Birazoku.com sitesinde de kitapların ilk sayfalarından biraz okuyabilir, satın almadan önce fikir sahibi olabilirsiniz. Devamı »

Yazar ya da yayınevi iseniz kitaplarınızı ücretsiz yükleyin!

Cinsel Hayatınıza Renk Katacak Yöntemler
Cinsel Hayatınıza Renk Katacak Yöntemler

Cinsel Hayatınıza Renk Katacak Yöntemler

Linda De Villers

Bu kitapta, seksten, ilişkinizden ve iletişiminizden daha fazla haz almanıza yardımcı olacak yöntemlerle tanışacaksınız. Birlikteliğinizden ne bekliyorsunuz? Yaratıcılık ve çeşitlilik mi? Cesaret gerektiren bir…

Bu kitapta, seksten, ilişkinizden ve iletişiminizden daha fazla haz almanıza yardımcı olacak yöntemlerle tanışacaksınız. Birlikteliğinizden ne bekliyorsunuz? Yaratıcılık ve çeşitlilik mi? Cesaret gerektiren bir cinsellik mi? Hepsini “Cinsel Hayatınıza Renk Katacak Yöntemler” adlı bu kitapta bulabilirsinİz.

(Alıntıların sansürsüz sunulduğunu unutmayın. Seks konusunda, utan­madan, açıkça konuşabilmek, bu kitabın önemle üzerinde durduğu be­cerilerden biridir.)

içindekiler

Teşekkür
Cinsel Hayatınıza Renk Katacak Yöntemler:
Şimdiye Kadar Hiç Eğlenmediğiniz Kadar Eğleneceksiniz

Cinsel Hayatınıza Renk Katacak Birinci Yöntem: Konuşmak
*Seks Kokan Konuşmalar
“Dikey” Seks Konuşmaları
“Yatay” Seks Konuşmaları

Cinsel Hayatınıza Renk Katacak İkinci Yöntem: Vücudunuzu Sevebilmeniz
*Sekste Vücut Sevgisinin Önemi
*Vücudunuzu Sevmekten Utanmayın
*Vücudunuzu Severek Sağlıklı Bir İma) Oluşturun
*Vücudunuzu Sevin: Seksapelinize Güvenin

Cinsel Hayatınıza Renk Katacak Üçüncü Yöntem: Dokunuşlar
*Seks Dolu Dokunuşlar
*Duygusal Dokunuşlar
*Duyusal Dokunuşlar
*Cinsel Dokunuşlar

Cinsel Hayatınıza Renk Katacak Dördüncü Yöntem: Aşk Oyunları
*Seks Dolu Aşk Oyunları
*Yaratıcılık Gerektiren Aşk Oyunları
*Oral Aşk Oyunları
*Cesaret Gerektiren Aşk Oyunları

Cinsel Hayatınıza Renk Katacak
Seks Dolu Yöntemler

Kaygılı Anlarda Yararlanabileceğiniz ipuçları
Kelimeler
Impact Yayınevi “Güvenli Seks Konusunda Öneriler

Bu kitabı, sevgileriyle ve bilgelikleriyle bana model olan, yol gös­teren, hayat görüşü kazandıran ve kendi kanatlanmla uçmamı sağlayan anne ve babama adıyorum.

Teşekkür

Sayısız insana minnet Borçluyum. ‘Birçoğunun bu kitabın gerçekleşmesine doğrudan katkıları oldu. Yollarımızın o ve veya bu şekilde çakıştığı diğerleri de Bir şekilde yaşantımı zenginleştirdiler. ‘Beni ben yaptılar, kitabımın doğmasını kolaylaştırdılar.

Çoğu meslektaşım olan, mükemmel ve sadıkdostlarıma ne kadar teşekkür etsem azdır. Ayrıca, Bilimsel Seks Araştırmaları Derneği ve Los Angeles Psikoloji ‘Derneği’ndeki arkadaşlarımın yardımlarını unutamam. İhtiyacım olan il­hamın gelmesi, azimle çalışabilmem ve işlerimin yolunda gitmesi için gerekli tüm maddi ve manevi desteği sağladılar.

‘Deneyimlerini Benimle paylaşan ve onlar için Birşeyler öğrenmeme yardımcı olan öğrencilerime, Hastalarıma ve seminer katılımcılarına da teşekkürlerimi iletmek istiyorum. ‘Esasında kitabın her aşamasında, yardımlarını esirgemeyen herkes teşekkürü hak ediyor (alfaBetik sırayla): Judy Cleaveland, Debbie Colwell, ‘Rachel fintzy, Jan fogelman, Julie Fulkerson, Joanne GalBreath, Stacey Lehrman, Lynda Moore, Janice SherBourne, Cathy Snow ve ‘RoBert Vargas.

