Birazoku.com sitesinde de kitapların ilk sayfalarından biraz okuyabilir, satın almadan önce fikir sahibi olabilirsiniz. Devamı »

Yazar ya da yayınevi iseniz kitaplarınızı ücretsiz yükleyin!

Papalığın Sonu Kahin Aziz Malachy’ye Göre
Papalığın Sonu Kahin Aziz Malachy’ye Göre

Papalığın Sonu Kahin Aziz Malachy’ye Göre

Harun Kolçak

Papalık Sona Ermek Üzere Papalık tarafından aziz ilân edilen Malachy, bundan yaklaşık bin yıl önce bir dizi kehanette bulunmuştu. Bu kehanetlerde, 1143 yılından bu…

Papalık Sona Ermek Üzere Papalık tarafından aziz ilân edilen Malachy, bundan yaklaşık bin yıl önce bir dizi kehanette bulunmuştu. Bu kehanetlerde, 1143 yılından bu güne kadar görev yapacak olan tüm Papaların kimler olacağı yazıyordu. Malach’nin kehanetleri yıllar geçtikçe insanları daha da şaşırtmaya başladı. Çünkü bu kehanetler birer birer gerçekleşiyordu.. Aradan tam 863 yıl geçti…. Ve Malachy’nin kehanetlerinin artık sonuna geldik. Kehanetlerinin şu ana kadar tümü gerçekleşti. Gerçekleşmesi beklenen artık sadece “Romalı Peter” olarak tanımladığı tek bir Papa kaldı. Malachy kendi döneminden başlamak üzere, sırasıyla Papa seçilecek kişileri birkaç latince kelimeyle tanımlayarak alt alta sıralamıştır. Örneğin en son seçilen 16. Benetict kehanetlerinde 111. sırada bulunmaktaydı ve bu Papa’yı kehanetinde “Gloria Olivae” (Zeytin’in Zaferi) olarak tanımlamıştı. Diğer gerçekleşen 110 kehanet gibi bu da gerçekleşmiş durumdadır. Çünkü: Bu günkü Papa Joseph Ratzinger’in Papalık ünvanı 16. Benedict’dir. Papa’nın kendisine unvan olarak seçtiği bu isim, Benedict Rahipleri’ne dayanmaktadır ve sembolleri “Zeytin”dir. Görüldüğü gibi Malachy, 111. Papalık seçiminden Benedict’lerin yani “Zeytin”in zaferle ayrılacağını yüzlerce yıl öncesinden söylemiş ve öyle de olmuştur. Kehanetler, 111 Papanın sıralanışının sonunda bir paragrafla bitmektedir. Bu paragraf Malachy tarafından yazılmış tek açıklamadır ve açıkça sonu ifade etmek için kehanetlerin sonuna basılmış bir mühür gibidir. Malachy, bu mührü vurarak adeta bu sistem bu kadar, bundan sonrası yok demektedir: Kutsal Roma Kilisesi’nin karşılaştığı son zulüm sırasında Romalı Peter hüküm sürecek ve o sürüsünü sayısız felaketlerin ortasında otlatacaktır. Ki bunu takiben yedi tepeli şehir yıkılacak ve korkunç hakim insanlığı yargılayacaktır. “Peki şimdi ne olacak?” İşte Batı Dünyası şimdi bu sorunun cevabını arıyor. Bu sorunun cevabı Malach’nin kehanetlerinde gizli ve bu giz perdesinin aralanmasına çok az kaldı.

