Birazoku.com sitesinde de kitapların ilk sayfalarından biraz okuyabilir, satın almadan önce fikir sahibi olabilirsiniz. Devamı »

Yazar ya da yayınevi iseniz kitaplarınızı ücretsiz yükleyin!

İmkansız Diye Bir Şey Yoktur Kuantum Düşünce Yöntemi
İmkansız Diye Bir Şey Yoktur Kuantum Düşünce Yöntemi

İmkansız Diye Bir Şey Yoktur Kuantum Düşünce Yöntemi

James J. Mapes

“Ya eğer düşünme yönteminizde sadece basit birkaç değişiklik yaparak korkuyu yenebilmeniz ve yaşamınızda olumlu değişiklikler yapabilmeniz mümkün olsaydı? Ya da sadece algılama şeklinizi değiştirerek…

“Ya eğer düşünme yönteminizde sadece basit birkaç değişiklik yaparak korkuyu yenebilmeniz ve yaşamınızda olumlu değişiklikler yapabilmeniz mümkün olsaydı? Ya da sadece algılama şeklinizi değiştirerek bir kaç dakika içinde endişelerinizi azaltabilseydiniz ne olurdu? İstediğiniz her şeye karşı kırılmaz bir motivasyonunuz olsaydı, yaşamınız ne kadar değişirdi?

Kuantum Düşünme Yöntemi, yeniden keşfedeceğiniz sonsuz potansiyelinizin kapısını açacak olan anahtar. James J. Mapes size bu olumlu değişimin hızlı ve büyük atılımlarla gerçekleşebileceğini gösterecek. Kuantum Düşünce Yöntemi, değişimin gerçekleşmesini sağlayacak olan katalizördür.”

Kuantum Düşünce Yöntemi Organizasyonu’nun başkanı ve kreatör James J. Mapes, uluslar arası popüler bir konuşmacıdır. Uzmanlık alanı; yenilikleri teşvik etmek, yaratıcılığı geliştirmek ve üretimi artırmak olan bireylere ve organizasyonlara eğitim vermektedir. Her yıl IBM, Merril Lynch ve Gte gibi ABD’deki en büyük şirketlere yüzden fazla sunum yapmaktadır.

TEŞEKKÜR
Bu kitap bilinçli ya da bilinçsiz bir şekilde bize katılarak bir rüyayı gerçeğe dönüştürenlerin yansımasıdır.
Dost, arkadaş, sevgili ve eşim olan Susan Granger’e sabır, yetenekleri ve en önemlisi ayırdığı zaman için minnettarım. Katkılarına her sayfada rastlamanız mümkün. Yüzlerce say* fayı uçaklarda taşıdığın, yazım ve dil hatalarımı düzelttiğin ve daha iyi görünmemi sağladığın için teşekkür ederim.
Asistanım Sherri Daiey’ın kendini âdeta bu işe adaması, azmi, kitabı yazmam için beni zorlayışı, düzenleme yetenekleri ve sayısı; kopyayı yeniden yazma istekliliği bu kitabın basılmasını sağlamıştır.
Uzun yıllardır dostum ve ruhani rehberim olan E. Katilerine Kerr, orijinal ‘öncü koloni’nin bir parçası olarak, Kuantum Düşünce Yöntemi Organizasyonu’nun adını kendisi  Şampiyon, koç ve okutman olan sevgili arkadaşımın bana olan sonsuz inancı en zor zamanları aşmamı sağlamış, sağladığı bilgiler ortak programlarımın birçoğunun yaşam bulmasını sağlamıştır.
Armand Deutsch, Bela Linden, Jack ve Richard Lawrence, Ken Williams, Oewn ve Chris Smith ve erkek kardeşini Dave Mapcs’e sevgileri ve bağlılıkları için teşekkür ederim.
İnançlarımı etkileyen tüm yazar ve konuşmacılara teşekkür ediyorum.