Hayatım Boyunca sevgisini ve desteğini koşulsuz sunan ve Bana olan inancını hiç kaybetmeyen anneme şükran Borçluyum. * Senin Bir gün kitap yazacağından eminim”  diyerek yıllarca önce Bu kitabın tohumlarını atmıştı. Ailemin tüm Bi­reylerine bu kadar mükemmel oldukları için teşekkür ediyorum. ‘Erkek kardeşim Ken de kitabın ilk halini okuduktan sonra yaptığı yorumlardan dolayı takdiri hak ediyor. Mükemmel ve örnek İnsan olan BaBamın anıları hep Benimle beraber.

Hayatıma tam ihtiyaç duyduğum anda girip, Bana sonsuz sevgi ve desteksunan ‘Dennis James*e de teşekkür etmek İstiyorum.

Impact Publishers’dan ‘Bob AlBerti’ye de teşekkür etmeden yapamayacağım. Her zaman anlayışlı, mantıklı, düşünceli ve yardımseverdi Öğretmenliğim, has­talarımla özel çalışmalarım ve seminerlerim yoluyla edindiğim, yıllar alan gö­rüşleri ve faydalı önerileri okuyuculara sunabilmem için Bana Bu fırsatı ta­nıdığından dolayı ona minnet Borçluyum.

Son olarak en derin saygılarımla Jean Marie Stine’a teşekkür etmekis­tiyorum. ‘Projemin Başından sonuna kadar editör olarak hep yanımdaydı. Harika bir dost, akıllı bir sırdaş ve müthiş Bir danışmandı. Gerek profesyonel, gerekse Bi­reysel bağlamda paylaştığımız her şeyden haz aldım. Bu müthiş Bir deneyimdi!

CİNSEL HAYATINIZA RENK KATACAK YÖNTEMLER

“Şimdiye Kadar! Hiç Eğlenmediğiniz Kadar Eğeneceksiniz”

“Seksin eğlenceli olabileceğini hiç düşünmemiştim. Sekse hep fiziksel bir işlem olarak yakaşırdık. Gerekli şeyleri itmek ve çekmek gibi. Bu bayağı zordu. Şimdi her şey daha kolay, çünkü seksi eğlenceli hale getirmeyi öğrendik.”(‘Donna, 29)

“Keşke kocama Seni nelerin uyardığını yıllar önce söyleyebilmiş olsaydım. O zaman bu kadar kötü günler geçirmemiş, bukadar baş ağrısı çekmemiş olurduk.” (Monica, 36)

“İlişkimde cinsellik açısından öyle bir noktadayım ki, artık her şey beni sı­kıyor. Yeni şeyler denemek istiyorum. ” (Gary, 24)

“Ona nasıl ‘sırtımı öpmeni istiyorum’ diyebilirim bilmiyorum. ‘Benim ilişkimde dokunma sadece bazı gerekli alanlarla sınırlı. ” (Faye, 40)

“Seksin basit olması gerekir, ama hiç de öyle değildir. ‘Bukonuda eğitim al­mayı isterdim. ‘Böylece gerçekten zengin bir seks yaşantımız olabilirdi. Bunun ilişkimize katkısının büyük  olacağından eminim.” (Adam, 33)

Cinsel yaşantınız eğlenceli değilse, başarısızsınız demektir.

Bunu bir düşünün. Birlikteliğinizde cinsellikten beklediğiniz nedir?

Eğer siz de diğer insanlar gibiyseniz, listenizde aşağıdakilerden en azından birkaçı olacaktır:

Kolay ve rahat bir ilişki
Şehvet
Ateşli sevişmeler
Cinsel açıdan çekici olduğunuzun kanıtlanması
Partnerinizin sevgisini ve şehvetini sözel olarak ifade etmesi
Çeşitlilik ve yaratıcılık
Cesaret gerektiren bir seks yaşantısı

Bu eğlenceli görünüyor değil mi? İşte kitabımızın konusu tam olarak bu; ilişkinizde seks, iletişim ve yakınlık bağlamında aradığınız eğlenceye ulaşabilmeniz.

Cinsel Hayatınıza Renk Katacak Yöntemler, erotik yaşantınıza heyecanı ve çeşitliliği sokarak, “mükemmel seksin insanın doğasında” olduğu gibi bir hikâyeye kanmanızı engellemeye çalışıyor.

