Birazoku.com sitesinde de kitapların ilk sayfalarından biraz okuyabilir, satın almadan önce fikir sahibi olabilirsiniz. Devamı »

Yazar ya da yayınevi iseniz kitaplarınızı ücretsiz yükleyin!

Facebook’ta Beğen

Ağır Abiler Orkestrası

Küçük İskender

Ağır Abiler Orkestrası

küçük iskender’in toplu şiirlerini kapsayan seriye ait bu kitap, Klarnet ve Bir Daha Bana Benzeme Angel’dan oluşuyor.

Hüzünlerden okkalı payını aldıkça çetinleşen, karanlığın imbiğinden sır ve bela geçirdikçe güzelleşen hayatların frklı müziği, farklı ahengi. Orada itilen bambaşka bir zarafettir.

Ağır Abiler Orkestrası’nın çaldığı parçalar, sisteme dahil olmaktan gurur duyanların kulaklarını kanatır. Kan, bazen harbi fiildir de; girdiği cümleye yanında gerçek de getirir, bedel de getirir. Kaçamazsınız: Ortam gerilir; eller su gibi inceden silaha sokulur.

Akortlar tamamsa cümbüş başlayacaktır.

İçindekiler

I. bölüm klarnet

II. bölüm

bir daha bana benzeme angel!

bir  somon   balığı   gibi   öfkesi   lezzetli

Köpeğim çekiştirir beni, en güzel DNA’larımla beslediğim ruh ve madde bağımlısı serseri. Biraz kokain ayı yanıltmaz. Ay. kullanılmayan bir harftir şiddete yayılan alfabede. Köpeğim, konuştukça tasması gevşeyen kötü cin; pörsüyen organda büzüşen kaput da sayılabilir üstüste geldiğimde: Evet, bir ırmağı içecek kadar alkolik ve Ben Harper tutkunu. Yine de kuyruk sallamamalı denizi ilk kez gördüğünde.

Pembe bir cenaze arabası gibi açıyor gül, bu ihtiyaç gezintilerine bir san vermeliyiz Mail, diyorum, köpeğimin adı Mail ve adı geçmiyor hiçbir hardcore efsanesinde. Bir zaman uşaklık yapmışlığı var kapısında Hades’in ve yattıkları orospuları anlatan dok işçileriyle barbut attığı o şeftali kokan baskın akşamlan. Bir şişe Jack Daniel’a otur olmaz havladığım faşizm yılları, diye anlatır Mail, meleklerle uzuneşek oynarım onu dinlerken. Havaya Avrupa’da tahsil görmüş bir ejder gibi çökerdi devlet. Doğru, herkes kendine bir lakap takma!ı. Herkes kendini en az bir kere ağlatma! ı. Beni kıçımdan ısırma diyorum Mail’e, sevgilim homoseksüel olduğumu anlamamalı.

klip   bir

Bir dijital vajina eklenirken uzanılmış merceğe, su altında avına yaklaşan ahtapot gibi tayf içinde, kurbanın saçlarını örüp uçlarına karbondioksit takıyor son menekşe.

Isd’nin   prova   baskısı

Geceye bir masalı dipnot düş

Dudaklara dünya sür. Ağır sür.

Devret şehveti iltihabın meydanına,

sert damarları üzerinde yürürken hayalin

bırak, memelerinden siyanür gelen anneler

doyunsunlar aç bebeklerini: Buna bu şehirde

anatomi denir. Buna bu şehirde beşik denir.

Eril muhafaza denir istenildiğinde.

Korkuyu istismar etmek

yok, meşalendeki alevin ışığında saklı

bakışlarıyla geçimsiz âşıklarının, git. Seri git.

Gittiğin yerdeki plazmanın sessizlik ortasındaki tansiyonuna bak. Ciğerini dinle. Kan testlerim yaptır.; Geceye bir masalı dipnot düş’er gibi speed’in şahsa özel arazilerine gir korkunç çok korkunç trampetler eşliğinde. Ağzında gezdirdiğin fantastik cümleyi herkes kuruyor. Buna otonom grup denir. Buna phoneix denir. Loş ortam denir istenildiğinde.