SUNUŞ
Güncel bir konu… Güncel bir araştırma ancak kökeni yüzyıllar öncesine dayanan bir kehanet sistemi…
Aziz Malachy’nin ünlü “Papalık kehanetleri” içinde yaşadığımız yılarda üzerinde en (azla konuşulan konuların başında geliyor, özellikle de Batı’da… Çünkü Bah’yı çok daha (azla ilgilendiren bir meseleyle insanlık karşı karşıya kalmış bulunuyor.
Aziz Malachy’nin ünlü “Papalık kehanetleri’”ne bir kehanet değil, bir kehanet sistemi demek daha doğru olacak. Çünkü birbirini takip eden tam 112 papanın önceden bildirilişi burada söz konusu edilen… Gerçekten de inanılması bir hayli zor… Ama kehanetler de ortada… Hem de 111 tanesi tamamen gerçekleşmiş bir şekilde karşımızda duruyor!… Gerçekleşmesi beklenen sadece tek bir kehanet kalmış durumda…
Doğrusunu söylemek gerekirse katalar bir hayli karışmış durumda, çünkü Aziz Malachy tarafından bildirilen kehanetler bir paragrafla son buluyor. Ve ortaya şöyle bir sonuç çıkıyor:
“Papalık Sona Eriyor!…”
Paragrafta aktarılan mesajdan çıkan sonuç bu ve çok açık. Hiç bir şekilde sembollere büründürülmeden söylenmiş durumda…
Aziz Malachy’nin ünlü “Papalık kehanetleri” aslında çok uzun yıllar öncesinde de bilinmekteydi. Ve kuşkusuz ki, Papalık da bundan haberdardı. Ama o yıllarda bu konu üzerinde çok fazla durulmamıştı. Çünkü gerçekleşmesi beklenen daha birçok papalık kehaneti ve önlerinde uzun bir zaman vardı. Zaten bir kısım kişiler de belki de diğerleri gerçekleşmez diye düşünüyordu…
Fakat aradan geçen her yıl endişeyi biraz daha artırdı!… Kehanetler teker teker gerçekleştikçe, Aziz Malachy’nin bahsettiği “son”, birçok kişiyi rahatsız etmeye başladı ve bugünlere kadar gelindi.
Ve bu geçen süre içinde hep şu soruya cevap arandı:
“Son Papa’dan sonra ne olacak?”
Sonunda Aziz Malachy’nin kehanetleri gazete manşetlerine haber konusu oldu. Yurdumuzda da basınımız konuyla yakından ilgilendi. Konu dünya üzerinde geçerli olan bir dini sistemin sona erişiyle ilgili olunca, kuşkusuz ki sadece yurtdışındaki kamuoyu değil, yurdumuzdaki kamuoyunun da bu mesele dikkatlerini çekti. Çeşitli gazetelerde yazı dizileri ile konu kamuoyuna duyuruldu.
Başka birçok konuyu olduğu gibi bu konuyu da henüz daha basında haber olmadan önce biz yayınlamıştık. Hatırlayacağınız gibi konuyu, yayınladığımız “KIYAMET ALAMETLERİ’ isimli kitabımızda çok kısa olarak duyurmuştuk. Ancak ayrıntılarına girmemiştik.
Şimdi ise bu kitabımızda Aziz Malachy’nin tüm kehanetlerini sizlere aktaracağız ve bunların nasıl gerçekleştiğini örnekleyeceğiz. Ve kitabımızın sonunda ise, günümüz Hristiyanlık inana ile İsa Peygamber’in gerçek öğretisi arasında nasıl büyük uçurumlar bulunduğunu sizlerle paylaştıktan sonra, bu bilgiler ışığında Papalığın sona ermesinin ne anlama gelebileceğini hep birlikte anlamaya çalışacağız. Böylelikle Aziz Malachy’nin yüzyıllarca Önce bildirdiği “Papalık Kehanetleri”nin geleceğe nasıl ışık tuttuğunu ve diğer beklenen kehanetler ve inisiyatik  ezoterik bilgilerle nasıl örtüş tuğu nü daha açık bir şekilde görebileceğiz.
Kitabımızın “sunuş” kısmında şimdilik şu kadarını söyleyebiliriz ki, bu kehanetler 2012  2013 Maya Kehanetleri ile de büyük bir paralellik göstermektedir. Bütün bunlardan kuşkusuz kî, bizim insanlık olarak çıkartmamız gereken önemli sonuçlar bulunmaktadır. Bu kehânetler sadece Batı dünyasını değil, hepimizin geleceğini yakından ilgilendiren bir dizi gelişmeyle çok yakından ilintilidir. Bu kitabı yayınlamamızın amacı da işte budur.

