazanmış, ama bu değeri kimse anlayamamıştı.

Yayım tarihi

“Aşk Seni Affettim” için 7 cevap

 1. Evet tüm yaşanmışlıkların çok güzel ve akıcı bir dille anlatıldığı bir kitap, o günlerin bir çoğunu kitabın kahramanıyla birlikte yaşamış olmam , anlatımın sadeliği ile beni tekrar o yıllara götürdü. Bence okunması ve kendine göre birşeyler
  çıkarması gereken bir kitap.

 2. Dehşet-i Feci bir kitaptı arkadaşlar. =)

  Bir solukta okudum. Başlarda bende biraz ön yargılı yaklaşmıştım, 111 sayfalık kitap mı olur diye ama beni yanıttı. Fırsat bulduğunuzda muhakkak okuyun derim ;)

 • Kitap AdıAşk Seni Affettim
 • Sayfa Sayısı112
 • YazarSertap Yar
 • ISBN9944823951
 • Boyutlar, Kapak, Karton Kapak
 • YayıneviSepya Yayıncılık / 2011

Yazarın Diğer Kitapları

Yazarın Diğer KitaplarıOkudunuz mu?

Rastgele Kitap Getir Son Girilenleri Getir

Mükemmel bir spora başlayın, kürek çekin. Şimdi!

Detaylı Bilgi

Yeni girilen kitapları kaçırmayın

Şimdi e-bültenimize abone olun.

Oynat Durdur
Vimeo Fragman Vimeo Durdur