Birazoku.com sitesinde de kitapların ilk sayfalarından biraz okuyabilir, satın almadan önce fikir sahibi olabilirsiniz. Devamı »

Yazar ya da yayınevi iseniz kitaplarınızı ücretsiz yükleyin!

Sınırsız Güç
Sınırsız Güç

Sınırsız Güç

Anthony Robbins

Bu kitap diğer kişiler üzerindeki gücünüzle ilgili değildir. Kitap, kendinize uygulayabileceğiniz güçle ilgilidir. Evet, yaşamda istediğiniz herhangi bir şeyi yapabilir, başarabilir ve elde edebilirsiniz….

Bu kitap diğer kişiler üzerindeki gücünüzle ilgili değildir.
Kitap, kendinize uygulayabileceğiniz güçle ilgilidir.
Evet, yaşamda istediğiniz herhangi bir şeyi yapabilir, başarabilir ve elde edebilirsiniz. Zihinsel gücün sihiri konusunun en büyük ustası olan Robbins, bu incelikleriyle; ne isterseniz olabileceğinizi, ne yapabileceğinizi ve ne yapamayacağınızı zihninizin durumunun belirlediğini, tüm başarılı sonuçların modellenilebileceğini ve zihnizin korkuları yok etmek için nasıl yeniden programlanacağını, diğer kişilerle olan ilişkilerinizi nasıl geliştireceğiniz, nasıl ikna edici bir iletişimci olunacağını ve karşılaştığınız herhangi bir kişiyle ahengin anında nasıl sağlanacağını, diğer kişilerin başarılarını kendiniz için tekrar nasıl modelleyeceğinizi, zenginlik ve mutluluğun beş anahtarını, Asıl Başarı için nasıl ustalaşılacağını açıkladıkça; coşkusu salgın hastalık gibi herkese bulaşmaktadır.
Robbins onu kişisel başarının yeni bilimi olarak adlandırmaktadır. Siz de onu hayatınızda karşılaştığınız en iyi şey olarak adlandıracaksınız.

“Gerçekten yeni ve eşsiz bir yaklaşım……düşüncelerinizi ve
davranışlarınızı yeniden programlama gücü. Potansiyel gücünün tümüne ulaşmak isteyen herkesin, okuması gereken bir kitap.”

Norman Vincent Peale “Pozitif Düşünmenin Gücü” isimli kitabın yazarı

“Tony Robbins’in dehası; olanaksızın olanaklı olduğunu, sıradan vatandaşa öğretebilme yeteneğinde yatıyor…. Öğrendiğim ustalıkları, kendime ve hastalarıma uyguluyorum.

Dr. Cani Simantan, M.D. “Kanser Uzmanı ve Tekrar iyileşmek” kitabının yazarı

“İlham verici ve özel. Tony sizi güdülüyor ve kişisel sağlığınızdan finansal durumunuza, ailenizden işinize kadar, yaşamın her alanını olumlu yönde etkileyebilecek ve hemen şimdi kullanabileceğiniz araçlar veriyor.” Her şey burada. Satın alın, okuyun ve kullanın.”

Nightingale Nightingale Conant Şirketi

“Bu kitaptaki malzeme; başarı teknolojisinde ileriye doğru güçlü bir sıçramayı temsil etmektedir. O, son elli yılda yazılan başarı kitaplarının toplama bir şekli değildir. Değişime yönelik, yeni bir yaklaşım tekniğinin markasıdır. Okuyun. Daha da iyisi kullanın.”

Robert Ailen
“Sağlık ve Mücadele Gücünün Yaratılması” kitabının yazarı

“Bu yıl daha başarılı olmanıza yardımcı olacak bir kitap okuyacaksanız; o kitap budur. Ben bundan daha güçlü bir teknoloji ve daha güçlü bir iletişimci görmedim.”

Scott Degarm “Basan” Dergisi Baş Editörü

“Kişisel ve pofesyonel amaçlarınızı oluşturmak ve izlemek için; kapsamlı ve ustaca düzenlenmiş bir başarıya ulaşma programı.”
“Yayıncılar” Dergisi
“Sınırsız güç”; zihinsel ve kişisel olarak yaşama uymanın önemli bir yoludur.