Ergun Candan
Sınır Ötesi Yayınları Yayın Yönetmeni

GİRİŞ
Merhaba…
Uzunca bir süredir hazırladığımız “Kahin Aziz Malachy’ye göre Papalığın Sonu” kitabım sonunda sizlerle buluşmuş bulunuyor.
Ergun Candan ve Yıldıray Yılmaz ile yaptığımız araştırmalardan sonra yazdığım bu kitabın ana fikri, son günlerde yaşanan olaylarla kendi kendisini kanıtlanmış gibidir. Aziz Malachy’e göre sonuncudan bir önceki yani 111.inci papa 16.cı Benedict, sanki kitabımızı onaylarcasına beklediğimiz sert ve ikilik yaratacak, sürtüşmelere neden olacak davranışlarına başlamıştır!…
Hz. tsa ile yeryüzü insanlık realitesine bir kere daha “hatırlatılan” adil ve bağışlayla olmaktır. Ne yazık ki bu saf sevgi enerjisinden oluşan; kavraması .yaşanması çok kolay ve yalın öğreti Vatikan ve papalık sistemi tarafından düşük seviyeli tamamen maddesel görüntüler, şatafatlara bağlı bir “cennet vizesi verme yetkisine sahip bürokratik kurum ” hâline dönüştürülmüş tür.
Vatikan pekçok dîni ve tarihi gerçeği saklamaktadır… Bunlardan biri de Hz. İsa’mn çarmıhta ölmediği gerçeğidir. Vatikan Hz. İsa’nın çarmıhta Ölmediğini, somut, bilimsel veriler olduğu hâlde kendi dininden olanlardan bile saklamıştır.
İnsanlık bundan daha çok ateşi, acıyı, gözyaşını, ölümü hiç bir zaman görmemiş, yaşamamıştır. Kendine tanınan özgür iradeyi yine kendine yenilerek ve bu yenilgilerini Şeytan’a yükleyen ve bu günlerini hazırlayan insanlığı artık adil ve bağışlayla, huzurlu olan “gerçek bir düzen” beklemektedir.
Ancak ne yazık ki, insanlık bugün bunu yaşayamamaktadır. Dinler arası hoşgörü, sözde nutuklarda kalmaktadır.
Çünkü insanlık o kadar düşmüştür, o kadar dibe vurmuştur ki artık daha kötü, daha günahkâr, daha hain, daha nankör olabileceği bir hâl ve yer yoktur.
Fakat şunu tüm kalbimle hissediyorum ki, yükseliş, aydınlanma zamanı çok uzak değildir, özdeki bilgi hatırlanacaktır. Korkarak ibadet yerine aşkla teslimiyeti yaşayabilmesi için yeryüzüne gönderilen insanlık. Cennete vize almak için değil, yasayacağı “aydınlanma” ile ibadetini anlık değil daimi yaşayacaktır.

Harun Kolçak

Eklendi: Yayım tarihi

“Papalığın Sonu Kahin Aziz Malachy’ye Göre” için bir yanıt

 1. Kahine de kehanete de inanan hiçbir Müslüman yoktur. İnanırım diyen İslam dairesinden çıkar.Zira Allah c.c.”gaybı benden başka kimse bilemez”buyuruyor.Allah’a c.c.inan bir kişi, kehanete ve kahine nasıl inanır? Vesselam.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 • Kategori(ler) Tüm Kitaplar
 • Kitap AdıPapalığın Sonu Kahin Aziz Malachy'ye Göre
 • Sayfa Sayısı308
 • YazarHarun Kolçak
 • ISBN9758312332
 • Boyutlar, Kapak 13,5x19,5 cm, Karton Kapak
 • Yayınevi / 2006

Yazarın Diğer Kitapları

Bebhome Kahve

Aynı Kategoriden

Haftanın Yayınevi
Yazarlardan Seçmeler
Editörün Seçimi
Kategorilerden Seçmeler

Yeni girilen kitapları kaçırmayın

Şimdi e-bültenimize abone olun.

  Oynat Durdur
  Vimeo Fragman Vimeo Durdur