Birazoku.com sitesinde de kitapların ilk sayfalarından biraz okuyabilir, satın almadan önce fikir sahibi olabilirsiniz. Devamı »

Yazar ya da yayınevi iseniz kitaplarınızı ücretsiz yükleyin!

Canavar Peşinde – Karanlıklar Diyarı Serisi (18. Kitap) – Akrep Adam İğne
Canavar Peşinde – Karanlıklar Diyarı Serisi (18. Kitap) – Akrep Adam İğne

Canavar Peşinde – Karanlıklar Diyarı Serisi (18. Kitap) – Akrep Adam İğne

Adam Blade

Yepyeni Canavar Peşinde macerasına hoş geldiniz: Karanlıklar Diyarı Tom, bu kez Avantia’nın iyi canavarlarını Karanlıklar Diyarı Gorgonia’dan kurtarmaya çalışıyor… Avantia’nın iyi canavarları, Malvel’in yarattığı…

Yepyeni Canavar Peşinde macerasına hoş geldiniz:
Karanlıklar Diyarı
Tom, bu kez Avantia’nın iyi canavarlarını Karanlıklar Diyarı Gorgonia’dan kurtarmaya çalışıyor…

Avantia’nın iyi canavarları, Malvel’in yarattığı altı yeni ve korkunç canavar tarafından tutsak edildiler ve kötü büyücünün hüküm sürdüğü Karanlıklar Diyarı Gorgonia’ya götürüldüler.
Tom, Karanlıklar Diyarı’ndaki macerasının sonuna geldi. Karşılaşması gereken son bir düşman kaldı: Akrep-Adam İğne… Tom, bu düşmanı da yenip Dağ Trolü Arkta’yı serbest bırakmak zorunda. Yoksa o ve arkadaşları Avantia’ya asla dönemeyecekler…

Karanlıklar Diyarı serisinin diğer kitaplarını kaçırmayın:

• Boğa-Adam Torgor
• Kanatlı At Skor
• Deniz Canavarı Narga
• Gorgon Köpeği Kaymon
• Dev Mamut Fildişi

***

Hoş geldin. Korkunç bir diyarın kapılarında, karanlığın eşiğinde duruyorsun. Burası Karanlıklar Diyarı Gorgonia. Malvel’in hüküm sürdüğü bu diyarda gök kırmızı, su siyahtır. Kahramanın Tom ve onun arkadaşı Elenna bir sonraki Canavar Avını tamamlamak için buraya gelmek zorundalar.

Gorgonia’da hayal edebileceğin en ölümcül altı Canavar yaşıyor; Boğa-Adam Torgor, Kanatlı At Skor, Deniz Canavarı Narga, Gorgon Köpeği Kaymon, Dev Mamut Fildişi ve Akrep-Adam İğne. Hiçbir şey Tom ve Elenna’yı, karşılaşmak üzere oldukları Canavarlara hazırlayamaz. Önceki zaferlerinin hiçbir anlamı yok artık. Ancak güçlü olur ve kararlı davranırlarsa kurtulabilirler.

Bir kez daha Tom’un yolundan gitmeye cesaretin var mı? Sana geri dönmeni tavsiye ederim. Kahramanlar inatçı olabilir ve maceralar cazip gelebilir ama Tom’la birlikte olmaya karar verdiysen cesur ve korkusuz olmalısın. Aksi takdirde kesinlikle mahvolursun.

Adımlarına dikkat et…

Geçit Bekçisi Kerlo

GİRİŞ

Gorgonialı şifacı kadın, huzursuz bir uykudaydı. Yatağında dönüp dönüyor ve mırıldanıyordu. Bu gece gördüğü rüyalar, gerçekten çok garipti.

Karanlık bir tünelin ortasında, bir çocuk duruyordu. Çocuğun yüzü kanlı ve ter içindeydi. Elinde, üzerine altı tane taş yerleştirilmiş, tahta bir kalkan vardı. Uzun koridor boyunca meşaleler yanıyordu ve çocuğun gölgesi duvara yansıyordu. Gölgesi kocaman ve yalnızdı.

Çocuğun yanında, birdenbire başka bir şey daha belirdi. Kuyruğunu yerde sürüyen bir Canavardı bu. Havaya kaldırdığı kıskaçlarını açıp kapıyordu.

Bu, dev bir akrepti!

Şifacı kadın, uykusunda inledi. Görüntü daha da netleşmişti. Yaratık yalnızca bir akrep değildi; belden yukarısı insan şeklindeydi!

Çocuk, döndü ve kılıcını kaldırdı. Canavar, kıskaçlarıyla saldırıya geçmişti.

“Tom!”

