Birazoku.com sitesinde de kitapların ilk sayfalarından biraz okuyabilir, satın almadan önce fikir sahibi olabilirsiniz. Devamı »

Yazar ya da yayınevi iseniz kitaplarınızı ücretsiz yükleyin!

Facebook’ta Beğen

Aşkın Sanal Halleri

Canan Tan

Aşkın Sanal Halleri

Vakt-i zamanında, “Aldanma ki şair sözü elbette yalandır!” diyen Fuzûlî, günümüzde yaşasa, “Aldanma ki sanal aşklar elbette yalandır!” mı derdi? Yoksa, “Aşk aşktır!” diyerek, gerçek ya da sanal tüm sevdalıların önüne mi sererdi dizelerini?…
Var mıydın gerçekten? Gözlerimiz buluşmadan, ellerimiz birbirine değmeden, yalnızca yüreklerimizle, doludizgin bir aşk seninle paylaştık mı biz? Yoksa… Acımasız bir aldatmaca mıydı yaşadıklarımız? Kimdin sen? Bilinçaltımın bana oynadığı bir oyun… Gerçekleşmesini istediğim ulaşılmaz bir düş… Kahredici bir duygu yanılsaması… Hangisiydin? Var mıydın gerçekten? Bilemiyorum…

İÇİNDEKİLER

Dokunuş

Alev Alev

Geçmiş Zaman Olur ki…

Alışma Bana

Dolunay

Kimsin Sen?

En Büyük Ödül

Doğmamış Torunuma Mektup

DOKUNUŞ

Masumiyet bile masum değil artık…

Zamansız mekansız, maddenin ruha dönüşüp alem değiştirdiği farklı bir boyutta güçlükle soluk alıyorum. İrili ufaklı bin bir çeşit yüzle sarılı çevrem. Duvarların filizi yeşiliyle bütünleşmeye meyyal, genç yaslı, suskun konuşkan; konuşurken yapay, ağlamaklı ifadelere bürünen ya dil dudak kıvrımındaki münasebetsiz gülüşü sinebilmek için zorlamalı bir gayretle katkatı kesilmiş, doğallıkları uzak, maske misali yüzler… Güzleri yok hiçbirinin Hepsi de oyularak yuvalarından çıkarılmış, tavana yükselmişler: oradan bakıyorlar bana. Ok gibi bakışları: delici, acıtıcı, hoyrat… Hiçbirinin pınarında yaş yok. Ağlamayı, dövünerek ağlamayı: haykırmayı, umarsızca gözyaşı dökmeyi bana bırakmışlar.

Haklılar. Ölenin en yakını benim çünkü.

Ölen!

Aniden/hiç beklenmedik biranda, hiç beklenmedik bir şekilde. tek bir veda sözcüğü edemeden çekip giden… benim kocam!

Yalnız koca mı? Sevgilim, aşkım, arkadaşım, dostum…

Sokağın ortasına bırakılıvermiş öksüz çocuklar gibi hissediyorum kendimi. Cemal Süreya’nın sızılı dizelerine takılıp kalıyorum.

Yayım tarihi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  • Kitap AdıAşkın Sanal Halleri
  • Sayfa Sayısı208
  • YazarCanan Tan
  • ISBN9752112056
  • Boyutlar, Kapak13,5x19,5 cm, Karton Kapak
  • YayıneviALTIN KİTAPLAR / 2010

Yazarın Diğer Kitapları

Yazarın Diğer KitaplarıOkudunuz mu?

Rastgele Kitap Getir Son Girilenleri Getir

Yeni girilen kitapları kaçırmayın

Şimdi e-bültenimize abone olun.

Oynat Durdur
Vimeo Fragman Vimeo Durdur