Birazoku.com sitesinde de kitapların ilk sayfalarından biraz okuyabilir, satın almadan önce fikir sahibi olabilirsiniz. Devamı »

Yazar ya da yayınevi iseniz kitaplarınızı ücretsiz yükleyin!

Baştan Çıkarmanın Gücü
Baştan Çıkarmanın Gücü

Baştan Çıkarmanın Gücü

Tuğçe Işınsu

Teslimiyet ve açık olmak işe yarasaydı, aşkta bu kadar çok acı çekilmezdi… Baştan çıkarma yaratıcılık işidir, ruha dokunmaktır. Baştan çıkarmak, saflık ve samimiyetin de…

Teslimiyet ve açık olmak işe yarasaydı, aşkta bu kadar çok acı çekilmezdi…

Baştan çıkarma yaratıcılık işidir, ruha dokunmaktır.

Baştan çıkarmak, saflık ve samimiyetin de içine damlatıldığı farklı bir gizem yolculuğudur.

Aldatıldın, kandırıldın, terk edildin, ikinci kadın oldun…

Seninle ara sıra görüştü ama ilişkiye yanaşmadı…

Başta peşindeydi, artık seni arzulamıyor…

Ya da evli birinin tuzağına düştün…

Sen, aşkın kurallarını keşfedemiyorsun.

Onu baştan çıkar, senin olsun…

Öncelikle 2 S Kuralını öğreneceksin; “Saf ve Seksi” olmayı…

İma etme sanatını kavrayacaksın.

Manevra yapmada ustalaşacaksın.

Karmaşık olmanın cazibesini keşfedeceksin.

Kendin gibi “Aşk Kurbanları”nı okudukça, hatalarınla yüzleşeceksin.

Bazen ruhun gizemine, tılsımların çekiciliğine, risklere kendini bırakacaksın.

“Dünyanın En Ünlü Baştan Çıkaranları” bu yolculukta seninle olacak…

Kişilere değil, gerçekte aşkın kendisine âşık oluruz.

Ona değil, onun verdiklerine kapılırız…

2 S KURALI “SAF VE SEKSİ

Baştan çıkarmanın en büyük kuralı, aynı zamanda hem saf hem de seksi olabilmektir. Sürekli saf olan kişi bir süre sonra sıkıcı hale gelir, sürekli seksi olan kişi ise bir süre sonra karşı tarafı yorar.

İnsanlar toplumda hep seksi olanları konuşurlar, bunu unutmayın, çünkü onlar kuralların ötesine geçebilmişlerdir, cazibeleri ile herkese her istediklerini yaptırabilecek güce sahiptirler. Fakat bunun içinde hiç saflık olmazsa bir süre sonra o kişiye olan ilgi biter. “Saf ve Seksi”deki karmaşa ve şaşırtıcılık kafa karıştırır. Kafa karışıklığı yaratmadan hiç kimseyi baştan çıkaramazsınız.

Dünyanın gelmiş geçmiş -bana göre- en güzel kadını Brigitte Bardot, çocuksu ve özgür tarafı ile sempati toplarken aynı zamanda çok da seksi bir kadındı. Dönemin diğer kadın sanatçıları sürekli iddialı ve “star uzaklığını” vurgulayan pozlar verirken, Brigitte Bardot filmde çıplak ayakla oynayarak “içimden geleni yapıyorum” izlenimi verdi.

Hepimiz materyalist ve tehlikelerle dolu dünyada, karşımıza bir anda bir saflık çıktığı zaman mutlu olur, bunun ardından 

gitmek isteriz. Saflık az bulunur ve içten içe bizi ele geçirir ama bu seksilik ile dengelenmeli çünkü konu aşk…

Karşınızdaki kişi hiç saf değilse, onun süregelen seksi tavırları bir süre sonra ondan nefret bile etmenize neden olabilir.

Ama saf da olabilen bir kişiye hiç kimse karşı koyamaz çünkü onun bazı şeyleri kasıtsız yaptığına inanırız.

Çoğu aşk mağduru kadın, kendisini kandıran aşkı için “Aslında kötü biri değil!” savunması ile karşıma gelir.

Kadın, aşk acısı ile hayatını mahvetmiştir ama hâlâ adamın, özünde “saf” olduğuna inanmaktadır. Adam bu noktada çok iyi bir baştan çıkarıcı olarak kadını buna inandırmıştır da ondan. Gelgitli aşklarda kopamamanın en büyük nedeni, sorunu asıl çıkaran kişinin kendini “gerçekte saf” olarak yutturmuş olmasıdır.

