Birazoku.com sitesinde de kitapların ilk sayfalarından biraz okuyabilir, satın almadan önce fikir sahibi olabilirsiniz. Devamı »

Yazar ya da yayınevi iseniz kitaplarınızı ücretsiz yükleyin!

Facebook’ta Beğen

Dakikalar içinde karşınızdaki insanın ne düşündüğünü çözmeniz için kanıtlanmış psikolojik taktikler..

Hemen her durumda, herhangi bir kişiye kolayca uyarlanabilecek, belirgin, kanıtlanmış ve pratik psikolojik teknikleri içermektedir.

Dr. Lieberman, bu tekniklerin kolaylığını ve tutarlılığını yüzlerce televizyon ve radyo programında sergiledi. FOX News ile çalışan program yapımcısı Jeff Rosin, şöyle demişti: “Kesinlikle inanılmaz! Onun yanındaydım ve hiç yanıldığını görmedim” Bir kez bile! Nasıl yapılacağını ben bile öğrendim ve bu gerçekten önemli bir buluş.” Aslında, Dr. Lieberman, hassas yalan makineleriyle canlı televizyon programlarında yarıştı ve berabere kaldı; hem de her seferinde!

Aklındakini Okuyabilirim, gerçek yaşam ortamlarında birinin ne düşündüğünü ve neler hissettiğini anlamak için neler yapabileceğinizi adım adım açıklıyor. Örneğin, patronunuzun sizi gerçekten sevip sevmediğini, bir pazarlamacının güvenilir olup olmadığını, biriyle ilk kez buluştuğunuzda ilişkinin istediğiniz yönde mi, yoksa aksi yönde mi gittiğini kesinlikle ve kolayca anlayabileceksiniz. Risk yüksek olduğunda “pazarlıklar, soruşturmalar, taciz konuları, hırsızlık veya sahtekarlık” kendinize zaman, para, enerji kazandırmak ve hayal kırıklığından kurtulmak için kimin sizin tarafınızda, kimin karşınızda olduğunu kolayca fark etmeyi öğrenin.

İÇİNDEKİLER

Bu Kitabı Nasıl Kullanacaksınız?

GİRİŞ.

1. KISIM (7 TEMEL SORU)

1. BÖLÜM

Bu Kişi Bir Şey Gizliyor mu?

2. BÖLÜM

Hoşlanıyor mu, Hoşlanmıyor mu?

3.  BÖLÜM

Gerçekten Kendine Güveniyor mu,

Yoksa Güveniyormuş Gibi mi Yapıyor?

4. BÖLÜM

Gerçekte İşler Nasıl?

5.  BÖLÜM

İlgi Seviyelerini Ölçmek: İlgileniyor mu, Yoksa Zamanınızı Boşa mı Harcıyorsunuz?

6. BÖLÜM

Müttefik mi, Sabotajcı mı: Gerçekte

Kimin Tarafında?

7.  BÖLÜM

Duygusal Profil: Karşınızdaki Kişi Ne Kadar Mantıklı, Tutarlı ve Aklı Başında?

2.KISIM

ZİHNİN PLANİ:

KARAR VERME SÜRECİNİ ANLAMAK

8.  BÖLÜM

S.N.A.P. Kişilik Tipine Dayanmaz.

9.  BÖLÜM

Temel Düşünce Renkleri.

10. BÖLÜM

Yaptığımız Şeyi Neden ve Nasıl Düşünürüz?.

11.  BÖLÜM

Özgüvenin Etkisi: Büyük Altılı.

12.  BÖLÜM

Özgüveni Güçlü mü, Yoksa Öyleymiş

Gibi mi Davranıyor? Beş Tuzak.

13. BÖLÜM

Özgüven Dedektörü: Kişinin Özgüven Seviyesini Belirlemek.

14.  BÖLÜM

Üç Tip Profili.

15.  BÖLÜM

Profil Oluşturma Sanatı ve Bilimi:

Gerçek Hayattan Örnekler.

SONUÇ.

KAYNAKÇA

Bu Kitabı Nasıl Kullanacaksınız?

1. Kısım, temel düşüncelerini, duygularını ve hislerini hızlı bir şekilde belirlemenize yardımcı olacak yöntemleri gösterecektir. Bu sistem herkes, her yer, her fikir veya her durum için aynı şekilde işler. Örneğin, sadece dakikalar içinde birinin ilgili olup olmadığını, kendine güvenip güvenmediğini, korkup korkmadığını, dürüst olup olmadığını, bir şey gizleyip gizlemediğini anlayabilirsiniz.

Bu bölümde, başka birinin düşünceleri ve niyetleri ile ilgili aklınıza gelebilecek başlıca yedi soruya odaklanacağız ve tekniklerin nasıl kolayca uygulanabildiğini göstermek için gerçek hayattan örnekler sunacağız. Kitaptaki her bölüm, çeşitli gözlem ve konuşma tekniklerini içermektedir.

Bazı durumlarda, konuşma sırasında bilgiye ihtiyaç duyduğunuz kişiyle doğrudan temasa giremeyeceksiniz. Böyle durumlarda, çok çeşitli işaretler kullanan bir strateji benimseyeceksiniz. Diğer zamanlarda, söz konusu kişiyle doğrudan iletişime girebilecek, daha karmaşık stratejileri kullanabileceksiniz.

2. Kısım, daha kapsamlı görüşe ihtiyaç duyduğunuz durumlarda kullanacağınız teknikleri içermektedir. Bu kısımda, herhangi birinin mükemmele yakın profilini oluşturmayı, ne düşünüp hissettiğini söylemeyi ve bir sonraki adımının ne olacağını tahmin etmeyi öğreneceksiniz.

