Birazoku.com sitesinde de kitapların ilk sayfalarından biraz okuyabilir, satın almadan önce fikir sahibi olabilirsiniz. Devamı »

Yazar ya da yayınevi iseniz kitaplarınızı ücretsiz yükleyin!

Kuantum İyileşme
Kuantum İyileşme

Kuantum İyileşme

Kathy Freston

SAĞLIK VE MUTLULUK İÇİN PRATİK VE SPİRİTÜEL BİR REHBER DR. MEHMET ÖZ’ÜN TAVSİYESİ İLE “Kathy Freston beden, zihin ve ruhun çok boyutlu deneyiminin sağlığımızı…

SAĞLIK VE MUTLULUK İÇİN PRATİK VE SPİRİTÜEL BİR REHBER
DR. MEHMET ÖZ’ÜN TAVSİYESİ İLE
“Kathy Freston beden, zihin ve ruhun çok boyutlu deneyiminin sağlığımızı nasıl etkilediğini zarif bir şekilde anlatıyor ve bunun hayatımız boyunca sürecek bir düşünce olması gerektiğini vurguluyor. Onun yaptığı önerilere küçük değişiklikler ve eklemeler yaparak, kendinizi daha zinde ve daha canlı hissedebilirsiniz. Böylece kendinizi gitgide daha iyi bir hayatın içinde bulacaksınız.”
-DR. MEHMET ÖZ

“Kuantum İyileşme sağlığın her noktasında, fiziksel, duygusal ve ruhsal olarak, dönüştürücü bir etkiye sahip. Eğer kendinizi daha enerjik hissetmek, daha yaratıcı olmak ve diğer insanlarla daha derin bir ilişki kurmak istiyorsanız, bu kitap tam size göre. Zekice, sempatik ve tamamen yararlı tavsiyelerle dolu.”
—DR. DEAN ORNISH

“Kuantum İyileşme şimdiye kadar okumuş olabileceğiniz en yararlı kitaplardan biri. İlk sayfadan itibaren, basit değişikliklerin sizi radikal olarak nasıl yenileyebileceğini anlatıyor. Amacınız ister kilo vermek ve bir hastalıktan kurtulmak, isterse daha fazla enerjik olmak ve kendinizi daha iyi hissetmek olsun, iyileşme ile ilgili size tam ve adım adım bir rehberlik sunuyor. Freston’un açık ve basit planı nasıl kendi kendinizin doktoru olacağınızı gösteriyor.”
—Dr. NEAL BARNARD,
Doktorlardan Sorumlu Tıp Komitesi Başkanı

Kathy Freston iyileşmeye birçok noktadan yaklaşıyor. Hiçbirimizin mükemmel seçimler yapamadığını kabul ederek, nasıl besleneceğimiz (yerken çevreye ve diğer insanlara en az zararı verecek şekilde), nasıl çalışacağımız (stressiz olarak), mükemmel olmayan vücutlarımızla nasıl yaşayacağımız (bedenimizi dinleyerek ve dinlenmesine izin vererek) ve hayata nasıl pozitif bakabileceğimize dönük ufak adımların iyileşmeye nasıl önemli katkılarda bulunduğunu gösteriyor. Freston tam bir meditasyon, canlandırma ve diyet programı oluşturarak, anlamlı çalışmayı seçerek, kendinizi farkındalığı uygulamaya adayarak, beden, zihin ve ruh dengesine dikkat ederek, uygun hedefler koymayı savunmaktadır.

