Birazoku.com sitesinde de kitapların ilk sayfalarından biraz okuyabilir, satın almadan önce fikir sahibi olabilirsiniz. Devamı »

Yazar ya da yayınevi iseniz kitaplarınızı ücretsiz yükleyin!

Facebook’ta Beğen

Evet, size gül bahçesi vaat ediyorum!

Bütün korkularınızdan arınacak, fobilerinizden, sigara bağımlılığından, kilolarınızdan kurtulacak; kronik ağrılarınıza, hayatınızı zorlaştıran yanlış inançlarınıza son vereceksiniz.

Hem de gayet bilimsel, etkin ve sistematik bir yöntemle. Çoğu durumda dakikalar içinde!

Tek şartım var!

Siz de iyi bir öğrenci olacak, kendi üzerinizde çalışmak için zaman ayıracaksınız.

“Pozitif düşün, hayallerin gerçek olsun” diyen, etkisi “ara gazı” vermekten öteye gitmeyen kişisel gelişim kitaplarından siz de sıkılmadınız mı zaten?

Öyleyse tam yerine geldiniz demektir!

Biz şimdi birlikte bambaşka bir şey yapacağız.

Gerçek bir temizlik operasyonuyla “ilkel” programlarından bir türlü vazgeçmek istemeyen beynimize format atacağız!

Neuro Format yöntemiyle hayatımızı baştan aşağı değiştireceğiz.

Ne duruyoruz?

Hadi, başlayalım artık…

***

İçindekiler

Önsöz…9
Elinizde sihirli bir değnek olsa hayatınızda neyi değiştirirdiniz?…11
Hangi anlara format atmak isterdiniz?…12
NeuroFormat® nedir?…13
Bu kitapla neler yapabilirsiniz? …14
Neden 30 dakika?…19
Biz nasıl biz olduk?…21
Beynimiz nasıl çalışır?…25
Beynimiz…27
Beynimizi kontrol edemiyoruz!…34
Tek yol temizlemek!…49
Beynine format at!…55
Beyne format atmaya başlamak…57
NeuroFormat® Tekniği…59
NeuroFormat® Vuruşları…78
Gerçek hayatta Neuroformat®…92
Sorunlanmızın nedenleri…96
Kötü olaytan formatlamak…100
Genel temizlik…107
Özgüllük prosedürü!…109
Genel kaygı temizliği…111
12 Temel Korkunun fomnatlanması…116
“Meli-malı” temizliği…141
Öfke temizliği…143
Kendimizle barışmak…150
Özel durumlar…155
Fobiler…157
Utangaçlık…167
İlişkiler…176
Para ve kariyer…187
Sigarayı bırakmak…194
Kilo…198
Safllık İçin NeuroFormat®…205
Sağlık…207
Ömek programlar…216
Psikolojik programlar…240
Sonsöz…249

Kitabıma hoş geldiniz!

Her kişisel gelişim kitabı aynı iddiayla çıkar karşımıza:

“Bu kitap hayatınızı değiştirecekl”

Bu kitapların ortak noktası, genelde pozitif olmak üzerine kuru­ludur. “Sen bir başkasın, büyük potansiyelin var. Eğer bu potansi­yeli bulur ve buna inanırsan hayatın değişecek! Buna inan ve uygula!”

Hayatların yüzde kaçı değişir, bilemeyiz. Ama yıllardır okuduklarımızı farklı cümlelerle söyleyen ve hâlâ “aynı” iddiada olan birçok yeni kitap piyasaya çıktığına göre, bu kitapların başarı yüzdesinin pek yüksek olduğu söylenemez.

ilk kitabımı okuyanlar bilir, ben de benzer bir iddiada bulunmuş­tum. Ama söylediğim tamamen farklı bir şeydi. Sadece pozitif olmaya çalışarak hayatımızda büyük bir değişim yaratamayacağı­mızı. SORUNLARIN NEDENLERİNİ BULUP TEMİZLEMEMİZ GEREKTİĞİNİ söylemiş ve birtakım metotlar anlatmıştım. Ve deği­şikliği gerçekleştirmek için uygulama yapmanın zorunluluğundan bahsetmiştim.

Bu iddiamı ciddiye alan binlerce okurum sadece kitabı kullana­rak fobi, kaygı, ağn, sigara bağımlılığı ve benzeri birçok sorunu kendi kendilerine çözdüler. Sana e-mail, sosyal medya ya da tele­fon yoluyla ulaşan yüzlercesinden teşekkür mesajları aldım ve almaya da devam ediyorum.

İlk kitabı yazdıktan sonra gördüğüm farklı vakalar ve ekip olarak aldığımız sonuçlar, hem sistemi mükemmelleştirmemizi sağladı hem de aslında beynimizle doğru iletişim kurabilirsek, BEYNİN KENDİ YARATTIĞI tüm sorunları teker teker nasıl ortadan kaldırabildiğini bize gösterdi.