Karmaşa baştan çıkarır. Olayı çözmeye çalışırken, karışık gelen sinyalleri anlamaya gayret ederken, konuya farkında olmadan anlam yüklemeye ve süreci hayal gücü ile süslemeye başlarsınız. Bunun sonu baştan çıkmadır.

Saf ve seksi olabilenler; siz onları saf zannederken seksileşecek, onlardan kurtulmaya çalıştığınız bir anda sizi saf bir bakış ile yeniden geri kazanacaktır.

Baştan çıkarma yudum yudum içilecek çok özel bir iksirdir… Aceleye hiç gerek yoktur… Bu, büyülü ve başka bir boyuttan sıkıcı yasamlara gelen bir çağrıdır. Buna kimse karşı koyamaz.

Aşık olan teslim olur. Acının içinde zevk, zevkin içinde acı yer almaya başlar. Aşık olunan kişiden gelen kötülükler bile sevilir çünkü o ya sizin eksik olan yanlarınıza sahiptir ya da sizinle aynı düşünerek sizi ele geçirmiştir. Dünya sisli ve belirsiz hale gelir, sadece ikiniz belirgin kalırsınız. Bu çok özel yanılsama, dosyalar içinde geçen sıkıcı iş günlerinden sonra. sizi kandırmasına izin verilecek kadar baştan çıkarıcıdır…

Çoğu kişi çok güzel insanların baştan çıkarıcı olduğu yanlış bilgisine sahiptir. Baştan çıkarma bir enerji, zekâ, strateji işidir: güzellik önemli değildir sanıldığı kadar… Psikoloji bilginiz varsa bu alanda büyük başarılara imza atabilirsiniz mesela.

Baştan çıkarma sürecinde iş şansa bırakılmamalıdır. Aşk ve romantizm çok büyülü bir dünyadır ve her şey kendiliğinden gelişiyor gibi düşünülür, oysaki taraflardan biri çoğunlukla gizli planlar içindedir. Baştan çıkarma; bir değer verme, aklına girme, mesaj gönderme, ilgi ve çaba işidir. Karşınızdaki kişinin beklenti, zayıflık ve zaaflarını bilmeniz şarttır. Sizin ne istediğinizden bile önemlisi onun ne ile size teslim olacağıdır çünkü siz onu baştan çıkarmak istiyorsunuz.

İnsanlar aşkta, aile ve yakınlarından göremediklerini arar gizliden gizliye… Bir anda onun karşısına çıkıp acılarını dindirecek, boşluğunu dolduracak, zayıflıklarını örtecek kişinin siz olduğunuza inandırırsanız size kapılacaktır. Bireysel ve bencil hareket etmemeniz gerekir bu noktada. Zevk vermeniz gerekir. Zevk, bu boyutların dışına çıkmaktır. Ona sıra dışı bir yolculuğu vadedeceksiniz.

Sınırların dışına çıkacağı için önce dirense de, aslında o da bunu beklemektedir. Bir adım attığı anda artık geri dönüş yoktur.

Herkesin hayatında mecburiyetler, sıkıcı kurallar, katlanılan gerçekler vardır. Kimse bunları aramıyor, herkes fantezi ve arkasından sürüklenebileceği bir baştan çıkma olgusunun peşinde aslında içten içe… Bu iş bir yanılsama ve oyun bile olsa, bunu herkes istiyor çünkü öbür türlü hayat ölümü beklerken yapılan sıkıcı eylemlerden ibaret kalıyor…

Ona hayatı bir “oyun alanı” gibi gösterebilmelisiniz. Özgürlük duygusunu sunmalısınız. İkiniz çok büyük bir macerayi, suçu ya da kimsenin bilmediği bir sırrı paylaşıyor havası olmalı işin içinde. İki kişilik bir dünya… Bu arada tabii ki onu diğer potansiyel aşklardan da uzaklaştırıyorsunuz. Insanlar bazen huzur için rutini istese de gerçekte yoldan çıkmak. yolu değiştirmek ister.

Yoksa hayatın bir anlamı kalmaz. Bu yolda göreceğiniz dirençlerin çoğu aslında çok isteyen birinin “biraz daha ısrar et” deme biçimidir. Bu noktada tabii ki, kendinizi de çok iyi tanımanız gerekir. Sizde üstün olan yanlar nedir, bunları iyi ortaya koymalısınız.