Sevdiğinizin ne istediğini bilmeniz ve birlikte erotik bir senfoniye so­yunmanız, “doğal bir dürtü” değildir. İletişim, ilişkiler ve cinsel yakınlık için gerekli becerileri geliştirmek çiftlerin yüz yüze geldikleri en büyük zorluklardan biridir.

Sorun isteksiz olmaları değil, yol yöntem bilmemeleridir, iletişim kur­manın ve yakınlaşmanın yolu heyecan dolu bir cinsel yaşama sahip ol­maktan geçer.

Cinselliğimizi nasıl ifade edeceğimiz, doğuştan sahip olduğumuz bir içgüdüdür; ama bunu en iyi nasıl kullanabileceğimizi ve birbirimizle nasıl daha iyi iletişim kurabileceğimizi sonradan öğreniriz.

“Aşk bütün kapıları açar” gibi bir düşünce, oldukça iyi niyetle söy­lenmiş olabilir; ama buna inanmak saflıktan başka bir şey değildir. Sev­gilinize ulaşmaya çalışırken bu hiç işe yaramaz. Yeni bir ilişkiye başlar başlamaz, cinsellik, iletişim ve ilişkiler gibi konularda ne kadar bilgisiz ol­duğunuzu fark edersiniz.

Çoğumuz önemli sevişme becerilerinden ölümcül derecede yoksunuzdur. Beraberliğimiz kötüye gidiyorsa, bunun sebebi büyük bir ola­sılıkla bu tür eksikliklerdir.

Bu ne şaşırtıcıdır, ne de bizim suçumuzdur. Seks konusunda birşeyler öğrenmemizi ve rahat olmamızı pek yüreklendirmeyen bir kültürle yoğ­rulmuş durumdayız.

Fakat iş işten geçmiş değil. Özellikle bu süreçte eğleneceğinizden eminseniz.

Sevişme Yöntemleri

Bundan sonraki bölümlerde, yakın bir ilişkiyi daha sıcak hale ge­tirmek ve derinleştirmek için gerekli, bilmeniz gereken her şeyi öğ­renmenize yardımcı olacak, oyun dolu ve eğlenceli yaklaşımlar bu­lacaksınız.

Her şey eksikliğini duyduğunuz bu yöntemleri öğrenmenizle baş­layacaktır. Bu hiç zor değil. Cinsellikte gerekli yakınlığı ve iletişimi sağ­layabilmek için, sadece dört yöntemde beceri kazanmanız gerekecektir. Bunları öğrenmek oldukça basittir. Bu yöntemleri şöyle sıralayabiliriz:

*Cinsellikten konuşmak Gerek yatakta, gerekse yatak dışında cin­sellik konusunda daha iyi bir iletişim kurabileceksiniz.
*Vücudunuzu Sevebilmeniz- Hem kendi vücudunuza, hem de sev­diğinizin vücuduna ısınacak; hem onun vücudunu, hem de kendi vü­cudunuzu kabullenecek ve birbirinizin vücutlarından haz alacaksınız.
*Dokunuşlar- Duyumlar yoluyla sevgi verip alabileceksiniz.
*Aşk Oyunları Oynamak- Gerek yatakta, gerekse yatak dışında, ya­ratıcı ve oyuncu olacak ya da cinsel yaramazlıklar yapabileceksiniz.

Bu Kitaptan Beklentiniz Ne Olabilir?

Bu yöntemlerin geliştirilmesi ve bu kitabın yaratılması, cinsellik üzerinde hastalarımla ve seminer katılımcılarıyla yaptığım görüşmeler ve on beş yıllık hocalığım süresince edindiğim tecrübeler sonucunda oluşmuştur. (İster ina­nın, ister inanmayın, psikiyatrlar da sevişirler.) Cinsel Hayatınıza Renk Katacak Yöntemler işe yaramaktadır; çünkü birbirini seven insanlara, ilişkilerin bilimselliğini temel alarak değişiklik için sistematik bir program sunar. Fakat bilimselliğin sizi korkutmasına izin vermeyin.

Bu fikirler yalın teorilerden oluşmuyorlar. Ses getiren, bilimsel ve tu­tarlı perspektiflere dayanmalarına rağmen, sizin gibi binlerce insanın işine yaradı.

Bu kitap, diğer geleneksel seks elkitaplarından oldukça farklı. Bu kitap, aşkı, aşkın anlamını ya da doğasını bulmanıza yardımcı olabilecek bir kitap da değil. Bu kitabın amacı oldukça açık ve belirgin: Bir­likteliğinize birazcık şeker, tuz, baharat katmak.