Marvey ve Marilyn Diamond “Yaşama Uygunluk” kitabının yazarları”

“Robbins, kendisine müşteri aramaktan çok, yorumlarının ayrıntılarını, adım adım tüm yönlerini açıklamaya çalışan, ikna edici bir iletişimcidir. Bu yaklaşım, kendini kendine yardıma adamış çok sayıda okuyucu bulabilir.”

The Kirkus Reviews

“İnsanlık tarihinden bu yana, potansiyel güç kullanımındaki en sıcak eğilim.”

East/ west Journal

YAZARIN ÖNSÖZÜ
Desteklerine, önerilerine ve kitabın oluşması için çok sıkı bir çalışma gösteren kişilere teşekkür etmeyi düşünmeye başlayınca; isim listesi sürekli olarak uzuyor. Önce fikirlerimi can kulağıyla dinleyen ve gece ya da gündüz, günün herhangi bir saatinde bana yaratıcı bir çalışma ortamı sağlayan aileme teşekkür etmek isterim.
Sonra; şüphesiz, beynimdeki fırtınaların en iyi şekilde yazılması için ortaklaşa çaba gösteren, Peter Applebome ve Henry Golden’den bahsetmem gerekiyor. Kitabın her aşamasında son derece değerli önerilerde bulunan Wyatt WoodsmalI ve Ken Blanchard var. Bu kitap, son dakikaya kadar gerçekleştirilen değişiklikler dahil her an yanımda bulunan Simon ve Schuster’in kurmaylarından Jan Miller ve Bob Asahina’nın çabalan olmasaydı, yazılamazdı. Samimiyetleri, yöntemleri ve arkadaşlıklarıyla beni çok etkileyen, iletişimi geliştirme dönemimdeki hocalarım Bayan Jane Morrison, Richard Cobb, Jim Rohn, John Grinder ve Richard Bandler’i asla unutamam.
Sanat, sekreterlik ve araştırma görevlerini büyük bir zaman baskısı altında gerçekleştiren; Rob Evans, Dawn Aaris, Donald Bodenbach, Kathy Woody ve şüphesiz Patricia Valiton’a da teşekkürler.
Son olarak Robbins Araştırma Şirketi’nin elemanlarına da bana her konuda sağladıkları destek için özel olarak teşekkür etmek isterim.

ÇEVİRENİN ÖNSÖZÜ
Bu kitabı sadece okumakla yetinmeyip içindeki alıştırmaları da yaparsanız; yaşamınız mutlaka iyi yönde değişecektir. İster öğretmen, ister öğrenci, ister doktor, ister iş adamı, ister ev hanımı, ister işçi vb. her ne işle uğraşırsanız uğraşın; sağlığınızda, mutluluğunuzda, başarılarınızda olumlu yönde değişiklikler olacaktır.
Bu kitapta olumsuz ifadeler, karamsar görüşler yoktur; çünkü, başaramayacağınıza inanırsanız kendi kendinize başarısızlığı garantilemiş olursunuz. Belki şaşıracaksınız ama; insanın bilinçsiz zihni yani şuuraltı, bilinçli zihninden daha güçlüdür. Gelin bu yönümüzden daha çok yararlanalım, içimizdeki gücü açığa çıkaralım.
Okulda öğrencilerimizi, fabrikada işçilerimizi, devlet dairesinde memurlarımızı, amirlerimizi, patronlarımızı, annelerimizi, babalarımızı, çocuklarımızı vb. kişileri suçlayıp durmayalım. Hem kendimizle hem de diğerleriyle olan iletişimimizi kısıtlamayalım. Barış Manço’nun deyimiyle, “Öğrenilmesi gereken ilk dil, tatlı dildir.” unutmayalım. Kendimiz ve çevremizle olan iletişimimizde olumlu olalım. Bizim gerçekleştirmek istediklerimizi daha önce gerçekleştirenleri bulup onların iyi yönlerini örnek alırsak, taklit edersek, daha bilimsel bir ifadeyle tam olarak modellersek; onların başardıklarını biz de başarabiliriz. Başarılı anneleri, babalan, iş adamlarını, sanatçıları, sporcuları vb. araştırırsanız; önce kendi alanlarında zirveye ulaşanları taklit ettiklerini sonra kendi gerçeklerini yakaladıklarını görürsünüz.
Kimleri modellemek yani nasıl olmak istiyorsunuz? Amacınızın ne olduğunu bilmezseniz, başardığınızı nasıl anlayacaksınız? Uzun yıllar kendime ve öğrencilerime bu soruların ve bu sorulara verilecek cevapların ne kadar önemli olduğunu anlatmaya çalıştım. Anthony Robbins’in bu sorulara mükemmel cevaplar verdiğini görünce; onları herkesle paylaşmak istedim ve elinizdeki çeviriyi yapmaya karar verdim.
Kitap Amerika Birleşik Devletlerinde yazıldığından; kişi, yer, kitap ve film isimleri çeviride orijinal yazılışlarıyla yer almıştır. Bunun dışında elverdiğince günlük konuşma dili kullanılmaya çalışılmış ya da anlaşılabilir kelimeler türetilmiştir. Oldukça uzun süren çeviri çalışmalarına ilk okul üçüncü sınıftaki oğlum Mete dahil, eşimin, öğrencilerimin, çok sayıda arkadaşımın özellikle Gürsel Gürsoy’un ve İnkılâp Kitabevi mensuplarının çok değerli katkıları oldu. Hepsine ayrı ayrı teşekkür etmek istiyorum.

