Birazoku.com sitesinde de kitapların ilk sayfalarından biraz okuyabilir, satın almadan önce fikir sahibi olabilirsiniz. Devamı »

Yazar ya da yayınevi iseniz kitaplarınızı ücretsiz yükleyin!

Facebook’ta Beğen

KİLO VERMENİN EN BÜYÜK ENGELİ OLAN TEKDÜZELİK VE SIKICILIĞI ORTADAN KALDIRIN—VE HIZLA KİLO VERİN!

“Sindirim ve metabolizma açısından farklı bir beden sistemi geliştirmek için her bir döngüyü özel olarak tasarladım. 17 Gün Diyeti kilo vermenize ivme kazandırmakla kalmayacak, aynı zamanda sağlıklı olmak için size doğru yolu sunacaktır. Kitap ayrıca yağlarla savaşması için bedeninizi güçlendirecektir!”
—Dr. Mike Moreno

17 GÜN DİYETİ
HIZLI KİLO VERME VE KİLONUZU KORUMA • KARIN VE İÇORGAN YAĞLARINDAN KURTULMA • BEDENİNİZİN TÜM SİSTEMLERİNİN EN YÜKSEK KONDİSYONDA ÇALIŞMASI KONUSUNDA
SİZE YARDIMCI OLACAKTIR

KİTAP HAKKINDA YORUMLAR

“İlk haftada aldığım sonuçlarla şaşkınlığa uğradım. İkinci haftada sahip olduğum enerjiyle şok yaşadım. İnanılmaz; abur cubur üçüncü haftadan itibaren aklımın ucundan bile geçmiyordu. Beşinci günden itibaren hiçbir besine karşı aşırı iştah hissetmiyordum.”
—Lisa Seacrest

“Bu, şimdiye kadar yaptığım en iyi ve en lezzetli diyettir. Yemekler çok tatmin edicidir. Gerçekten kilo vermek ve kendilerini iyi hissetmek isteyen herkese bu diyeti öneriyorum!”
—Rene Napoli

“İlk hafta zorluydu—özellikle kahvenin yerine yeşil çaya alışmaya çalışırken. Şimdi ise kahveyi hiç özlemiyorum ve yeşil çayın müptelası oldum! Yıllar boyunca tam bir etobur olmuştum ve bunun beni ne denli “hantallaştırdığı” hakkında hiçbir fikre sahip değildim. Göbeğimi giysilerimin katmanları altında saklamaya çalışıyordum, artık yalnızca bir tişört ile evden dışarı çıkabiliyorum.”
—Tom Heatley

“Bu kilo verme diyetini seviyorum. İlk döngü sırasında beş kilo verdim ve kendimi inanılmaz derecede iyi hissediyorum!”
—Rebecca Springfield

“Çok heyecanlıyım. Bu diyetin 17 gününde 6 kilo verdim! Şimdi bile başladığım günkü kadar heyecanlıyım! Kendimi hiç aç hissetmedim ve her zaman son derece enerjik oldum! Kendimi bunu yapmaya adamıştım ve çok başarılı olacağımı hissediyorum.”
—Liz Dutchess

***

İthaf

Bu kitabı beni ve hayallerimi desteklemiş olan ailem ve dostlarıma ancak daha önemlisi beni her zaman cesaretlendirilmiş olan annem ve babama ithaf etmek istiyorum. Onlar eğitimim konusunda çok ilgili davrandılar ve bana çok çalışmanın önemini aşıladılar.

Ayrıca kalıpların dışına çıkmam konusunda beni motive eden hastalarıma da teşekkür etmek istiyorum.

Onlar bu dünyayı daha sağlıklı ve mutlu bir yere dönüştürme umudunu verdiler.

Teşekkür

Maggie Greenwood-Robinson’a minnettarım. Onun sonsuz saatler boyunca bu projeye kendini adaması ve azmi olmasaydı elinizde tuttuğunuz bu kitap yazılamayabilirdi. Ayrıca programa katılmış ve desteğini sunmuş olan çok sayıda insana teşekkür etmek istiyorum.

Dünyanın daha sağlıklı ve mutlu bir yer olmasında bu kitabın yardımcı olmasını umuyorum. Zinde olmak ve harika görünmek için asla çok geç değildir!