ÖNSÖZ
Bu tipik bir sağlık kitabı değil, burada büyülü yiyecekler ya da ilaçlar ya da mucizevi ürünler sunulmuyor. Hayır, Kathy Preston tarafından sunulan ilaç çok daha etkili. Bir kalp cerrahı olarak, bir hastalık taşımayan ama çok da sağlıklı olmayan insanlarla sıkça karşılaşıyorum. Hepimizin özlediği yoldan gitmiyorlar. Aslımla, bir hastalımın teşhisi, yardım bekleyen hastalara, büyük olasılıkla birçok insan tarafından hissedilen sağlıksız bir durumu kısmen açıklamak için bulunmuş, hastaların merakını gidermenin bir yoludur. Neden? Çünkü gerçek sağlık, hasta olmama halinden çok daha fazlasıdır. Sağlık, yaşam, kuvvet ve enerji ile ilgilidir. İnsanın her gün karşılaştığı meydan okumalarla baş etmekle ilgilidir.
Ama bunu nasıl yapıyoruz? Hayatla nasıl başa çıkıyoruz? Bu kıymetli kitaptaki pratikleri uygulayarak… Burada Kathy çok şık bir şekilde sağlığın nasıl beden, zihin ve maneviyat gibi çeşitli boyudan olduğunu ve sağlığı devam eden ve gelişen bir süreç olarak algılamak gerektiğini anlatıyor, önerdiği küçük ve inanılmaz değişiklikleri gerçekleştirmeye çalıştıkça, kendinizi daha bilinçli, daha canlı ve hayatla daha iç içe bulacaksınız.
Kathy’nin yaklaşımındaki güzellik yaptığımız her şeyin içimizde bir etkisi olduğunu kavramasından geliyor. Yani, diğerlerine ya da kendine) karşı dürüst olmamak sizi farkına varmadan ve fiziksel olarak incitir. Ve sağlık belirli bir hastalığınızın ya da şikayetinizin olmaması değil, yeteri kadar enerjiniz ve dünyada nerede olduğunuz ve hayattaki amacınıza dair cevaplarınızın olması ve sadece kendinizi değil, bir bütünü düşünüyor olmanızdır.
Beslenme, iletisim kurma, çatışmaları çözme ve hayatı idame etme şekliniz sadece size değil, diğer bütün yaşayan varlıklara (içinde yaşadığımız dünya dahil) fayda sağlamalıdır. Bu birçoğumuzu savunma pozisyonuna iten radikal bir kavramdır ama nihai bütünsel kavram budur. Dünyamıza karşı zarif davranışımız bizim üzerimizde çarpan etkisi yaratır—sadece hava kirliliğini ve küresel ısınmayı etkileyerek değil ama ayrıca bize özel miras olan bedenlerimizin de farkına varmamızı sağlayarak.
Kathy’nin çalışması bize nasıl sağlıklı ve mutlu olunacağını Öğretiyor ama ayrıca bir ışık yakarak daha büyük resme dair birbirine bağlı yaşamsal konularda, barış ve hatta (şifacıların büyük bir kısmı için rahatsız edici bir kelime olan) aşk gibi bizi aydınlatıyor. Hayatlarımız üzerindeki gücümüzün farkına varmak bir anın süreklileşmesini sağlayarak bireyler ve toplum olarak evrimimizi hızlandırır.
Aslında, biz şifacılar için sağlık krizleri ya da sorunları ile uğraşmak yeteneğimizi bilemek için bir şanstır. Kathy’nin sunduğu bazı stratejilerle kendimizi sıkı rejimlere sokmak yerine sağlığa “yönelmek”; değişimi çok hızlıca zorlamak yerine oyun çantamıza sürekli bir şeyler ekleyerek bir kuvvet birikimi yaratmak; kişisel tercih gücümüzü kullanmak, hayatı üst düzeylerde yaşamayı seçmek gibi kendimizi eğiterek, kelimenin gerçek anlamıyla sağlığımızı koruyabiliriz Kathy bize en Önemli şeyin sağlığa yönelmek ve onu adım adım ama gerçek bir hızla inşa etmek olduğunu hatırlatıyor. Sonunda gerçek bir zirve noktasına ulaşıyor ve gerçek bir kırılma anından sonra bedeninizzihninizin ve maneviyatınızın gerçekten sizin olmasını sağlıyorsunuz.
Dahası, Kathy bize bunun gerçek bir dans olduğunu gösteriyor. Sağlığımız ve mutluluğumuz arttıkça dünyaya olgun insanlar olarak katkıda bulunuyoruz. Ve son olarak, bize hepimizin ihtiyaç duyduğu şeyi, durup kendimizi fark etmeyi hatırlatıyor. Başarılabilir bu adımlar bizi doğal olarak bilinçlenmeye, bağ kurmaya ve sağlığa götürüyor Kathy bize “kuantum sağlığı”nin anahtarını sunuyor. Ne büyük bir armağan.
İlk adımı atmak bize kalmış.
Mehmet öz. Tıp Doktoru New York