örneğin, 1. Kısıra’daki teknikleri uygulayarak, ilk kez çıktığınız kişinin sizinle gerçekten ilgilenip ilgilenmediğini anlayabilirsiniz. Daha sonra, söylediğiniz ya da yaptığınız herhangi bir şeye nasıl karşılık vereceğini anlamak için tam bir profilini oluşturacaksınız. Pazarlık ederken, karşı tarafın dürüstlük ve güven seviyelerini kolayca ölçebilirsiniz.

Ama nasıl ilerleyeceğini, esnekliğini nasıl ölçebileceğinizi bilmek veya doğru tuşları bulmayı isterseniz, çabucak ve gizlice bir profil oluşturmak için bu psikolojik stratejiyi kullanabilirsiniz.

Belirgin ve gerçek hayattan örnekler kullanarak, bir jüri üyesinin kolayca etkilenip etkilenemeyeceğini, suçlu bir şüphelinin itiraf mı edeceğini, yoksa hikayesinde ısrarını sürdüreceğini mi, bir kişi sevimsiz bir gerçeği öğrendiğinde bağışlayıcı olup olmayacağını öğrenebilirsiniz.

Bu kitap, her durumda kolayca temele ulaşmayı, kullanılmaktan kaçınmanızı ve karşınızdakinden daima üstün durumda olmayı öğrenmenizi sağlayacaktır; hem de en fazla beş dakika içinde!

GİRİŞ

Hiç gerçekte ne düşündüğünü öğrenmek için birinin zihnine bakabilmeyi dilediniz mi? Artık son derce ileri seviyede, psikolojik temelli bir sistemi kullanarak bunu yapabilirsiniz. Türünün tek örneği olarak bu kitap, karşınızdaki kişinin düşüncelerini ve duygularını her durumda, her yerde ve her seferinde kolayca ölçebilmenizi sağlayacak tam, pratik ve kullanımı kolay bir program sunuyor.

Açıkçası, Aklındakini Okuyabilirim, beden diliyle ilgili ortalıkta dolaşan fikirlerin bir derlemesi değildir. Bir kadının saç biçiminin ruhuna sınırsız ulaşım sağlayacağını veya sezgilerinize dayanarak insanlar hakkında son derece belirsiz genellemeler yapabileceğinizi söylemeyeceğiz. Bu kitap, birinin ellerini tutuşuna veya ayakkabılarını bağlayışına göre nasıl çıkarımlarda bulunabileceğinizi anlatmayacak.

Burada verilen prensipler, bazen ve bazı insanlar üzerinde işe yarayan fikirler, teoriler veya hileler değildir. Bu kitap, neredeyse her durumda herhangi birinin üzerinde hemen kullanabileceğiniz, kanıtlanmış psikolojik teknikler içermektedir.

Bu, her seferinde, herkesi mükemmel bir tutarlılıkla tahlil edebileceğiniz anlamına mı geliyor? Hayır. Sistem yüzde yüz yanılmaz değildir. Ama her karşılaşmanızda belirgin bir istatistiki avantaja sahip olacaksınız. İnsan davranışlarını yöneten en önemli psikolojik araçları kullanırken sadece oyun sahasında ne yapacağınızı bilmekle kalmayacak, aynı zamanda otomatik bir avantaj yakalayacaksınız.

Ancak, anlamanız gereken önemli bir nokta var: Bu kitap, birinin düşündüğü rakamı bilmek veya öğle yemeğinde ton balıklı sandviç yemeyi planladığım anlamak için sözde “telepati” yeteneği geliştirmenizi sağlamayacak.

Aklındakini Okuyabilirim, gerçek hayat durumlarında birinin ne düşündüğünü ve nasıl hissettiğini adım adım anlamanızı sağlayacak bir yöntem sunuyor. Örneğin, bir poker oyuncusunun pas geçip geçmeyeceğini, bir pazarlamacının güvenilir olup olmadığını, biriyle ilk kez buluştuğunuzda ilişkinin istediğiniz yönde mi, yoksa aksi yönde mi gittiğini kesinlikle ve kolayca anlayabileceksiniz.

Risk yüksek olduğunda, kendi şansınızı yükseltmekten fazlasını yapın. Oyunu kaybetmeyeceğiniz şekilde ayarlayın!

1. KISIM

7 TEMEL SORU

Herhangi bir durumda ve her türlü şartlarda, birinin ne düşündüğünü ve neler hissettiğini çabucak ve kolayca bulmayı öğrenin.

•  Bu kişi bir şey gizliyor mu?

•  Hoşlanıyor mu, hoşlanmıyor mu?

•   Gerçekten kendine güveniyor mu, yoksa güveniyormuş gibi mi yapıyor?

•  Gerçekte işler nasıl?

• İlgileniyor mu, yoksa zamanınızı boşa mı harcıyor?

•  Gerçekte kimin tarafında?

•  Karşınızdaki kişi ne kadar mantıklı, tutarlı ve aklı başında?

1. BÖLÜM

BU KİŞİ BİR ŞEY GİZLİYOR MU?

“Dürüstlük en iyi politika olabilir ama eleme yöntemiyle, yalancılığın da en iyi ikinci politika olduğu unutulmamalıdır. “

George Carlin

Yayım tarihi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  • Kitap AdıAklındakini Okuyabilirim!
  • Sayfa Sayısı200
  • YazarDavid J. Lieberman
  • ISBN9944983907
  • Boyutlar, Kapak 14x20 cm, Karton Kapak
  • YayıneviKORİDOR YAYINCILIK / 2007

Yazarın Diğer Kitapları

Yazarın Diğer KitaplarıOkudunuz mu?

Rastgele Kitap Getir Son Girilenleri Getir

Yeni girilen kitapları kaçırmayın

Şimdi e-bültenimize abone olun.

Oynat Durdur
Vimeo Fragman Vimeo Durdur