Birazoku.com sitesinde de kitapların ilk sayfalarından biraz okuyabilir, satın almadan önce fikir sahibi olabilirsiniz. Devamı »

Yazar ya da yayınevi iseniz kitaplarınızı ücretsiz yükleyin!

Beyindeki Seks Aşk ve Cinsel Hayatınızı Değiştirecek 12 Ders
Beyindeki Seks Aşk ve Cinsel Hayatınızı Değiştirecek 12 Ders

Beyindeki Seks Aşk ve Cinsel Hayatınızı Değiştirecek 12 Ders

Dr. Daniel G. Amen

İNSAN BEDENİNİN EN ÖNEMLİ SEKS ORGANI NEDİR? BEYİN MÜKEMMEL BİR SEKS HAYATI İÇİN MUCİZE İPUÇLARI… AŞK ve CİNSEL HAYATINIZI DEĞİŞTİRECEK 12 DERS CİNSELLİKLE İLGİLİ…

İNSAN BEDENİNİN EN ÖNEMLİ SEKS ORGANI NEDİR? BEYİN
MÜKEMMEL BİR SEKS HAYATI İÇİN MUCİZE İPUÇLARI…
AŞK ve CİNSEL HAYATINIZI DEĞİŞTİRECEK 12 DERS
CİNSELLİKLE İLGİLİ TÜM SORULARIN YANITLARI
Sağlıklı bir beyin cinsel hayatınızın daha iyi olması şansını arttırır. Daha fazla tatmin olmak için, daha tatminkar seks için, Beyninizi Değiştirin, Hayatınız Değişsin ve 15 Günde Dahi Beyin bestseller kitaplarının yazarı Daniel G. Amen size modern beyin bilimi temelinde aşk hayatınızı zenginleştirecek pratik, eğlenceli bir rehber sunuyur.
Dr. Amen en güncel bilgiler ışığında sevgi ve arzu dolu beyin hakkında bilinmesi gereken her şeyi açıklıyor ve seks hakkında en yaygın olarak sorulan soruları yanıtlıyor.
Kadınlar neden erkeklerden daha fazla olarak dokunulmaya ihtiyaç duyarlar?
Koku neden çekim konusunda önemli bir etkiye sahiptir?
Ayakla ovma neden orgazma ulaşmanın en hızlı yoludur?
En güçlü afrodizyaklar nelerdir?

Plastik cerrahlar, diyet guruları ve ilaç endüstrisi tatminkar bir seks yaşamının sırlarını ellerinde bulundurduklarına sizi inandırmaya çalışırlar. Oysa gerçek olan şey sizin ihtiyacınız olan tek şeyin zaten sizde bulunan bir şey yani beyin olduğudur. Vücuttaki en büyük ve en duyarlı cinsel organ olarak, sağlıklı bir beyin aracılığıyla cinsel yaşantınızı zenginleştirebilir ve aldığınız hazzı en üst seviyeye çıkarabilirsiniz. Sorunlu bir beyin ise başkalarıyla duygusal ve fiziksel bağlantı kurmada zorluk yaşayacaktır. Cerrahi yöntemler, moda diyetler ve ilaçları unutun. En seksi organınızın beyniniz olduğunu düşünmek cinsel tatmininizin anahtarı olacaktır.

Sağlıklı bir cinsel hayatın sizin yaşantınıza katacağı faydalar kitapta yer almaktadır. Bu faydaların bazıları şunlardır:
• Cinsellik kalp hastalıklarını önleme, bellek gelişimi, kanserden korunma ve bağışıklık sistemini güçlenmesine nasıl yardımcı olmaktadır?
• Erkeklerin ve kadınların beyinleri arasında farklılıklar bulunmaktadır ve bu durum nasıl onların cinselliğe olan bakış açılarının farklı olmasına neden olmaktadır?
• Ayrılıklar neden çok acı verici olmaktadır ve bu acıyı dindirmek için ne yapılabilir.
• Depresyon, PMS, ADD gibi yaygın hastalıkların önlenmesinde iyi bir cinsel hayatın getirdiği faydalar nelerdir?
• Kendinizi nasıl partneriniz için unutulmaz yaparsınız?