1

BANA YALNIZCA 17 GÜN VERİN

17 Gün Diyeti’ni kişisel olarak üç sözcükle özetleyebilirim: Hızlı sonuç alma.

Şu andaki kilonuz ve metabolizmanıza bağlı olarak ilk 17 günde 4.5 ila 5.5 kilo vermeyi umabilirsiniz. Doğal olarak, ideal kilonuzdan ne kadar uzaktaysanız, başlangıçta o kadar kilo fazla vereceksiniz.

Gerçekçi olalım: Bir diyete başladığınız zaman, nasıl göründüğünüz ve hissettiğiniz konusunda hemen sonuçları görmek istersiniz. Bunun nedeni toplumumuzda anında sonuç almaya yönelik bir anlayışın egemen olmasıdır: Biz bir şeyler isteriz ve onları hemen isteriz. Aynı şey kilo vermek için de geçerlidir. Kiloları verme konusunda beklentilerimizin yeterince hızlı olarak karşılanmaması sabırsızlık yaratacaktır. Böyle bir durumda vazgeçmek ilerlemekten daha kolay gelecektir.

Bu diyet hızlı sonuçlar almanız için tasarlanmıştır ancak bu aç kalacağınız anlamına gelmez. Diyet, bedeninizin her gün yağ yakabileceği şekilde metabolik olarak besin ve egzersiz dengesi için dikkatli bir şekilde tasarlanmıştır.

Ayrıca önemli olan bir şey bu diyetin kilo verme oranının zaman olarak yalnızca 17 gün ile sınırlı olmasıdır, böylece sonu gelmez aylar boyunca diyet yapma düşüncesiyle moraliniz bozulmamış olacaktır.

Üstelik başka diyetlerle sıklıkla olduğu gibi görünüm konusunda hayal kırıklığı yaşamayacaksınız. 17 Gün Diyeti bedeniniz ve metabolizmanız üzerinde gözle görülür değişimler yapacaktır. Ben bunu “beden karmaşası” olarak adlandırıyorum. Her bir 17 günlük döngü içinde, siz kalori sayımınız ve yediğiniz besinleri değiştirirsiniz. Bunları değiştirerek bedeninizin uyum sağlamasını önlemiş olursunuz. Dönüşümlü yöntem, çıkmaza girme ve bir yerde saplanıp kalma konusunda daha az eğilimlidir. Buna ek olarak, asla sıkılmayacaksınız. Kilolarınızın eriyip gittiğini görmek eğlenceli olacaktır.

17 günün sonunda, ikinci bir 17-günlük döngü içine gireceksiniz, ardından üçüncü ve sonuncu bir kilo-koruma döneminde olacaksınız. Bu döngüde daha fazla çeşitlilikte besinler alacaksınız, bunlar arasında makul ölçülerde en sevdiğiniz gıdalar olacaktır (Ancak ben sizin yeniden her bulduğunu tıkınan biri olmanızı istemiyorum).

Ne düşündüğünüzü biliyorum: Bu kadar kısa bir süre içinde güvenli kilo vermenin mümkün olup olmadığını düşünüyorsunuz. Eğer iyi besinleri gözden çıkarmadan doğru şeyleri yaparsanız bu mümkündür.

Çok sayıda beslenme uzmanının yıllardır bize verdikleri vaazların aksine, hızlı kilo verme, eğer doğru bir şekilde yapılırsa, sağlıklı olabilir ve yalnızca günler içinde kilo verme ve beden incelmesi konusunda mucizeler yaşanabilir. En yeni araştırmalar ne kadar hızlı bir şekilde kilo verirseniz, onları geri almanın o kadar daha uzun zaman alacağını ortaya koymaktadır. Bu, diyet yapan herkesi memnun edecek bir bulgudur. Artı, yakın zamanda kilo almanız nedeniyle kendinizi kötü hissediyorsanız veya bir hafta sonu tatilinden sonra göze batacak şekilde 3.5 kilo almışsanız veya dondurma yemeyi fazla kaçırmanız nedeniyle gözle görülür bir kilo artışı yaşadıysanız, bu diyet hızlı bir şekilde sizi yola geri getirecektir.