İlk başta herkeste olan yanlarınız değil, daha büyüleyici ve sıra dışı yanlarınızı ortaya koyabilirsiniz. Masumiyet; çağın kaybedilmiş ve aranan değeridir. Gerçek masumiyet paha biçilemeyecek kadar özeldir. Buna bir şekilde sahipseniz arzu uyandırırsınız. Masumiyet ile seksilik gibi iki ucu bir arada barındırmak çok dikkat çekicidir ve merak ile birlikte peşinden 

gitmeye değer görülen bir durumdur. Karşı taraf “kasıtsız ve spontane” yaptığınız hiçbir şeyi unutmaz.

Gerçek baştan çıkarıcılar her zaman için tarzları ile bir fark yaratabilenlerdir. Bir farkınız yoksa neden siz?.. Bunu iyi düşünün.

Tarihteki “starlaşabilen” ve kitleleri baştan çıkaran kişiler, kendilerinin gerçekten çok özel olduğuna inanıyordu. Bu anlamda kendinize rol yapamazsınız, buna gerçekten inanmanız ya da öyle olmanız gerekir… İnsanların her gün gördüğü bir şey ile onları baştan çıkaramazsınız. Risk alabilir misiniz? Ya da tehlikeye atılabilir misiniz? Bu, çok etkileyici başka bir baştan çıkarıcı unsurdur. Risk alabilenler çok özgüvenli insanlardır. Bir korkak, hiç kimseyi baştan çıkaramaz.

Dolambaç, ima, Manevra, Karmaşa ve Detaylar

Ses…

Baştan çıkarma sürecinin tüm evrelerinde ve bazen de en başında “ses”, sesin titreşimi, yaydığı enerji, alçalıp tekrar yükselmesi, içinde gizli imalar barındırması, mesaj vermesi son derece önemlidir.

Sesiniz ile bazı şeyleri ima edebilirseniz, “ardında neler var acaba” diye sürüklenerek gelecektir. Ses hafızalara kazınır.

Gözlerini kapadığı anda kulaklarında sesiniz yankılanmalıdır. Birçok güzel olmayan insan sesi, etkileyiciliği ile baştan çıkarıcı olabilmektedir.

Eklendi: Yayım tarihi
dcanetwork_AWR-Brand Awr_CPM_Affiliate_ActolyeQDCABanner_Affinity_Multi_Banner_1x1_ActolyeQDCABanner_OSD0003CEJ
dcanetwork_AWR-Brand Awr_CPM_Affiliate_The Veil DCANetwork_Affinity_Multi_Banner_1x1_The Veil DCANetwork_OSD0003HKJ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 • Kategori(ler) Kişisel Gelişim
 • Kitap AdıBaştan Çıkarmanın Gücü
 • Sayfa Sayısı168
 • YazarTuğçe Işınsu
 • ISBN9786057351043
 • Boyutlar, Kapak13.5 x 21 cm, Karton Kapak
 • YayıneviFeniks Kitap / 2024
dcanetwork_AWR-Brand Awr_CPM_Affiliate_ActolyeQDCABanner_Affinity_Multi_Banner_1x1_ActolyeQDCABanner_OSD0003CEJ

Yazarın Diğer Kitapları

 1. Aşk ve Cazibe Akademisi ~ Tuğçe IşınsuAşk ve Cazibe Akademisi

  Aşk ve Cazibe Akademisi

  Tuğçe Işınsu

  Kadınlık tarihinin sıradışı, gizli, mistik aşk ve cazibe sırlarını emrine sunuyorum. Önünde diz çökecek erkeği sen seç! Son bir buçuk yılda, 100’ün üzerinde TV...

 2. Melekler ve Dünyanın Kurtuluşu ~ Tuğçe IşınsuMelekler ve Dünyanın Kurtuluşu

  Melekler ve Dünyanın Kurtuluşu

  Tuğçe Işınsu

  İlk önce “sevgi” vardı ama insanlık onu en başında kaybetti Cennet’ten düşerken… Ve kaybettikten sonra hep sevgiyi aradı… İnsan, sevgi için hep dışarıya baktı...

Beriahome Harf Kupa

Aynı Kategoriden

Haftanın Yayınevi
Yazarlardan Seçmeler
Editörün Seçimi
Kategorilerden Seçmeler

Yeni girilen kitapları kaçırmayın

Şimdi e-bültenimize abone olun.

  Oynat Durdur
  Vimeo Fragman Vimeo Durdur