Dr. Mehmet DEĞİRMENCİ

11. BASKIYI YAPARKEN
“Sınırsız Güç” okuyuculardan çok olumlu tepki aldı. Bu nedenle kısa sayılabilecek bir sürede 11, baskısı yapılıyor. Şahsen, telefonla ya da mektupla çeviriyi kutlayanlara, teşekkür etmek ya da görüşmek isteyip de bana ulaşamayan ve kitabı alan her kesimden okuyucuya binlerce teşekkürler. Kitabı on beş yirmi kez okuduklarını, Almanya’dan Türkiye’ye gelişinin sadece Sınırsız Güç’ü tanımak için değdiğini, hayatının bütünüyle değiştiğini… belirtenler mutluluk ve enerji kaynağım oldular.
Bu arada hekim değil, işletme doktoru ve mühendis olduğumu, 1992 yılına kadar da Hava Harp Okulu’nda öğretim üyeliği yaptığımı ve şu anda serbest çalıştığımı, yanlış anlamaları önlemek amacıyla açıklamak gereği duydum. Saygılarımla.

Dr. Mehmet DEĞİRMENCİ
Ağustos, 1993  Ziverbey

İÇİNDEKİLER:
Kenneth Blanchard’ın önsözü. Sir Jason Winter’in giriş yazısı
KISIM I: Mükemmelliğin Modellenmesi
I. Kralların Kudreti
II. Farkı Fark Yapar
III.  Durumun Gücü
IV. Mükemmelliğin Doğuşu: inanç
V. Başarının Yedi Yalanı
VI. Zihninizi Ustalaştırmak: Beyniniz Nasıl Çalışır.
VII. Başarının Dizini
VIII. Kullanılan Stratejileri Öğrenmek
IX. Mükemmelliğin Bulvarı: Fizyoloji
X. Mükemmelliğin Yakıtı: Enerji

Eklendi: Yayım tarihi
dcanetwork_AWR-Brand Awr_CPM_Affiliate_Disney+ShogunDCANetwork_Affinity_Multi_Banner_1x1_Disney+ShogunDCANetwork_OSD0001E1X
dcanetwork_AWR-Brand Awr_CPM_Affiliate_Disney+ShogunDCANetwork_Affinity_Multi_Banner_1x1_Disney+ShogunDCANetwork_OSD0001E1X

“Sınırsız Güç” için bir yanıt

  1. Bu kitabı okudum kitabın kişisel başarı konusunda yazılan her şeyi beğendim öğrendiklerimle hayatımda kendime ve çevreme katkıda bulunmaya iyi şeyler yapmaya çalışıyorum herkesin okumasını rica ederim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

dcanetwork_AWR-Brand Awr_CPM_Affiliate_Disney+ShogunDCANetwork_Affinity_Multi_Banner_1x1_Disney+ShogunDCANetwork_OSD0001E1X

Yazarın Diğer Kitapları

Bebhome Kahve

Aynı Kategoriden

Haftanın Yayınevi
Yazarlardan Seçmeler
Editörün Seçimi
Kategorilerden Seçmeler

Yeni girilen kitapları kaçırmayın

Şimdi e-bültenimize abone olun.

    Oynat Durdur
    Vimeo Fragman Vimeo Durdur