İÇİNDEKİLER
Önsöz
Yazardan Okuyucuya
1  Kuantum Düşünce Yöntemi Tanımı
1.  Kuantum Düşünce
Yöntemi Nedir?.
2.  Devamlı Öğrenme
3.  Yaratıcı Düşünce .
4. Değişimi Yönetmek.
5.  Kuantum Düşünce Yönteminin
On Dört Noktası
2,Temel Çalışmayı Hazırlamak
6 Paradoksal Düşünce ve
Paradigmaların Gücü
7. Gerçeği Araştırmak
8, Hedefler: Vizyona Giden Yol
9.  Vizyon: Geleceğinizin Sapanı.
10.  Değerlerin Sihri.
11.  Mapes’le Zihin.
3  Atılımı Yapmak
12.  Olumlu Canlandırma: İçindeki Güç .
13.  Korkuyu Güce Dönüştürün .
14.  Her Şeyi Riske Atmak.
4 Yaşamınızı Dengelemek
15.  Denge İçin Stratejiler
16.  Envanter Tutmak
5  “Ben”den “Biz”e
17. Takımlar: Kuantum Ortaklık
18.  Ortaklığın Zorluklan.
19.  Fikir Ayrılıkları .

ÖNSÖZ
Kuantum Düşünce Yöntemi adlı kitabımı yazarken profesyonel bit kon 115 m acı, kişisel koç ve hipnoterapist olarak amacım, öğrendiklerimi insanlara yaşamlarından olumlu sonuçlar elde etmelerine yardımcı olacak bir yapıya dönüştürmekti. Karmaşık yaşam konularını de almak ve onları herkes için olabildiğince basit, pratik ve erişilebilir bir hâle getirmek istedim. Son altı yılda düşlerimin gerçek olduğunu gördüm. Dünyanın her yerinden teşekkürleri ve ilgili başarıları anlatan on inanılmaz mektupları ve epostaları aldım. Beni en çok şaşırtan ve mutlu eden, Kuantum Düşünce Yöntemi’nin sadece geleneksel olarak motivasyonel düşünceye ilgi duyan insanlara değil, aynı zamanda kendi yolunu bularak evlere, doktorların muayenehanelerine, avukatlara ve CEO’lara olduğu kadar, devlet dairelerine, hazırlık okullarına ve üniversitelere ulaşmış olmasıdır. Buna ek olarak, bu bilginin büyük bir kısmı, yaşamın tüm sınıflarını temsil eden sayısız eğitim kılavuzuna dâhil edilmiştir.
Bu, o zaman için geçerliydi. Dünya değişiyor, Artık inanıyorum ki Kuantum Düşünce Yöntemi’nde geçmekte olan kavramlar, yaşamlarımızın kontrolünü her zamankinden daha çok ele alıyor.
Son iki yılda yaşanan olaylar dünyayı âdeta bir ‘Endişe Çağının içine itti. Geçmişten beri gelen, bir şekilde geleceği tahmin ve kontrol edebileceğimi varsayımı tuzla buz oldu. Birçok insan artık geleceklerinin korkutucu bir bilinmeyen olduğuna ve olumsuz bir sonuç yaşanacağına inanıyor.
İş dünyası tepetaklak. Dinleyicilerime konuşurken iki yıl öncesiyle bugünkü kafa yapıları arasında çok ince olmayan bir değişiklik olduğunu fark ettim. Bugün, gelecekle ilgili hiç olmadığı kadar korku ve endişe var. Bu, işin karanlık tarafı
Bu korku ve belirsizliğin aydınlık tarafında ise daha fazla kırılganlık ve daha az kibir görüyorum. Kişisel ve profesyonel yaşamlarını daha az kaygılı ve daha çok yaratıcı, üretici ve neşeli kılacak bilgiye aç bireyler olduğunu hissediyorum.
Her şeyden önce, kendi algısal kör noktalarını keşfetmek için gerekli riski, davranışlarının, hareketlerinin sorumluluklarını almaya daha hevesli insanlar olduğunu algılıyorum. Bu değişim hem de bir aidiyet duygusu uyandırdı ve bu bilgiyi dünyaya aktarabilmem için beni canlandırdı,
Ayrıca yirmi yıldan uzun bir süredir devam eden “Hayal Gücüne Yolculuk” adlı programımı sunduğum üniversite öğrencileri var. Her ne kadar yaşamımdaki iş ve genel programlarımdan daha küçük bir yer kaplasa da eğitim sistemi bana, öğrencilerin zihinsel nabzını tutabilme platformu sağlamıştır.
Öğrenci olmak, evden ayrılmak ve büyümek asla kolay olmamıştır. Her zaman bir öğrencinin zihninde endişe yaratabilecek sayısız olay yaşanabilir. Benim gençliğimde bu olaylar     I Başkan John E Kennedy’nin suikastı ve Vietnam Savaşıydı. Dünyayı anlayabilmek için savaş vermiştim.
Bu da geçmişte kaldı. Şimdi her şey farklı, ancak bazı şeyler hâlâ değişmedi.
İstatistikler, üniversite öğrencileri arasındaki endişe, stres ve depresyonun en yüksek seviyelerde olduğunu gösteriyor. Deneyimli yetişkinler gibi, onlar da bir kontrol kaybı yaşıyorlar. Bu yine işin karanlık yönü.
Aydınlık tarafta ise öğrenciler, kendilerine yeniden kontrol duygusunu kazandırabilecek herhangi bir bilgiye karşı büyük açlık içindeler. Her programın sonunda tezahürat yapmalarının sebebi de bu. Onlar beni değil, kendi kişisel güçlerinin kesfini kutluyorlar.
Her 5ey algılamayla ilgili ve olumlu yönde harekete geçebilme yeteneğimiz doğrudan nasıl ve neyi algıladığımızdan etkilenir. Eğer sadece korku bazlı bir gelecek alçılarsak geleceğimi: daralır. Uzun vadeli planlar yapmak ve Söz vermek zorlaşır, böylece endişe duygusu iyice artar. Eğer umut ve olasılıklarla dolu bir gelecek algılarsak geleceğimiz genişler ve olumlu sonuçlar elde ederiz.
Tüm bunlar kontrol duygumuzla ilgilidir. Kontrol edebilme duygumuz olumlu düşüncenin ötesindedir. Kontrol ona sahip olduğunuzda ve doğru zihinsel gereçleri kullandığınızda gerçekleşir.
Kuantum Düşünce Yöntemi de işte tam bununla ilgili: yaşam kalitesini zihinsel, fiziksel, duygusal, sosyal ve ruhani gibi tüm alanlarda geliştirebilmek için kontrol kazanmak.

