Birazoku.com sitesinde de kitapların ilk sayfalarından biraz okuyabilir, satın almadan önce fikir sahibi olabilirsiniz. Devamı »

Yazar ya da yayınevi iseniz kitaplarınızı ücretsiz yükleyin!

Büyük Dönüşüm
Büyük Dönüşüm

Büyük Dönüşüm

Canan Yolaç

Büyük Dönüşüm sende macera dolu bir yolculuk başlatacak ve sen artık sağlık, huzur, çoşku ve bolluk içinde yaşacaksın. Hastalıklar, mutsuzluklar, sıkıntılar, yalnızlık korkuları… Gördüğünü…

Büyük Dönüşüm sende macera dolu bir yolculuk başlatacak ve sen artık sağlık, huzur, çoşku ve bolluk içinde yaşacaksın.
Hastalıklar, mutsuzluklar, sıkıntılar, yalnızlık korkuları…
Gördüğünü sanıp görmediğin şeyler…
Hepsi sana bir şeyler anlatmak istiyordu…
İşte artık her şey önüne serildi. Bu Yeniçağ’da yüklerinle yaşayamazsın…
Büyük Dönüşüm’de anlayışın Öz’üne dönecek. Öz’e dönen kişide hastalık, mutsuzluk sevgisizlik olmaz. Sevgisizlik Aşk’a dönüşür, parasızlık bolluğa, korkular güvene…
Böylece Büyük Dönüşüm senin dönüşümün olacak ve Yeniçağ sen olacaksın… Devrimi de böyle yaratacaksın…

I. BÖLÜM

DÖNÜŞÜM

“Artık yeni bir çağ başlıyor”

YENİ ÇAĞ YENİ İNSAN

Beklenen zaman şimdi. İnsanoğlunun dönüşüm zamanı geldi. Kadim bilgilerin işaret etliği o büyük dönüşüm zamanı arlık bugün. Büyük bir çağ değişimi başladı. 2000’lİ yıllardan itibaren dünya anık farklı bir dünya.

Sen de bunun farkındasın. Bu köklü dönüşümün izlerini hayatın her alanında yaşıyorsun. Hayatına bakarak bunu fark edebilirsin. Bu dönüşümün izlerini, bütün dünyada meydana gelen kitlesel çaptaki değişikliklere bakarak da görebilirsin. Küresel ekonomik düzenin çöküşü ve şimdi yeniden yapılanma içine girmesi, sözünü elliğim dönüşümün bir parçası.

Yapısal değişimler insanın maddi konulardaki algılarını da dönüşüme uğratır. Tüm dünyadaki maddiyattan maneviyata yönelişi, geçişi sen de fark ediyorsun.

Yeniçağda sen maneviyatla birlikte maddeyi do kullanmayı öğreneceksin.

Eskiye ait aklına gelebilecek ne varsa hepsi son hızla değişip dönüşüyor. ‘Zaman’ bile artık eski anladığın şekliyle bir ‘zaman’ değil. Yirmi dört saat içinde dört mevsimi bir arada yaşıyorsun.

Beslenme alışkanlıkların, uyku saatlerin, algıların, düşünme biçimin her şey değişip dönüşüyor. Yeni bir çağın eşiğindesin. Değişip dönüşen her şeyle birlikte, sen artık eski sen değilsin, insan artık eski insan değil.

Sen de dönüşüyorsun. Dönüşeceksin.

Bu yeniçağda, eskiye ait ne varsa unutman gerekiyor. Alışkanlıklarını ardında bırakacaksın. Yenidünya bu bildiğin dünya olmayacak artık.

Büyük ve eksiksiz bir dönücümden söz ediyorum İnsan da bildiğimiz insan olarak kalamayacak. Yeniçağda anık sezgiseli iğini kullanacaksın.

Arlık hayalı bildiğin beş duyunun çok ötesinde bir yerde algılayacaksın.

Dünya yeni bir boyuta geçti

Kadim dönem bilgileri hep bugünden, bir değişim çağının gelişinden söz elli.

İşle şimdi artık o cağ kapıda. Dünya ilk kez ölüm deneyimi yaşamadan yeni bir boyuta geçti. Bütün kaba maddesiyle beraber yeni bir titreşimin içine girdi.

Dünya yaşayan bir organizma. Ve simdi dünya içinde yaşayanlarla birlikle bu yeni boyutta.

Bu yeniçağ, 2012 ve sonrası çok önemli. Sen de yeniçağ insanı olarak değişimi

yakalayıp, dünyanın bu yeni boyutuna, yeni titreşimine ayak uydurmalısın. Başka çaren de yok zaten.