Bunun yanı sıra sistemin kullanımı Türkiye sınırlarını aşarak, biz­zat tarafımdan eğitilen yabancı bir ekip vasıtasıyla Portekiz, İngiltere, Güney Afrika ve Brezilya’da da bu kitapta paylaştığım şekliyle uygulanıyor. Bu vesileyle davet edildiğim seminer ve eğitim­lerde sistemin kurucusu olarak konuşmalar yapmanın ve eğitimler vermenin gururunu yaşıyorum. Türkiye’den çıkmış bir sistemin yaratıcısı olarak bu sistemin, gelecek yıllarda daha da yayılmasını sağlamak bana inanılmaz büyük bir mutluluk verecek…

Bu arada katıldığım bir canlı yayında, belki de dünyada bir ilke imza atarak bir “fobi geçirme” denemesini başarıyla tamamladım. Aslında böyle bir olayı canlı yayında izlemek de insanların sisteme güvenini sağladı, sonuna kadar sebat etmeleri için motivasyon yarattı.

18 yıl önce başladığım yolculuğumun ikinci ve daha olgun bir “meyvesiyle” karşı karşıyasınız. İlk kitabım iddialıydı, okudukça siz de göreceksiniz, bu kitabım çok daha iddialı!

Karşınızda canlı yayında fobi geçirecek kadar gözünü karartmış, sistemine ve ekibiyle aldığı sonuçlara güvenen, bunu detaylarıyla paylaşmak isteyen bir yazar var!

Size hayatınızda yolunuzu tıkayan engelleri aşmanız, sağlık, mutluluk, başan gibi tüm hedeflerinize ulaşmanız için gerçekten çok hızlı sonuç veren ve sürekli kendini yenileyen bir sistemi anla­tacağım…

Bu keyifli dönüşüm yolculuğuna tekrar hoş geldiniz! Eğer bir kusurumuz olursa, şimdiden affola…

Sevgilerimle…
M. Banş Muslu Ocak 2013

Elinizde sihirli bir değnek olsa hayatınızda neyi değiştirirdiniz?

İyi düşünün…

* Hayatınızda birkaç anı hiç yaşamama şansınız olsaydı, bu hakkı kullanır mıydınız?
* Peki, hangi anlan silip atmak isterdiniz?

Geçmiş geçmişte kaldı diyebilirsiniz. Ancak, size hayatınızda yaşadığınız “kötü olayların” hayatınızdaki soranları oluşturduğu­nu söylesem…

Yani:

* Korkularınızı
* Fobilerinizi
* Başarısızlıklarınızı
* Takıntılarınızı
* Psikolojik rahatsızlıklarınızı
* Fiziksel rahatsızlıklarınızı
* Karakterinizin iyi ve kötü yanlarını
* Ve size bunun gerçekten böyle olduğunun garantisini ver­sem, o zaman bu hakkı kullanmak ister miydiniz?
* Gerçekten hangi anlara “format atmak” isterdiniz?

Hangi anlara format atmak isterdiniz?

Hayatımızın dönüm noktaları

Hepimizin hayatında dönüm noktaları var. Başarılı olduğu­muz, “köşeleri döndüğümüz” noktalar için pek bir şey yap­mamıza gerek yok. Peki, ama ya bizi korkutan, üzen, utan­dıran, suçluluk hissettiren, öfkelendiren, aşağıya çeken dönüm noktalarınız?

Şimdi sıkı durun.

Size çok önemli bir gerçeği açıklamak istiyorum:

Tek bir olay bile hayatınızı değiştirmiş olabilir!

Ama bu sandığımızdan daha iyi bir haberde olabilir.

Eğer böyleyse işimiz, yani o olayın beynimizde yarattığı olum­suz etkiyi temizlememiz daha kolay…

Ancak, tüm hayatımız travmalarla dolu da olabilir. Evet, itiraf ediyorum; işte o zaman işimiz biraz daha zor, ama yine de çok hız­lı yol alabilir, hayatımızı daha mutlu, sağlıklı, başarılı kılmak için pek çok şey yapabiliriz.

NeuroFormat® nedir?

NeuroFormat®. kelime anlamıyla nörolojiyi formatlamak, yeni­den biçimlendirmek anlamına gelmektedir. Beynin sağlık, başa­rı ve mutluluk için yeniden “formatlanmasını sağlar. Benim ge­liştirdiğim bu sistem, özellikle son 20 yıl içinde çıkmış, çeşitli ne­denlerden kitlelere tam olarak ulaşmamış birçok farklı öğretiyi kapsamaktadır.

Beyin, bizim konuşma terapileriyle yapmaya, çalıştığımızdan çok daha hızlı şekillenir. Mesela, bir sürücü geçirdiği bir kaza anında, 1-2 saniyelik bir zaman diliminde araba kullanmaktan, ha­yat boyu korkmayı öğrenebilir. Klasik yöntemler, bu kişiyle gün­lerce sürecek konuşmalar yaparak araba kullanmaktan trafiğe çıkmaktan korkmamasını sağlamaya çalışır.

Beynimizin, bu durumda sakin kalmayı geri öğrenmesi için de sadece 1-2 saniyesi vardır.