Kuantum Düşünce Yöntemi size endişe alışkanlığını nasıl kıracağınız ve kontrolü yeniden nasıl ele alabileceğini:! gösterir. Zihinsel açıdan kendinizi ne kadar kontrollü hissederseniz bakış, açınız da o kadar olumlu olacaktır. Geleceğe ne kadar çok inanır ve umut ederseniz endişeniz o kadar azalacak, hareketleriniz verimli ve ilişkileriniz sevgi dolu olacaktır. Gördüğünüz alternatif yolların sayısı yaptığını; seçimlerle ve hareketlerinizle doğrudan ilişkilidir. Seçimlerinizin kalitesi, vizyonunuzun berraklığına ve geleceği etkileyebileceğinize olan inancınıza göre şekillenir,
Kuantum Düşünce Yöntemi, kendinize bir vizyon yaratmanıza yardımcı olmak için tasarlandı. Bu kitap özünde; düşünme yönteminiz üzerine yeniden düşünmeniz, hava! gücünüzü genişletmeniz, sınırlarınızı zorlamanız, riskler almanız, fırsatlar yaratmanız ve “kutudan çıkmanız” için size rehberlik edecektir. “Bu stratejilerin, sizi mümkün olana açması ve geleceğiniz için dinamik ve tutkulu bit vizyon yaratmanız adına size rehberlik etmesini istiyorum.”
Bu yeni basımıyla birlikte, Kumumu Düşünce Yöntemi daha geniş bir kitleye hitap edecek. İnsanlar, yarışmak yerine işbirliği yaparak ve korkmak yerine severek dünyaları üzerinde olumlu bir etki yaratabileceklerini fark edecekler.
….