Zaten dünyanın değişmesi gerekiyordu Dünya hu şekilde daha nereye kadar gidebilirdi? İnsan birbirine karşı sevgiyi, saygıyı kaybetti, öz değerinden tümüyle uzaklaştı.

Simdi Yeniçağ insanı özüne dönmeyi Öğrenecek. Duygularından, tutkularından, kökten getirdiği genetik bilgilerden arınarak, duygularıyla, hatta duyarlılığıyla değil, duyarlılıktan da sonraki yaşama olan bilinci aracılığıyla yaşamaya başlayacak.

İnsan duygularından kurtulmak zorunda. Duygu yükünü atamazsan bu çağa ayak uyduramazsın. 06 yaş arasında edindiğin kimliğinin ve seni yönelen egonun esiri olarak kaIır. Egosunun esiri olan, duygularıyla yaşayan insan da özüne inemez. Özüne inemeyen insanın da artık bu çağda ye

insanın önünde duran bu çağ, Bilinç Çağı. İşte bu yüzden, insanın bilinç ve bilgi haline gelmesi gerekiyor, insanın gerçek yapısı olan ışığa kavuşması gerekiyor.

Özünü oluşturan ışığa dönebilmen için yüklerinden arın

malısın.

İnsan bugüne gelene katlar çok acılar çekti. Çok dramlar yaşadı ama artık insan belirli bir bilinç, evrim seviyesinde doğuyor ve o bilinç seviyesinden tekâmül etmeye başlıyor.

Tekâmül sürecini anladığında bu tekâmül sürecinde neler olacağını da bilebilirsin !!! işte bu yüzden, geleceğe giderken arınman gerekiyor Çünkü hiç kimse geleceğe bu yükleriyle gidemez.

Sen kendin için neler yaptın? Arınmanın, bilinçlenmenin neresindesin? Kendine on üzerinden bir not ver…

İlk iş bu yüklerini boşaltarak işe başla. O zaman sana yeni bir alan açılır. O zaman bu temiz alanı yeni bir oluşumla doldurabilirsin. Bu oluşum da geleceğin bilgisidir. Özünün sesini duyabilmek için temizlenmen gerekiyor. Arınmadan, bilinçaltı yüklerinden kurtulmadan yeni bir ‘biz’ yaratamazsın.

Yeniçağ’da ilahi adalet her an devrede

Bir şey yaparken hiç sordun mu? Bu benim hayrıma mı burunun bayrına mı diye? Bir kişi bile yaptığın şeyden kötü etkilenirse bu sana olumsuz olarak dönecek…

Eklendi: Yayım tarihi
dcanetwork_AWR-Brand Awr_CPM_Affiliate_Disney+ShogunDCANetwork_Affinity_Multi_Banner_1x1_Disney+ShogunDCANetwork_OSD0001E1X
dcanetwork_AWR-Brand Awr_CPM_Affiliate_Disney+ShogunDCANetwork_Affinity_Multi_Banner_1x1_Disney+ShogunDCANetwork_OSD0001E1X

“Büyük Dönüşüm” için 3 yanıt

 1. Yeniçağ’da ilahi adalet her an devrede!!!

  Peki neden göremiyoruz?
  İnsanı sömüren, dini sömüren, yoksulluğun diz boyu olduğu , hırsız uğursuzun rahatça yaşayıp dürüst olanın borçlar içinde yaşamaya çalıştığı bu dünyada mı o dediğiniz şey, yoksa siz başka bir dünyada mı yaşıyorsunuz?

  1. Hayatındaki her şeyin senin yansiman olduğunu farkedersen bu tekamül için bu dünyada olduğunu farkedersin

 2. Hayatındaki her şeyin senin yansiman olduğunu farkedersen bu tekamül için bu dünyada olduğunu farkedersin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 • Kategori(ler) Kişisel Gelişim
 • Kitap AdıBüyük Dönüşüm
 • Sayfa Sayısı160
 • YazarCanan Yolaç
 • ISBN6054353217
 • Boyutlar, Kapak13,5x21 cm, Karton Kapak
 • YayıneviGOA BASIM YAYIN / 2010
dcanetwork_AWR-Brand Awr_CPM_Affiliate_Disney+ShogunDCANetwork_Affinity_Multi_Banner_1x1_Disney+ShogunDCANetwork_OSD0001E1X

Yazarın Diğer Kitapları

Beriahome Harf Kupa

Aynı Kategoriden

Haftanın Yayınevi
Yazarlardan Seçmeler
Editörün Seçimi
Kategorilerden Seçmeler

Yeni girilen kitapları kaçırmayın

Şimdi e-bültenimize abone olun.

  Oynat Durdur
  Vimeo Fragman Vimeo Durdur