Cinsel hayatınıza renk katacak yöntemler, size seks, yakınlık ve ile­tişim becerilerinde kolay ve adım adım ilerleyen bir yaklaşım sun­maktadır. Bu süreç, sizin her şeyden daha fazla zevk almanıza yardımcı olurken, cinselliğinizin fiziksel ve duygusal boyutunu derinleştirmenizi sağlayacaktır.

Cinsel hayatınıza renk katacak yöntemler yoluyla ilerleme kay­dederken, daha iyi iletişim kurabildiğinizi, birbirinizden daha çok tat al­dığınızı, birbirinizi daha çok kabullendiğinizi, hayal ettiğinizden daha oyuncu olduğunuzu ve daha cesur seviştiğinizi gözlemleyeceksiniz.

Katettiğiniz yol boyunca, aşk hayatınızda şehvet dolu ve romantik bir cinsellik boyutu yakalayabilmek için çeşitli bilimsel içgörüler, stratejiler ve teknikler öğreneceksiniz.

Yolculuğunuzu daha zevkli kılabilmek için, kitap aynen siz ve sev­diğiniz insan gibi, sizin yüz yüze geldiğiniz türden cinsel sorunlar ya­şayan gerçek insanlann deneyimleriyle süslenmiştir. Bana hiç çe­kinmeden aşk, seks, yakınlık ve iletişim konularındaki anılannı, düşüncelerini ve tepkilerini içtenlikle açtılar.

Tüm alıntılar, seminer katılımcılarının, hastalarımın ve öğrencilerimin yardımlarıyla düzenlediğim gerçek görüşmelerden ve gizli tutulan araş­tırmalardan seçilmiştir. Yıllardan beri benimle tüm yaşantılarını pay­laşma cömertliğini göstermişlerdir. Yapılan yorumları, yararlı bu­lacağınızdan, bunların sizi düşünmeye sevk edeceğinden ve size içgörü kazandıracağından eminim.

(Alıntıların sansürsüz sunulduğunu unutmayın. Seks konusunda, utan­madan, açıkça konuşabilmek, bu kitabın önemle üzerinde durduğu be­cerilerden biridir.)

Bu Kitabı Kimler Okuyacak?

Cinsel hayatınıza renk katacak yöntemler,, her çeşit insanın oku­yabileceği bir kitap; çifti olan, tek yaşayan, kadın, erkek, eşcinsel, heteroseksüel, biseksüel ya da

*Daha heyecanlı bir hayat isteyen
*Cinsellik konusunda sevdiğiyle sorunlar yaşayan
*Cinsel konularda iletişim kuramayan
*Sevdiğinden istediğini alamayan
*Cinsellikte monotonluktan sıkılan
*İsteğinde ve sevişme sıklığında azalma, tat­minsizliğinde artma olan
*Daha heyecanlı aşk oyunlan oynamak isteyen; ama ne yapacağını, nereden başlayacağını bilmeyen
*Şu andaki seks yaşantısında hayal kırıklığı yaşayan
*Aşk, seks, sevişme, ilişkiler ve iletişim konularında daha çok şey öğrenmek isteyen
*Çiftlere danışmanlık yapan terapistler
*Kısacası herkes bu kitabı okuyabilir.

Bu Kitap Nasıl Düzenlenmiştir?

Bundan sonraki dört bölümün her biri, dört sevişme yöntemini ko­laylıkla ve eğlenceli yollarla öğrenmeniz için tasarlanmıştır; bunu ya­parken sizin ve sevdiğinizin yakınlaşması hedeflenmiştir.

Sevişme Yöntemi ICinsellikten ‘Konuşma Seks, aşk ve yakınlık bağlamında iletişimin ne derece güçlü bir araç olduğunu gösterir; ile­tişim, sağlıklı bir birlikteliğin kurulmasına yardımcı olmaktadır. Sizi, seks terminolojisini rahatça kullanmaya başlamanızdan kaynaklanan hoş­luklarla tanıştıracaktır. Cinsellikle ilgili “dikey” konuşabilecek (yatak dışındaki konuşmalar) hale geleceksiniz; cinsel tercihlerinizden tutun da uzun süreli seks kontratlarına kadar her şeyi tartışabileceksiniz. Ayrıca, “yatay” konuşmaların (yataktaki konuşmalar), seks hayatınızı nasıl ilginç hale getirdiğini keşfedeceksiniz.

Sevişme Yöntemi 2Vücudunuzu Sevebilmeniz– Kısıtlamalardan, tatminsizliklerden ve hemen hepimizin vücudumuzla ilgili hissettiğimiz uygunsuzluk duygusundan sıyrılmamıza yardımcı olacaktır. Kendinizi, kendinize ve sevdiğinizin cinselliğine tam anlamıyla nasıl teslim ede­bileceğinizi öğreneceksiniz. Vücudunuzun seksapelini nasıl ortaya çıkarabileceğinizi keşfedecek, böylece erotizme fiziksel çekiciliğinizden gayet emin olarak yaklaşabileceksiniz.