Bir kız çığlık atmıştı. Bu Elenna’ydı; hani şifacı kadının, iyileşmesine yardım ettiği kız. Elinde bir ok kılıfı tutuyordu ve yanında da bir kurt vardı. Elenna, akrebe bir ok fırlattı ama yaratığa zarar veremedi. Çocuk, sendeledi ve Canavar, kıskaçlarını açıp kapayarak çocuğun kafasına doğru yaklaştı.

Şifacı kadın, rüyasından nefes nefese uyandı. Yatağında doğruldu ve battaniyesine sarıldı. Kalbi hızla atıyordu. Yatağının altında minik bir akrep gördü. Hemen kalktı. Gözlerini hayvanın minik, siyah bedenine dikmişti. Rüyası, hayatını kurtarmıştı. Birçok Gorgonialı, yataklarında ölü bulunuyordu çünkü akrepler, çarşafların içine gizleniyorlardı.

Kadın, çadırdan çıktı. Çocuğun yüzü, hâlâ akimdaydı. Tom. Bu ismi defalarca duymuştu. Elenna söylemişti. Tom, onun arkadaşıydı.

Yaşlı kadın, ürpermişti; gördüğü rüyanın etkisinden kurtulmaya çalışıyordu. Rüyası, gelecekte olacakların bir işaretiydi, önceden de böyle rüyalar görmüştü. Bu seferkinin gerçekleşmemesini umdu.

Gorgonia’nın kızıl göğüne bakarak, “Umarım güvende olursunuz Tom ve Elenna,” diye mırıldandı.

Akrepler, zaten yeterince sorun çıkarıyordu. Dev bir akrebi durdurmak ise imkânsız olacaktı.

BİRİNCİ BÖLÜM
BATIDAKİ KADER

Tom ve Elenna ormanda ilerlerken, Gorgonia’nın doğmakta olan güneşinin kan kırmızısı ışıkları gözlerini kamaştırıyordu. Sadık dostlan Fırtına ve Gümüş de onlarla beraberdi. Akbabaya benzer kuşlar tepelerinde ötüyor, yerde kalın bir sis tabakası uzanıyordu.

Tom, Fırtına’nın dizginlerini tutarak ilerliyordu. Elenna’nın, Gümüş’ü korumak istercesine elini

Eklendi: Yayım tarihi
dcanetwork_AWR-Brand Awr_CPM_Affiliate_Disney+ShogunDCANetwork_Affinity_Multi_Banner_1x1_Disney+ShogunDCANetwork_OSD0001E1X
dcanetwork_AWR-Brand Awr_CPM_Affiliate_Disney+ShogunDCANetwork_Affinity_Multi_Banner_1x1_Disney+ShogunDCANetwork_OSD0001E1X

“Canavar Peşinde – Karanlıklar Diyarı Serisi (18. Kitap) – Akrep Adam İğne” için 2 yanıt

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

dcanetwork_AWR-Brand Awr_CPM_Affiliate_Disney+ShogunDCANetwork_Affinity_Multi_Banner_1x1_Disney+ShogunDCANetwork_OSD0001E1X

Yazarın Diğer Kitapları

Men-e-men Birazoku

Aynı Kategoriden

 1. Murathan Mungan’ın Seçtikleriyle; Bir Dersim Hikâyesi ~ Murathan MunganMurathan Mungan’ın Seçtikleriyle; Bir Dersim Hikâyesi

  Murathan Mungan’ın Seçtikleriyle; Bir Dersim Hikâyesi

  Murathan Mungan

  “Onca uygarlığın kurulduğu, dağıldığı, el değiştirdiği; onca dilin, dinin, inancın, kültürün yaşadığı, çatıştığı, iç içe geçtiği zorlu bir coğrafya burası. Ve her geçen gün...

 2. Aynur Çimenlekesi ve Pek Sıradan Ailesi ~ Halenur GürbüzAynur Çimenlekesi ve Pek Sıradan Ailesi

  Aynur Çimenlekesi ve Pek Sıradan Ailesi

  Halenur Gürbüz

  Biraz sivri akıllı, gülecek sebep bulmaya meraklı, bir evin pir kızı, Çimenlekesigillerin 7/24 mesaili vicdanı: Aynur Çimenlekesi. Sendeyiz Aynur. Üç, iki, bir; kayıt! –...

 3. Ateş-i Suzan ~ Bünyami ErdemAteş-i Suzan

  Ateş-i Suzan

  Bünyami Erdem

  “Elinizde ki bu eser; ölen eşini Allah’tan geri isteyecek kadar divaneleşip, sonsuz evrende her an bir galaksi yaratabilen Allah, benim Rahel’i mi neden tekrar...

Haftanın Yayınevi
Yazarlardan Seçmeler
Editörün Seçimi
Kategorilerden Seçmeler

Yeni girilen kitapları kaçırmayın

Şimdi e-bültenimize abone olun.

  Oynat Durdur
  Vimeo Fragman Vimeo Durdur