Birazoku.com sitesinde de kitapların ilk sayfalarından biraz okuyabilir, satın almadan önce fikir sahibi olabilirsiniz. Devamı »

Yazar ya da yayınevi iseniz kitaplarınızı ücretsiz yükleyin!

9. Sınıf Coğrafya Video İçeriklerinin Avantajları
9. Sınıf Coğrafya Video İçeriklerinin Avantajları

9. Sınıf Coğrafya Video İçeriklerinin Avantajları

Tonguç Mağaza

Coğrafya dersi günlük hayattan bilgiler ve örnekler içermesi nedeniyle çok sayıda öğrencinin sevdiği dersler arasında yer alır. Ders içeriğinde görsel bilgilerin bulunması konuları öğrenciler için daha keyifli hale getirir.

Coğrafya dersi günlük hayattan bilgiler ve örnekler içermesi nedeniyle çok sayıda öğrencinin sevdiği dersler arasında yer alır. Ders içeriğinde görsel bilgilerin bulunması konuları öğrenciler için daha keyifli hale getirir. Eğitim öğretim hayatında 9. sınıf itibariyle verilmeye başlanan bu ders lisenin bitimiyle birlikte gireceğiniz üniversite sınavında karşınıza çıkacaktır.

Hayalini kurduğunuz üniversiteye gidebilmek için coğrafya ve tüm derslere en verimli şekilde hazırlanmanız gerekmektedir. Özellikle 9. sınıfta göreceğiniz bilgiler bu dersin temelini oluşturduğundan gerekli özeni ve dikkati göstermeniz beklenir. Bu amaçla 2020 coğrafya videoları ders anlatımları hazırlanmaktadır. Video anlatımlarla daha fazla önem vermeniz gereken konuları seçerek tekrar tekrar çalışabilirsiniz.

Öğrenciler için özel olarak hazırlanan Tonguç Akademi 9. sınıf coğrafya konu anlatımı video içerikleri istediğiniz an ve yerde ders çalışabilmenizi sağlamaktadır. Her biri özenle hazırlanan bu video dersler konuyu daha iyi öğrenmenizi sağlayacak püf noktalar ve ipuçları da içermektedir.

9. Sınıf Coğrafya Hangi Konuları İçerir?

Tonguç Akademi 9. sınıf coğrafya konu anlatımı video içerikleri arasında o döneme ait tüm konu başlıklarını bulabilirsiniz. Hazırlanan eğitim videoları konunun genişliğine göre değişmektedir. Genel olarak baktığınızda coğrafya çatısı altında coğrafya insan ve doğa, dünyanın şekli ve hareketleri, coğrafi koordinat sistemi, harita bilgisi, iklim bilgisi ya da iklime giriş, iklim elemanları, iklim tipleri, beşeri sistemler, küresel ortam bölgeler ve ülkeler, insan ve çevre gibi başlıkları bulabilirsiniz. Bunlar arasında özellikle iklim elemanları konusunun eğitim içeriği diğerlerine kıyasla biraz daha fazladır. Böylece izleyeceğiniz 9. sınıf coğrafya konu anlatımı video dersi sizin için daha faydalı olacaktır.

Tonguç Akademi coğrafya video konu anlatımlarına linkten ulaşabilirsiniz: https://www.tongucakademi.com/dersdetay/cografya/241

9. Sınıf 2020 Coğrafya Videoları Nasıl Kullanılır? 

1. sınıfa ait 2020 coğrafya videoları internet bağlantısının olduğu her ortamda rahatça izlenebilir. Ancak internet üzerinde yer alan her eğitim videosu size istediğiniz özellikleri ve kaliteyi bir arada sunmayacaktır. Bu nedenle konu anlatımı ve soru bankası kitaplarının yanı sıra video kaynakların seçiminde de titiz davranmanız gerekecektir. 

Öncelikle hazırlanan 2020 coğrafya videoları güncel içeriğe ve müfredata uygun şekilde hazırlanmış olmalıdır. Konuları anlatan eğitimcinin bu alanda gerekli bilgi ve deneyiminin bulunması, ders içeriklerini öğrenciye anlaşılır ve öğretici bir dille ifade etmesi son derece önemlidir. Bu amaçla araştırma yaptığınızda Tonguç Akademi tarafından hazırlanan içeriklerin size aradığınız özellikleri fazlasıyla sunduğunu görebilirsiniz. Sadece coğrafya ile sınırlı kalmayan içerikler sayesinde okuldaki ve girdiğiniz sınavlardaki başarınızı arttırabilirsiniz. Düzenli ve planlı çalışmanız öğrendiğiniz tüm bilgileri aklınızda kalıcı hale getirirken bilgi düzeyinizin de artmasına katkıda bulunacaktır.

Eklendi: Yayım tarihi
dcanetwork_AWR-Brand Awr_CPM_Affiliate_The Veil DCANetwork_Affinity_Multi_Banner_1x1_The Veil DCANetwork_OSD0003HKJ
dcanetwork_AWR-Brand Awr_CPM_Affiliate_ActolyeQDCABanner_Affinity_Multi_Banner_1x1_ActolyeQDCABanner_OSD0003CEJ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

dcanetwork_AWR-Brand Awr_CPM_Affiliate_ActolyeQDCABanner_Affinity_Multi_Banner_1x1_ActolyeQDCABanner_OSD0003CEJ
Haftanın Yayınevi
Yazarlardan Seçmeler
Editörün Seçimi
Kategorilerden Seçmeler

Yeni girilen kitapları kaçırmayın

Şimdi e-bültenimize abone olun.

    Oynat Durdur
    Vimeo Fragman Vimeo Durdur