Sevişme Yöntemi 3‘Dokunuşlar- Sizi konuşmanın ötesine, fiziksel yakınlığın ilk basamağı olan dokunmaya götürür. Okşamanın ve ku­caklamanın hoşluğunda yok olmamızı sağlar. Kalbinizi, dokunuşlarla ifade edilen sevgi ve yakınlığa açar. Daha sonra yavaş yavaş kucaklama ve kucaklanmanın cinsel hazzını yaşamaya başlarsınız. Sizi dokunmanın cinsel hazzının ötesine, şehvet ve erotik zevkler diyanna sürükler.

Sevişme Yöntemi 4Aşk Oyunları- Cinsel ufukları genişletmek için çıkılan kışkırtıcı bir yolculuktur. Cinsellikte yaratıcı ve oyuncu olmanın, ne derece önemli, zevkli olduğunu anlayacaksınız. Binlerce çiftin iliş­kilerine çeşni getirdiğini öne sürerek paylaştıkları bir sürü öneriyle ta­nışacaksınız. “Bebek Adımı” yaklaşımını öğrenecek (ikinizden biri ken­dinizi rahatsız hissettiğinizde durup mola vermeniz); cinsel repertuarınızı cesaret isteyen, biraz kural dışı, yaramazlık gerektiren aktiviteler içe­recek şekilde geliştireceksiniz.

Bu kitabı okumayı bitirdiğinizde, aşk, seks ve sevişme konularında heyecanlı bir macera yaşamış olacaksınız. Ayrıca, şimdiye kadar seks­ten, ilişkinizden, iletişiminizden hiç almadığınız kadar tat alacak, eğ­leneceksiniz; şehvetli ve gittikçe daha derinleşen bir birlikteliğin nasıl ya­ratılacağını keşfetme şansını yakalayacaksınız.

Bu arada, bu kitapta okuduğunuz herhangi bir şey sizde, “Sanırım, bunu yapmam imkânsız. Kendimi çok rahatsız hissederim” gibi bir duygu yaratırsa, kendinizi yargılamayın. Cinsel Hayatınıza Renk Ka­tacak Yöntemler, psikolojik ilkeler ve cinsellikle ilgili yapılmış araş­tırmalar bağlamında yazılmış bir kitaptır. Bununla birlikte, geniş bir oku­yucu kitlesi için yazıldığından, burada sunulan fikirler her okuyucuya uymayabilir. Bu nedenle, eğer siz ya da sevdiğiniz kendinizi rahatsız his­sederseniz, aşağıdaki yaklaşımlardan birini kullanabilirsiniz:

‘Egzersizin Gelişiminize yararı Olacağını Düşünüp ‘Devam Edin- Eğer aşırı derecede rahatsız olmadıysanız ve sevdiğiniz insan da sizinle aynı fikri paylaşıyorsa, derin bir nefes alın ve devam edin.

‘Kaygılı Anlar İçin Çeliştirilmiş İpuçlarına Çöz Atın- (Sayfa 187) Bu sayfada rahatsız olduğunuz konuyla ilgili sayısız yararlı öneri bu­labilirsiniz.

Yapmadan Geçin- Başka bölümlerde sunacağım önerileri de­nemek isteyeceğinizden eminim. Ne sebeple olursa olsun, size uymayan bir öneri olursa, onu uygulamadan geçin. Yine de Cinsel Hayatınıza Renk Katacak Yöntemler adlı bu kitabı okuyarak çok şey öğ­reneceksiniz.

Eklendi: Yayım tarihi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 • Kategori(ler) Cinsellik Kadın-Erkek
 • Kitap AdıCinsel Hayatınıza Renk Katacak Yöntemler
 • Sayfa Sayısı228
 • YazarLinda De Villers
 • ÇevirmenŞerife Küçükal
 • ISBN9789756972458
 • Boyutlar, Kapak16 x 24 cm, Karton Kapak
 • YayıneviHyb Yayıncılık / 2012

Yazarın Diğer Kitapları

Beriahome Harf Kupa

Aynı Kategoriden

Haftanın Yayınevi
Yazarlardan Seçmeler
Editörün Seçimi
Kategorilerden Seçmeler

Yeni girilen kitapları kaçırmayın

Şimdi e-bültenimize abone olun.

  Oynat Durdur
  Vimeo Fragman Vimeo Durdur