BİRİNCİ BÖLÜM
Kuantum Sağlığı Nedir? BedenZihinRuh Arasındaki Bağı Kurmak
Eğer eski bir arkadaşınızla yolda karşılaşırsanız ve size “Nasılsın?” diye sorarsa, dürüst cevabınızın “Ben çok iyiyim, sen nasılsın?” olması için nasıl bir hal içinde olmanız gerekir?
Gerçek şu ki, birçoğumuzun bu konuyla ilgili bir fikri yoktur. İyi elmanın o anda hastalık sahibi olmamak yada bir sıkıntı içinde olmamak olduğunu düşünmek yününde bir eğilimimiz var. İyi olmanın bir şeylerin yokluğu beden acısı ya da şikayet olduğunu düşünüyoruz.   Peki, bu gerçekten iyi
Ya da iyi olmak sağlık, afiyet çok neşeli olmak demek midir? Bu kitapla, sizi sağlığın, afiyetin, varoluşun birçok bakış açısını içeren beden, zihin ve ruh bir durum olduğuna ikna etmeye çalışacağım Gerçek anlamda ivi olmak hayattaki pozisyonunuz ya da yaşınız ne olursa olsun bütün potansiyelinizi gerçekleştirmek demektir, geçmiş engelleri sürekli aşıp yeni bir zemine ulaşmaktır Kendini hayatın tam merkezinde gibi hissedersiniz—enerji dolu ve yaratıcı. Bütün gayretinizle ilerlersiniz ve sanki içinizde bir enerji bütün bedeninizi dolaşıyormuş gibi sıcak bir huzur hissedersiniz. Kendini çok canlı ve çevrenizdeki her şeyle ilişki içinde hissedersiniz.
Bu, dünyadan çok fazla şey istemek anlamına mı gelir?
Kesinlikle hayır.
Ve bu çok da zor bir şey değil.
Size bu kitapta göstereceğim gibi, sağlık çok küçük şeylere dikkat etmekle başlar ve sonra kendimizi yeni bir zeminde bulduğumuz vakit hızla gelişir Hayatımıza dürüst bir gözle bakıp değişmek için niyet ederek başlayabiliriz. Burada küçük bir adını atıyoruz ve başka bir yerde, başka bir tane ve farkına varmadan yeni bir insan oluyoruz.
Gördüğünüz gibi, sağlık bir süre;, bir gezi ve bayatımızı yönlendirdiğimiz bir yoldur. Üç temel anahtar olan beden, zihin ve ruh üçlüsünün bir dengede bir araya gelmesi ve hayattaki hareketlerinize ve tepkilerinize bu ÜÇ öğenin nasıl etkilendiği ve etkilediği açısından bakmanızdır. Nasıl yediğiniz, bedeninizle nasıl ilgilendiğiniz, ve onu nasıl dinlediğiniz, duygularınızı nasıl islediğiniz ve daha geniş dünyayla nasıl ilişkı kurduğunuzla ilgilidir.
Evet, sağlıklı bir duruma ulaşmak mümkündür. Ben bunu yapabildim ve başka insanların da yaptığına şahit oldum ya da yapabilmeleri için onlara yardım ettim.
Bu kitapta küçük parçalarla başta varağız ama yaklaşımımızda hep bütünsel olacakız Örneğin, yeme’, hakkında konuştuğumda, yiyeceklere bedeninize, zihninize ve ruhunuza destek veren bir benzinmişcesine bakacağım. Ayrıca size dünyaya zarar vermeyen bir yeme şekli önereceğim. Bu size imkansız gibi görünebilir. Tabağınızdaki bütün parçaların evrene zarar verip vermediğini düşünerek yemek yemek zordur. Ve başlamak için vaktiniz olmadığında bazen boşverip bir hamburgeri ısırmak istersiniz. Ama ben size bunun mümkün olduğunu göstereceğim. Birkaç küçük, kolay adım atacak, birkaç yeni alışveriş ve kolay ve lezzetli yemek yapma alışkanlığı edineceksiniz ve çok kısa bir zamanda kendinizi çok enerji sarı etmeden daha sağlıklı yiyecek seçimleri yaparken bulacaksınız.
Benzer bir şey, acınızı, ağrınızı, nişlerinizi gerçekten ………..

Eklendi: Yayım tarihi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 • Kategori(ler) Tıp
 • Kitap AdıKuantum İyileşme
 • Sayfa Sayısı296
 • YazarKathy Freston
 • ISBN6055943776
 • Boyutlar, Kapak13,5x21 cm, Karton Kapak
 • YayıneviPegasus / 2009

Yazarın Diğer Kitapları

Men-e-men Birazoku

Aynı Kategoriden

Haftanın Yayınevi
Yazarlardan Seçmeler
Editörün Seçimi
Kategorilerden Seçmeler

Yeni girilen kitapları kaçırmayın

Şimdi e-bültenimize abone olun.

  Oynat Durdur
  Vimeo Fragman Vimeo Durdur