Birazoku.com sitesinde de kitapların ilk sayfalarından biraz okuyabilir, satın almadan önce fikir sahibi olabilirsiniz. Devamı »

Yazar ya da yayınevi iseniz kitaplarınızı ücretsiz yükleyin!

Facebook’ta Beğen

Matematik Soru Bankası Neden Önemli?

Tonguç Mağaza

Matematik Soru Bankası Neden Önemli?

Eğitim hayatınız boyunca karşınıza sıklıkla çıkacak olan matematik dersleri, içeriği bakımından son derece önemli bir derstir. Bu nedenle de özellikle altıncı sınıftan itibaren her sınıfta matematik dersine ekstra dikkat harcayarak çalışmanız, lise ve üniversite sınavlarına hazırlık sürecinde işinize yarayacaktır. Bunun için kendinize, bulunduğunuz sınıfa ya da hazırlanacağınız sınava özgü matematik kitapları satın alabilirsiniz.

Matematik soru bankasını çözmeye başlamadan önce ilk olarak, okulda öğrendiğiniz konuları tekrar etmelisiniz. Böylelikle eksik olduğunuz konuları da öğrenebilir, açıklarınızı daha rahat kapatabilirsiniz. Bundan sonraki aşamada ise kendinize matematik soru bankası kitapları satın almalı ve öğrendiğiniz konuları pekiştirmelisiniz. Bol bol soru çözmeniz, yeni taktikler öğrenmenize de fayda sağlayacaktır. Çünkü matematik dersinde formüllerin çok olması, soru çözümünü sizin için gerekli hale getirmektedir. Fazla sayıda test çözmeniz de bu formülleri iyice öğrenmenizi sağlayacaktır.

Matematik 6. Sınıf Soru Bankası Hangi Konuları İçerir?

Matematik 6. sınıf soru bankası içerisinde; doğal sayılar ve kümeler, tam sayılar ve kesirler, ondalık gösterim ve oran, cebirsel ifadeler ve veri işleme, açılar ve alan ölçme, çember, geometrik cisimler, hacim ve sıvı ölçme gibi konular yer almaktadır. Bunların her biri birbirinden önemli olduğu için, konu anlatımı ve soru bankası kitaplarını satın alacak, tüm konuları iyice öğrenebilirsiniz.

Konuları pekiştirdikten sonra, matematik 6. sınıf soru bankası kitaplarıyla kendini daha da geliştirmelisiniz. Çalışma planınızda, matematik dersi için ayırdığınız zaman dilimi geldiğinde hangi konuda kaldıysanız, ona dair soruları tüm dikkatinizle çözmelisiniz. Derse dair öğrenme, pekiştirme ve değerlendirme yeteneklerini aynı anda kazanmak istiyorsanız, Tonguç Mağaza matematik 6. sınıf soru bankası kitaplarını tercih edebilirsiniz.

https://www.tongucmagaza.com/tongucmagaza/filter/30/6sinif/154/matematik

Sınava Yönelik Matematik 7. Sınıf Soru Bankası Kitapları

Liseye giriş sınavına bir adım daha yaklaştığınız 7. sınıfta, derslerin zorluk seviyesi biraz daha artmaktadır. Bu nedenle de ders çalışırken zamanınızı biraz daha verimli kullanmanız gerekebilir. Başarınızı artırmak için kendinize matematik 7. sınıf soru bankası kitaplarından birini satın almalısınız. Sınav formatına ve en yeni müfredata uygun şekilde uzman hocalar tarafından hazırlanan bu kitaplar, eğitim hayatınıza büyük katkı sağlayacaktır.

Tonguç Mağaza koleksiyonunu incelediğinizde, size bu özelliklerin hepsini bir arada sunan kaynakları bulabilirsiniz. Özellikle matematik 7. sınıf soru bankası kitapları kendi içerisinde pek çok çeşide sahiptir ve bunların hepsi büyük bir özenle hazırlanır. Bu kitapların içerisinde; oran-orantı ve yüzdeler, tam sayılar, rasyonel sayılar, cebirsel ifadeler ve eşitlik denklem, geometri, veri işleme ve üç boyutlu cisimler gibi konu başlıklarını görebilirsiniz. Tonguç Mağaza yayınları tarafından bu konulara özel olarak hazırlanan matematik 7. sınıf soru bankası kaynakları, hem sınavlarınızda hem de okul hayatınızda size başarı getirecektir. Tonguç Mağaza matematik kitapları, sınav formatı göz önüne alınarak en kaliteli şekilde düzenlenir.

Bu kaynaklara sahip olmak ve başarınızı artırmak istiyorsanız Tonguç Mağaza sayfasını ziyaret edebilirsiniz: https://www.tongucmagaza.com/tongucmagaza/filter/29/7sinif/154/matematik

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Okudunuz mu?

Rastgele Kitap Getir Son Girilenleri Getir

Yeni girilen kitapları kaçırmayın

Şimdi e-bültenimize abone olun.

Oynat Durdur
Vimeo Fragman Vimeo Durdur