GİRİŞ
En Büyük Cinsel Organımız Beynimizdir (Ve Boyu Önemlidir!)
Sen yanımda yürürken beynimde milyonlarca sinir hücresi harekete geçiyor ve başımı çevirip tekrar sana bakma isteği duyuyorum.
Sen de bana bakıyorsun ve dudaklarında yumuşak, hafif bir gülümseme beliriyor. Gözlerimle seni takip ettiğimi fark ettiğin sırada, gülümsemenle birlikte tetiklenen adrenalin salimim kalbimin heyecanla atmasına sebep oluyor
•     Seni düşünmek zihnimdeki duygusal merkezlerin ateşini yakarken ortaya çıkan kimyasallar hassas bölgelere kan akışını arttırıyor.
•     Kısa bir an için kelimenin tam anlamıyla içimde yaşıyorsun
•     Birlikteyken gözlerinin rengi ve kokundan başka bir şey düşünemez oluyorum.
•     Kalbimde atıyorsun.
•     Beynimdeki sinir liflerinden ayak tabanlarıma kadar bütün sinir sistemimde atıyorsun.
Ayrı olduğumuz zaman zihnim karmakarışık.
•     Dokunuşuna muhtaç olmaya başladım.
•     Canım seni çekiyor.
•     Vücudun sıcak ve güven verici.
•     Vücudunun yanımda olmasına ihtiyacım var.
Sen yanımdaysan rahat uyuyorum. Geceleri tenini hissetmek için sık sık uyanıyorum.
•     Yanımda yatıyorsan yataktan çıkmak istemiyorum.
•     Uzakta olduğun zaman beynimde seni arıyorum.
•     Sesin havadaki titreşimleri yumuşatıyor,
–     Zihnim seninle tekrar tekrar sevişmem için yalvarıyor.
•     Vücutlarımız boşlukta yan yana süzülüyor.
Zihnimi okuyormuşsun gibi dokunulmak istediğimi biliyorsun.
•     Bu nasıl oluyor?
Hücrelerin arzularımı yansıtıyor sanki.
•     İçeriye girdiğinde; özellikle de uzun süredir yoksan, gözlerimdeki nöronlar parıltılarla aydınlanıyor.
•     Tıpkı yanımdaymışsın gibi beynimin hafıza merkezinde yaşıyorsun ve hafıza merkezini tetikleyen şarkılar, kokular ve görüntüler seni unutmama asla izin vermiyor.
•     Beynimin yargı bölümü duygularını incitmemem için söylediklerimi kontrol ediyor.
•     Benimle konuşurken mutlu mu, arzulu mu olduğunu yoksa kucaklanmaya ve anlayışa mı ihtiyacın olduğunu anlamak için gözlerinin, yüzünün ve vücudunun hareketlerini izliyorum,