17 Gün Diyeti bedeninize mükemmel bir başlangıç sunacaktır. Kilonun hızla düşmesi size güçlü bir zihinsel patlama yaşatacaktır. Benim odaklandığım tek şey mümkün olduğu kadar fazla incelmenizdir. Bu olduğunda bedeniniz üzerinde iki adet 20 kiloluk çimento torbasını artık taşımak zorunda kalmayacaksınız. Kot pantolonunuzun düğmesi artık birdenbire kopup fırlamayacaktır. Artık büyük beden giysiler giymek zorunda kalmayacaksınız. Bu diyet sizi inceltecek, sağlıklı ve kıvrımlı yapacaktır ve daha ince olacaksınız diye yiyemediğiniz besinler karşısında ağzınızın suyu akmayacak veya Kraliyet Donanması tarafından uygulanan zorlu bir egzersiz programını takip etmeyeceksiniz.

Ancak bunun keyifli bir diyet olmayacağını da kabul etmek zorundasınız. Sağlıksız gıdaları tüketmeyi keseceksiniz. Sebze, meyve ve yağsız et yiyeceksiniz. Sizin içinizdeki yemek düşkünlüğünün sebebini araştırmayacağım veya kilolu olmanızın gizli duygusal nedenlerini ortaya çıkarmayacağım. Sizden porsiyonlarınızı azaltmanızı, yağlı, şekerli, tuzlu besinleri kesmenizi ve yerinizden kalkıp hareket etmenizi isteyeceğim. Siz açlık çekmeyecek ve kendinizi geceyarısı mutfakta bulmayacaksınız, şekerli mısır gevreği ve bisküviyle beslenmeyeceksiniz. Bunu yapabilirsiniz çünkü herhangi biri 17 gün boyunca bunu yapabilecektir.

Bu programın güzel tarafı size sonsuz gibi gelen bir diyeti sürdürme nedeniyle sıkılarak cesaretinizin kırılmayacak olmasıdır. Uzun dönemli diyetler gitgide artan bir yavaşlıkta kilo verilmesi nedeniyle moral bozucu olmasına karşın 17 Gün Diyeti kısa zaman içinde sonuç verecektir. Yedi, on veya on yedi günde daha ince olmak hoşunuza gidecek. Ve değişiklikler meydana geldikçe kendinizi çok daha hafif ve fazlasıyla enerji dolu hissedeceksiniz.

17 Gün Diyeti başarılabilir ve kolaydır. Birçok başka diyetin aksine, fırlatılacak bir uzay mekiğinin kontrol listesinden daha az karmaşıktır. Bu durumda bana yalnızca 17 gün verir misiniz?

Eğer bunu yapabilirseniz, tebrikler! Hayal kırıklığına uğramayacaksınız.

Önünüzde Neler Var?

Peki, bu 17 Gün Diyeti nasıldır? Sonraki birkaç bölümde onu derinlemesine inceleyeceğiz fakat çok hızlı bir özet olarak, 17 Gün Diyeti’nin hızla kilo vermek için tasarlanmış olan eğlenceli ve fantastik bir beslenme şekli olduğunu söyleyebilirim. Birkaç çok basit ilke üzerine temellenmiştir, onların biri yağ yakmayı destekleyen ve sindirim sisteminize dost olan besin maddelerini tüketmektir.

DOKTOR, LÜTFEN BANA SÖYLER MİSİNİZ ?
Verdiğim kiloların çoğu su ağırlığı mıdır?

Evet! Bu korkunçtur çünkü suyun da bir ağırlığı vardır. Bu fazla kiloların yalnızca “su ağırlığı” olduğunu asla reddetmeyin; bu kendi kendini engelleyen bir tutumdur. Kozmetik olarak su ağırlığı, yağ kaybını gizleyebilir ve özellikle sinir bozucu olacaktır. Sağlık açısından, vücuttaki sıvı kaybı kalbinizin kasılmasına neden olabilir. Bedeniniz suyu tuttuğu zaman, bu kanınızda daha fazla su olduğu anlamına gelir. Kalbiniz tüm bu ekstra hacmi pompalamak için daha fazla çalışmak durumunda olacaktır. Bu fazla sıvı bir kez kaybolduğu zaman, şişkinlik de ortadan kaybolacaktır. Üç veya dört gün içinde fark edilir şekilde daha ince görünmeye başlayacaksınız. Ve kendinizi daha hafif ve yediklerinize dikkat etme yönünde daha fazla motive olmuş hissedeceksiniz.