NeuroFormat® sistemi, değişimi bu kısa sürede gerçekleştir­mek üzerine yoğunlaşmakta; klasik yöntemlerde aylar alabilen te­daviler, bu metodoloji çerçevesinde sadece saatler içerisinde gerçekleştirilmektedir.

Bu kitapla neler yapabilirsiniz?

Evet, itiraf ediyorum. Kitabım pek eğlenceli olmayabilir!

Ama zaten amacım sizi eğlendirmek, motive etmek, yarın sabah kalktığınız zaman hatırlamayacağınız, etkisi birkaç saat ya da gün sürebilecek “ara gazlar” vermek değil! Zaten bunu hakkıyla yapan binlerce kitap olduğunu ve yine de etkilerinin çok sınırlı kaldığını düşünüyorum.

Bu kitapta amacımız tamamıyla SORUN ÇÖZMEK!

Ama sorun çözmek için de, sorunun ne olduğunu tespit etmek, nedenini teşhis etmek, sorunu nedenleriyle ortaya çıkarmak ve onları temizlemek gibi adımlan atmamız gerekiyor.

Bahsettiğim adımlar pek de keyifli olmayabilir. Sonuçta sorun­la yüzleşmek, bazı olumsuz duygulan kısa süreli de olsa yaşamak gibi bir süreçten bahsediyorum. Evet, çok kısa sürelerde kalıcı çözümlere ulaşacağız, hedefimiz büyük ama temizleme sürecini yaşamadan bunlara ulaşmamız mümkün değil!

Amacımız sorunlara kısa süreli odaklanarak onları hayatımız­dan tamamıyla atmak. Mesela, yerdeki bir taşı fırlatıp atmak için önce yerini tespit etmemiz, elimize almamız ve son olarak da güç kullanarak elimizle fırlatmamız gerekiyor.

Bu kitapta yapacaklarımız da tamamıyla aynı­lik kitabım Yıka Beynini’yi okuyan ve özellikle konuya ilgi duyanlar, hayatımızda yaşadıklarımızı neden yaşadığımızı anlatan detaylı bir teorik bölüm bulmuşlardı. Bu kitapta daha az teoriden bahsetmeye çalışacağım. (Yine de söz veremem ©). Ama önceki kitabımda uzun uzun anlattığım teorilerin özünde yatan ve sorun çözme odaklı olan her şey bu kitapta da var. Bu uzun teori anla­tımlarını kaçırdığınızı düşünmeyin sakın.

İlerleyen sayfalarda, hayatımızda hepimizin yaşadığı ya da ya­şayabileceği birçok sorunu “beynimizin yardımıyla” (aslında bey­nimize devreye girmemesini söyleyerek) nasıl çözeceğimizi bula­caksınız.

Aşağıda doğru uygulamalarla çözüm bulabileceğiniz konuların ba­zılarım bulabilirsiniz. Ama unutmayın, bu listede göremediğiniz pek çok sorunun çözümü de yine NeuroFormat® yöntemiyle mümkün.

“Beynine Format At” için 6 yanıt

 1. meraba ben nafile yukarıda yazılanların hepsi bende var ama beynimi çok fazla yönlendiriyorum fiziksel rahatzilıklarım vertigo sürekli yorgunluk bitkinlik sürekli uyumayı istemek 2 gün boyunca uyuSam uykumu almamak karamsarlık psikolojik bozukluğu sigaradan kurtulmayı da çok istiyorum daha birsürü yardımcı olabilirmisiniz Teşekkürler

  1. Gerçekten nafile hanım bir astrologla görüşüp isminizi değiştirebilirsiniz çok ciddiyim
   Sağlıklı günler diliyorum

  2. Kardeş sizin sorununuz isminizin gerçek kavramsal karşılığını bilmiyor olmanız Nafile bizde yanlış biliniyor isminizin Allah tarafından kullanılan gerçek karşılığı artı fazladan farzdan daha fazlası demektir boş yere boşuna demek asla değildir ayette her kim ki bizim farz kıldığımız ibadetleri yapar bunun ötesinde Fazladan artı olarak (nafile) ilave de yaparsa Allah bunların karşılığını ecrini asla boş bırakmaz onun için de sizi mükafatlandırır… Selam ve dua ile

 2. Lütfen bu soruma acele cevab vetebilirmisiniz. Ziira bir an önce kitabınızı alıp başlamak istiyorum. Sorum: Neuro format tekniğini, epilepsi krızı geçirmiş kişiler uygulayabilirmi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

 • Kitap AdıBeynine Format At
 • Sayfa Sayısı252
 • YazarM. Barış Muslu
 • ISBN9786050912579
 • Boyutlar, Kapak13,5X21,5 cm, Karton Kapak
 • YayıneviDoğan Kitap / 2013-1

Yazarın Diğer Kitapları

Yazarın Diğer Kitapları

PaintCV.netOkudunuz mu?

Rastgele Kitap Getir Son Girilenleri Getir

Yeni girilen kitapları kaçırmayın

Şimdi e-bültenimize abone olun.

Oynat Durdur
Vimeo Fragman Vimeo Durdur