Her ne kadar cinsel organlarla ilgili gibi gözükse de sevgi ve cinselliğin çok büyük bir bölümü beyinde gerçekleşir. Size kimin çekici geldiğine, birine nasıl çıkma teklif edeceğinize, buluştuğunuzda ne kadar başarılı olacağınıza, ortaya çıkan duygularla ne yapacağınıza, bu duyguların ne kadar süreceğine, ne zaman bağlanacağınıza, bir partner ve ebeveyn olarak ne kadar başarılı olacağınıza beyniniz karar verir. Yatak odasında ateşli olmanıza ya da tutku ve şehvetten yoksun kalmanıza sebep olan beyninizdir. Beyniniz bir ayrılığın ardından ders edinip ilerlemenizi sağlar ya da sizi depresyon ve obsesyona karsı savunmasız hale getirir. Beyniniz düzgün işliyorsa partnerinizle ilişkinizde düşünceli, neşeli, romantik yakın, sadık ve sevgi dolu olabilirsiniz. Beyniniz düzgün işlemezse tepkisel, zihni dağınık, bağımlı, sadakatsiz, öfkeli ve hana nefret dolu olabilir ve sürekli olabilecek bir sevgi ve yakınlık fırsatım kaçırabilirsiniz.
Orgazmın merkezi de beyninizdir. Bazı araştırmalar beynin sağ israfına işaret eder. Aslında epilepsinin bazı türlerinin, özellikle beynin sağ temporal lobunda gerçekleşenlerin kendi liginden meydana gelen orgazmlarla ilişkisi olduğu düşünülüyor. Tayvan’da görülen bir vakada, kırk bir yaşında bir kadın yalnızca dişlerini fırçaladığında ortaya çıkan orgazm kasılmaları yaşıyordu. Kasılmalar cinsel olarak uyarılmaya benzer bir hisle başlıyor, daha sonra orgazma benzer bir haz dalgasının vücuduna yayıldığım hissediyor ardından karmaşık duygular yaşıyordu. Kadının beyni üzerinde inceleme yapıldığında sağ temporal lobunda bir sorun olduğu ortaya çıktı. Bu bölge, aynı zamanda hem orgazm hem de dini tecrübelerle ilişkiIendirilîyor. Birisi dişlerini fırçaladığında orgazma benzer duygular yaşarsa dişlerinin inci gibi beyaz olması muhtemeldir.
Bilim insanları davranış organımızın beyin olduğu konusunda hemfikir. Örneğin, vücudumuzdaki en büyük cinsel organ gerçekten de beyindir (yaklaşık bir buçuk kilogram! ve bu durumda boyutları gerçekten de önemlidir. Yaşımız ilerledikçe beynimizin faaliyeti giderek azalır ve boyutları küçülür Bu hem kadınlar hem de erkekler için geçerlidir. Kaybedilen gri madde (sinir hücreleri) ve beyaz madde (sinir hücreleri arasındaki bağlantılar) eşit orandadır. Ancak beyninize iyi bakmayı bilirseniz hayatınız boyunca faal ve sağlıklı kalabilir. Belirli müdahalelerle beyin sağlığına etki edebilir, kaybedilen beyin dokusunun daha az olmasını sağlayabilir ve yaşlılığınızda da sağlıklı bir beyin sahibi olabilirsiniz.