BİLİM DİYOR Kİ: Yavaş Mutlaka Daha İyi Değildir

Geleneksel düşünce tarzı hızlı kilo vermenin kiloları hızla geri almaya yönlendireceğini söylemektedir. Ancak, yeni nesil bilim yavaş kilo vermenin mutlaka daha iyi olmadığını gösterir.

Yolunuzu Hızla Belirleyin. Florida Üniversitesi’nde 2010 yılında yapılmış olan bir araştırma uzun dönemli kilo verme ve bunu sürdürmenin anahtarının kiloları yavaş yavaş verme olmadığını ortaya koymaktadır. 262 obez orta yaşlı kadın üzerinde yapılan araştırmada hızlı kilo verenler haftada 900 gramdan daha fazla zayıflayan kişilerdir. Daha yavaş kilo verenlerle karşılaştırıldığında, hızlı kilo verenler genel olarak daha fazla kilo vermişlerdir ve kilo vermelerini daha uzun süre boyunca korumuşlardır ve yeniden kilo alma olasılıkları daha az olmuştur. Bulgular International Journal of Behavioral Medicine yayın organında yayımlanmıştır.

Göbek Yağını Eritin: Göbek bölgesi iki türde yağlanmaktadır. Bir tür iç organlar yağlanması şeklinde bilinen yağın iç organlar etrafında toplanmasıdır. Bu yağ türü kan basıncı ve kolesterol seviyelerini artırır ve diyabet riskini yükseltir. Ayrıca Alzheimer hastalığı ve hatta bazı kanser türlerinin riskini artırır. İç organların yağlanması bedendeki başka bir yerdeki yağlanmadan çok daha kötüdür.

Diğer tür yağlanma karın derisinin hemen altında yerleşir ve deri altı karın yağı olarak bilinir. Ama o vermesi zor olan bir göbek çıkıntısına neden olur. International Journal of Obesity and Related Metabolic Disorders yayın organında yayımlanmış, Finlandiya çıkışlı bir çalışmada 6 haftalık hızlı kilo verme diyetinde, iç organ yağlanmasını yüzde 25 ve karın bölgesi deri altı yağlanması ise yüzde 16’lık azalma izlemiştir.

Ben fazla kiloların her zaman için beslenme ve metabolik dengesizliğin bir işareti olduğunu vurgulamak istiyorum. Yaygın inanışın aksine, bu kesin olarak sizin ne kadar egzersiz yaptığınız veya ne kadar yediğinizle sıkı sıkıya bağlı değildir. Bundan daha fazla olarak, yediğiniz besinlerin türlerine ve onların nasıl sindirildiğine ilişkindir. Eğer iyi besinlerin bu bileşenlerinin herhangi biri konusunda uzlaşı olmazsa, bu durumda beden hücre seviyesinde yeterince beslenemeyecektir, metabolik işlev bozulacak ve toksinler birikecektir. Bu durumda, hızlı kilo vermek için ihtiyacımız olan şey sindirim ve metabolizmayı en iyi şekilde kullanmaktır. 17 Gün Diyeti’nin yaptığı budur.

Bana güvenin, siz hızlı kilo vermekten o denli hoşlanacaksınız ki kilo vermeyi sürdürmeye karar vereceksiniz. İlk 17 günden sonra, başka bir 17 gün vardır ve sonra bir başkası olacaktır; toplam üç döngü ve ağırlıklı olarak hafta sonları canınızın çektiği besinleri tüketebileceğiniz bir sürdürme döngüsü yaşayacaksınız. Burada genel bir bakış bulacaksınız:

Yayım tarihi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  • Kitap Adı17 Gün Diyeti
  • Sayfa Sayısı344
  • YazarDr. Mike Moreno
  • Çevirmenİbrahim Şener
  • ISBN6055289249
  • Boyutlar, Kapak13,5x21, Karton Kapak
  • YayıneviPegasus / 2012

Yazarın Diğer Kitapları

Yazarın Diğer KitaplarıOkudunuz mu?

Rastgele Kitap Getir Son Girilenleri Getir

Yeni girilen kitapları kaçırmayın

Şimdi e-bültenimize abone olun.

Oynat Durdur
Vimeo Fragman Vimeo Durdur