Eklendi: Yayım tarihi
dcanetwork_AWR-Brand Awr_CPM_Affiliate_Disney+ShogunDCANetwork_Affinity_Multi_Banner_1x1_Disney+ShogunDCANetwork_OSD0001E1X
dcanetwork_AWR-Brand Awr_CPM_Affiliate_Disney+ShogunDCANetwork_Affinity_Multi_Banner_1x1_Disney+ShogunDCANetwork_OSD0001E1X

“İmkansız Diye Bir Şey Yoktur Kuantum Düşünce Yöntemi” için 3 yanıt

 1. iyi bayramlar gunes isinlari gibi nese mutluluk veren isik hanim ben tesadufen kanallari gezinirlcen sizin programiniz izledim ama cok etkilendim ben calisiyorum cocuk baktigim icin benim tatli melegim bazen izlettirmiyor evimdede dijiturkum yok izleme sansim yok.ben sizin progaminizi alti haftadir tekrar bolumunu izledim ben esimden ayriyim iki cocuk annesiyim 42.yasindayim bu arada olumlamalarimi yapmaya basladim ruyam da hic tanmidigim bir beyi gordum bu beyde tesadufen kadir gecesi gunu canli yayinda esini sanal beyi gorunce cok sasirdim ruyamdaki bey senin esindi bu bana yuce rabbimin bana bir mucizesiydi cok sasirdim sok oldum canli yayina katilmak istedim ama hep mesguldu dusuremedim size ulasmak istiyorum bende cok ruya goruyorum kitaplarinizi ben de bulamadim rehber ruya kitabinizi gonderirseniz cok sevinirim cok rica ediyorum
  ruyamda sana beyi gormek bana bir mucize oldu benim evimin bahcesi tas duvarliymis hic tanimadigim bir adami goruyorum bu arada bana diyorki bak songul tohumu ekiyor aninda yaprak veriyor aninda yeseriyor akrabamin birisi bana sirtinda koca cuval tasiyor songul bu senin diyor icini aciyorum icine bulgur karistirmis tarhana var bu arada kafami kaldirip havaya bakiyorum bulutlara bakiyorum aa diyorum bulutlara bak bulutlara bak diyorum arkadasim telefon ediyor onunla konusuyorum karsinin telefonu kesiliyor hala ben konusuyorum.bu ruyamdaki gorugum bey sanal beydi kadir gecesi gunu canli yayinda gorunce cok sasirdim SONGUL ERKUVAN

 2. Merhaba
  Bu kitabın herkes için yararlı olacağını düşünüyorum ve tavsiye ediyorum. Kuantum düşünce yöntemi isim olarak ne kadar yabancı dursa da sosyal bilimlerde uzmanlık elde etmiş arkadaşların anlayacağı dilde, kuantum düşünce yöntemi constructivist açıdan şurdaki linkte çok güzel açıklanmış http://degisimehazirim.com/blog/ne-dusunursek-onu-yasariz-ne-dusunursek-o-oluruz/
  Kuantum düşünce tekniğinin altında yatan temel prensibi öğrendikten sonra, kitabı okumanızı tavsiye ederim. Herşey çok daha anlaşılır olacaktır.
  Sevgilerimle

 3. Harikulade, muhteşem açıklamalı anlatım,,, Uygulama için ideal bir Rehber kitap ..(Hayatlarını KENDİLERİ YÖNETMEK, DÜZENLEMEK VE DEĞİŞTİRMEK arzusu ve kararlılığında olanlar için..)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 • Kategori(ler) Popüler Bilim
 • Kitap Adıİmkansız Diye Bir Şey Yoktur Kuantum Düşünce Yöntemi
 • Sayfa Sayısı312
 • YazarJames J. Mapes
 • ISBN9944204446
 • Boyutlar, Kapak 13,5x21 cm, Karton Kapak
 • YayıneviYAKAMOZ YAYINCILIK / 2007
dcanetwork_AWR-Brand Awr_CPM_Affiliate_Disney+ShogunDCANetwork_Affinity_Multi_Banner_1x1_Disney+ShogunDCANetwork_OSD0001E1X

Yazarın Diğer Kitapları

Beriahome Harf Kupa

Aynı Kategoriden

Haftanın Yayınevi
Yazarlardan Seçmeler
Editörün Seçimi
Kategorilerden Seçmeler

Yeni girilen kitapları kaçırmayın

Şimdi e-bültenimize abone olun.

  Oynat Durdur
  Vimeo Fragman Vimeo Durdur