Beyin sağlığının cinsel fonksiyonlarla ilgisi ne? Yıllar içinde beynin faaliyeti ile birlikte birçok kişinin cinsel faaliyetlerinde de azalma olur. İkisi birlikte yürür. Dokuz yıldan uzun bir süre boyunca incelenen kırk ve yetmiş yaşları arasındaki erkeklerde yaşla birlikte cinsel fonksiyonlarda da azalma tespit edildi. Bu inceleme sonuçları, daha önce yaşla bitlikte cinsel istek, ilişkiye girme ve ereksiyon sıklığının azaldığı sonucunu veren incelemelerle uyum gösteriyor. Ereksiyon bozukluğu oldukça yaygındır ve yaşla birlikte artar. Kırklı yaşlarındaki erkeklerin yüzde kırkı ve yetmişli yaşlarındaki erkeklerin yüzde yetmişinde bu probleme rastlanır. Kadınlarda yaşlılık ve menopoz cinsel ilgi ve performansı genellikle olumsuz yönde etkiler.
Cinsel ve beyindeki fonksiyon bozukluklarının altında yatan en büyük sebeplerden biri yetersiz kan akışıdır. Kan çok önemli işler görür. Hücrelere oksijen, seker ve besin taşır: artıkları geri alır. Sağlıklı kan akışını bozabilecek herhangi bir etki organın işleyişini de bozar. Yüksek tansiyon, kas hastalıkları, diyabet, uyuşturucu ve sigara kullanımı yüzünden zehirli maddelere maruz kalma, fiziksel travma ve diğer sebeplerle cinsel organlara kan akışının azalması cinsel fonksiyonları olumsuz yönde etkiler. Egzersiz, gingko, Viagra ve ginseng gibi nitrik oksidi arttıran bileşimler de dâhil olmak üzere belirli müdahaleler fonksiyonları geliştirir ve yaşlanmayı tersine çevirir.
Aynı şekilde herhangi bir sebeple beyninize olan kan akışının azalması beyin fonksiyonlarını azaltır. Bu sebeple düzgün kararlar verememeniz ve sonuç olarak daha az cinsel ilişki yaşamanız olasıdır. Bazı bilim insanları beyin sağlığı ve cinsel davranışlar arasındaki ilişkiyi inceledi, işte burada ben devreye giriyorum. Ben öncelikle bir beyin görüntüleme uzmanıyım. Ün altı yıldan uzun bir süredir bu alanda çalışıyorum ve kliniklerimde davranışlarla ilgili 35.000den fazla beyin görüntüsünden oluşan dünyanın en büyük veri tabanı bulunuyor. Her gün beyinleri incelerken SPECİ” görüntüleme adı verilen karmaşık bir çalışmadan yararlaniyoruz. SPECT, “tek foton emisyonu hesaplamalı tomografi” anlamına geliyor. Bu nükleer tıp çalışması beyindeki kan akışı ve faaliyet biçimlerini ölçüyor. Araştırmalarımızda pek çok sağlıklı ve sorunlu beyine baktık. Çocukların, gençlerin, yetişkinlerin ve yaşlıların beyinlerini inceledik. Maç, uyuşturucu, alkol, gıda destekleri kullanan, ibadet eden ve meditasyon yapan, çeşitli psikolojik ve biyolojik tedaviler görenlerin beyinlerine göz attık. Âşık, şehvetli, sadık, boşanmış, ev içi şiddete, tinsel istismara ve sevdiği kişinin ölümüne maruz kalmış kişilerin beyinlerini gözlemledik.
Kliniklerimizde öncelikli işimiz insanların beyin fonksiyonlarını olabilecek en tatminkâr ve sağlıklı hayatı yaşayabilecekleri seviyeye çıkarmak. Dikkat bozukluğu, ruh durum ve endişe bozuklukları, obsesif-kompulsif (takıntılı-zorlanın: lı) bozukluk, bağımlılıklar. Öfke ve hafıza sorunlarım tedavi çimekle birlikte beyin fonksiyonlar im geliştirmek isteyen sağlıklı kişilere de yardım ediyoruz. İlişkilerinde ve cinsel hayatlarında her türden sorunlar yaşayan kişi ve çiftlere sık sık yardım-cı oluyoruz. Beyninizde bir sorun olsun ya da olmasın, beyin fonksiyonlarınızı ve buna bağlı olarak hayatınızı ciddi ölçüde iyileştirmeniz gerçekten mümkün. Son on altı yıldır ilkemiz “Beyninizi değiştirin, hayatınız değişsin” oldu.
Çoğu insan onu göremediği için. beyin hayatın denklemlerinde çoğunlukla gözardı edilir. Ama o, kişisel evrenlerimizin merkezindedir. Cinsellik ve beyni, beyin görüntüleme aracılığıyla birleştirmek hayatımın en heyecan verici yolculukların dan biri oldu ve bu yolculuğu bu kitapta siklerle paylaşacağım. İlişkilerini ve cinselliklerini beyin fonksiyonlarıyla birlikte incelemeye başladığımdan beri çiftlere çok daha fazla yardımcı olabiliyorum. Şurası açık ki sağlıklı beyin fonksiyonlarıyla daha sevgi dolu ve cinsel açıdan aktif ilişkiler arasında bir bağlantı var. Diğer taraftan beyin fonksiyonlarının zayıf olmasıyla daha fazla kavga, daha az cinsellik ve daha yüksek boşanma oranları
arasında bir ilişki bulunuyor. Bağlılığın bulunduğu ilişkilerde cinsellik, sağlık ve uzun ömür için kritik bir malzeme. Ancak çoğu insan beyin ve cinsellik arasında bir ilişki olduğunu düşünmüyor.
Açık bir önyargı ile başlayacağım: Cinsellik en iyi, sevgi dolu ve bağlı bir İlişki içinde yalanır. Antropolog Helen Fis-her, “Âşık olmak istemediğiniz biriyle çiftlesmeyin yoksa asık olabilirsiniz” diyor. Cinsellik sizi bir başkasına bağlar ve bazı durumlarda dikkatli ya da düşünceli davranmazsanız bir başkasının esareti altına girebilirsiniz. Her ne kadar Önyargım bu yönde olsa da cinselliğin uzun ömür ve sağlığa faydaları hakkında sadece ilişki sıklığına dayanan ve burada sizlerle paylaşacağım bazı araştırmaların bağlamında bu yer almıyor. Bu bilgi bir kenara, mutlu bir evliliğin uzun ömürle bir ilişkisi olduğuna dair güçlü kanıtlar süren başka araştırmalar da var. Burada mutlu evlilik, kendinizi cinsel açıdan evli olduğunuz kişi dışında bir başkasıyla paylaşmamanız anlamına geliyor. Kitap boyunca üzerinde konuşacağımız ilişki türü heteroseksüel ilişkiler olacak ama aynı ilkeler tüm birbirine bağlı ve sevgi dolu ilişkiler için geçerli.
Son araştırmalarıma dayanarak yazdığım bu kitapta, aşk ve cinsel hayatınızı geliştirecek on iki pratik nöroloji dersi bulacaksınız. Uygulamalı nöroloji, son beyin araştırmalarım günlük hayata uygulama çalışması için türettiğim bir lerim. Ben de çoğunuz gibi bir şeyi neden öğrenmem gerektiğini bilmek isteyen türden biriyim. Kullanışlı ya da faydalı olmayan bir şey için sinir hücrelerimi boş yere yormak istemem. Nörolojiyle, faydalarının uçsuz bucaksız olması yüzünden ilgileniyorum. İşte size bir örnek:
Stajyer psikiyatri doktorlarına ders verdiğim Califor-nia Üniversitesi Irvine Psikiyatri Bölümü’nün kısa süre önce Sicilya’nın Taormina şehrine düzenlediği bir gezide, meslektaşlarımdan biri ve karısıyla birlikte akşam yemeğinden dönerken ilginç kaldırım taşlarıyla döşeli bir alışveriş bölgesinden geçiyorduk. Ayakkabı almaklan bahsediyorlardı. Karısı, meslektaşımın da onunla birlikle ayakkabı salan dükkâna gitmesini isliyordu ama meslektaşım gitmek istediğinden pek emin değildi. Ona dönüp, “Onunla gitmek isliyorsun” dedim. Bana şaşırmış bir ifadeyle bakıp “Neden?” diye sordu.
“Beyinde ayak sinirlerinin algılandığı kısım, klitorisin algılandığı kısımla komşudur. Kadınlar bilmeden ayakkabı alışverişini ön sevişme gibi hisseder. Bir kadının sevgisini kazanmanın en iyi yollarından biri ayaklardır” diye cevapladım.
Ertesi gün karısı arkadaşımın yardımıyla üç çift ayakkabı satın aldı. Arkadaşımın yüzünde ise gezinin geri kalanı boyunca bir gülümseme vardı.
…………..