Acıdan öğrendiğini acıda bırak mastar halinde

bir fiil şeklinde.

Grayder çalıştı. Buldozer çalıştı. Kepçe çalıştı.

Tiamat, Gayya’yı söyledi bile. Başka bir nedende.

Başka bir ayinde. Başka bedenlerin başka

bambaşka suç aletlerinde. Geceye

bir masalı dipnot duş. Dudaklara dünya sür.

Ağır sür.

Toprağa ağaç serpercesine.

chopin   akşamları

Bir maşrapa su döker gibi abdest alan sevgilinin avuçlarına, döküldüm çözülmez bir gece lisanından aşkımı ıska geçen cehennemin yol yordam bilmez yabancısına.

Çakala ekilmiş güvercin tohumuydum Yaralı bir tanrı kaçırdım sırtımda taşıyarak terkedilmiş hatıralardan. Şimdi hatırlıyorum da bir atom bombası gibi düşmüştün dudaklarıma.

Yeter ki üzülme sen

Yeter ki gülleri dövme, küfretme

ağır ağır yaklaşan chopin akşamlarına.

Chopin akşamlarında bu şehir bana çok şaşıracak! Chopin akşamlarında bu şehir, yangınları bana bırakacak! Acelem yok, sırasıyla teker teker keserim kadınları Nasıl olsa tek sırdaşım, elimdeki şu nankör bıçak!

Sen, öğrendiğin gibi terket beni, ezbere terket! Bir kazağı yırtarak çıkartır gibi terket! Farkındayım, takılmaz deli gömleklerine kravat Ancak, ağır ağır yaklaşan chopin akşamlarında şiddetli bir lodos gibi bakarken ben sana cesedine koyduğum adı nüfus memuru cinayete yanlış yazacak!

şuur   ile   tanışma   anı

Büyük patlama gece yarısı eflatunda başladı lekeler üzerinde çalışan bir uranyum çekirdeği gibi etkisi azalmış cesaret örgütleri, kaldırılırken hafızanın cenazesi bakışlarımızdaki ıssız camii avlularına bir çelenk gibi bırakıldı. Orgazm olmaz bitkiler. Acıya gönderilmiş bir tehdit mektubu gibi geçerken hayat, lüzumsuzken zaaf, Orgazm olmaz bitkiler diye bir laf atarsa ortaya şahsi tabiat, şarabın adabı bozuksa ve yeni yıkanmış bir cenin gibi kokuyorsa anarşistin kabul havzası, içimi bir ölüm ilanı

gibi veririm telkine; Orgazm olmaz bitkiler için çıkartılmış söylentilerle geçer güz şemsiyelerin kemiğini kırar yağmur rüzgârın menisi gelir. Ah koynumda uyuyan bir kiralık katil

gibi çocukluğum, aklından şüphe duyarım. Ani bir kararla terkedilinmiş şehirler sarma sigara çıtırtısı gizleyen klarnet toplam bir aşk bile etmez.

Beş gün hava değişimi alıp evine dönen asker gibi, sevgili kurbanı, sarhoş ve septik bunlar beni yaşatmaz siyanürle kuşatılmış diş köklerine yerleşen iltihaplı kabileler çok çatallı şimşeklere tapar ve marihuana içerler. Orgazm olmaz bitkiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  • Kitap AdıAğır Abiler Orkestrası
  • Sayfa Sayısı152
  • YazarKüçük İskender
  • ISBN9755703480
  • Boyutlar, Kapak13,5x19,5 cm, Karton Kapak
  • YayıneviSEL YAYINLARI / 2008

Yazarın Diğer Kitapları

Yazarın Diğer KitaplarıOkudunuz mu?

Rastgele Kitap Getir Son Girilenleri Getir

Yeni girilen kitapları kaçırmayın

Şimdi e-bültenimize abone olun.

Oynat Durdur
Vimeo Fragman Vimeo Durdur