Eklendi: Yayım tarihi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 • Kategori(ler) Kişisel Gelişim
 • Kitap AdıBeyindeki Seks Aşk ve Cinsel Hayatınızı Değiştirecek 12 Ders
 • Sayfa Sayısı304
 • YazarDr. Daniel G. Amen
 • ISBN6055943400
 • Boyutlar, Kapak13,5x21 cm, Karton Kapak
 • YayıneviPegasus / 2008

Yazarın Diğer Kitapları

 1. 15 Günde Dahi Beyin’e Nasıl Sahip Olursunuz? ~ Dr.Daniel G.Amen15 Günde Dahi Beyin’e Nasıl Sahip Olursunuz?

  15 Günde Dahi Beyin’e Nasıl Sahip Olursunuz?

  Dr.Daniel G.Amen

  “Daniel Amen’in her kitabı başka hiçbir yerde bulamayacağınız özel bilgilerle doludur. Ayrıca beyin konusunda yazılmış genel bilgilerin bir çatı altında toplanması bir bütün olarak...

Men-e-men Birazoku

Aynı Kategoriden

Haftanın Yayınevi
Yazarlardan Seçmeler
Editörün Seçimi
Kategorilerden Seçmeler

Yeni girilen kitapları kaçırmayın

Şimdi e-bültenimize abone olun.

  Oynat Durdur
  Vimeo Fragman Vimeo Durdur