Birazoku.com sitesinde de kitapların ilk sayfalarından biraz okuyabilir, satın almadan önce fikir sahibi olabilirsiniz. Devamı »

Yazar ya da yayınevi iseniz kitaplarınızı ücretsiz yükleyin!

Temiz Kalpliler
Temiz Kalpliler

Temiz Kalpliler

Susan Hill

Sırtında çantası, evinin kapısının önünde onu okula götürecek olan aracı bekleyen küçük bir oğlan çocuğu kaçırılır. Ciddi anlamda bedensel özrü olan bir kadın ölümle…

Sırtında çantası, evinin kapısının önünde onu okula götürecek olan aracı bekleyen küçük bir oğlan çocuğu kaçırılır. Ciddi anlamda bedensel özrü olan bir kadın ölümle yaşam arasında gidip gelir. Eski bir suçlu bir türlü suçtan uzak duramaz… Akıldan çıkmayan ve gerçekçi, heyecan verici ve inandırıcı, Temiz Kalpliler yalnızca heyecan dolu bir kitap ya da bir suçlu kim polisiyesi değil, karakter ve olaylardan doğan etkileyici bir polisiye roman.

Günün ilk ışıklarıyla birlikte lagünün üzerine hafif, duman gibi bir sis çökmüştü ve hava, Simon Serrailler’nin kalın kabanını giydiğine memnun olmasına sebep olacak kadar soğuktu. Yakasını kaldırmış, boş Fondamenta’nın üzerinde, yoğun sessizliğin ördüğü kozanın içinde öylece bekliyordu. Mart ayında bir pazar günü şafak sökerken, Venedik’in çok az turistin uğradığı bu bölgesinde fazla hareket olmazdı; işe gidecek olanlar uykudaydı ve erken saatlerde kiliseye gidenler bile henüz ortalıkta değildi.
Hep burada, az sonra onu suyun karşı tarafına geçirmek üzere gelecek olan dostu Ernesto’ya ait boş deponun üzerindeki kiralık odalarda kalırdı. Odalar rahat, sade ve gökyüzüyle sudan gelen harika bir ışıkla doluydu.

Odalar geceleri sessiz olurdu ve Simon, Fondamenta’dan başlayıp, gözden uzak kanalların arasında yürüyerek çizecek bir şeyler arayabilirdi. Son on yıl içinde buraya yılda en az bir, çoğunlukla iki kez gelmişti. Burası çalışabileceği ve başmüfettişlik yaşamından kaçarak sığınabileceği bir yerdi, tıpkı Floransa ve Roma’daki diğer sığınakları gibi. Ama kendini evindeymiş gibi hissettiği ve tekrar tekrar geri döndüğü yer Venedik’ti.

Yaklaşan motor sesini duyduktan sonra gümüşi sisin arasından çıkan tekneyi gördü.
“Ciao.”
“Ciao, Ernesto.”
Tekne küçüktü ve ustalıkla inşa edilmişti. Üzerinde geleneksel Venedik işçiliğini yansıtan hiçbir romantik ayrıntı ya da süs yoktu. Simon bez çantasını oturduğu yerin altına koyduktan sonra, tekne dönüp açık sulara yönelirken ayağa kalkıp kayıkçının yanına gitti. Sis yüzleriyle ellerini örümcek ağı gibi sarıyordu ve Ernesto tekneyi bir süre yavaşlattıktan sonra beyazlığın arasından aniden puslu bir aydınlığa çıktıklarında, Simon karşıdaki adayı görebildi.

St Michele’e daha önce birkaç kez dolaşmak, çevreyi incelemek, gördüklerini zihnine kaydetmek için –asla fotoğraf makinesi kullanmazdı– gitmişti ve şansı varsa bu saatte çevrede kimse, karalar içinde aile mezarlıklarına bakım yapmaya giden yaşlı, artiritli dullar bile olmayacaktı.

Ernesto sohbet etmezdi. Geveze bir İtalyan değildi. Bir fırıncıydı, ailesinin nesillerdir kullandığı büyük mutfakta çalışıyor; kanallara taze, sıcak ekmek servisi yapıyordu. Ama Simon her seferinde ailesinde bunu yapan son kişi olacağını söylerdi; oğulları bu işle ilgilenmiyor, Padua ve Cenova’daki üniversitelerde okuyorlardı, kızıysa San Marco yakınlarındaki bir otelin müdürüyle evliydi. Ekmek yapmayı bıraktığında fırınlar soğuyacaktı.

Eklendi: Yayım tarihi

Yazarın Diğer Kitapları

 1. Cinayet Bahane ~ Susan HillCinayet Bahane

  Cinayet Bahane

  Susan Hill

  Şirin İngiliz kasabası Lafferton’un huzurlu Tepe’sinin sisleri arasında genç bir kadın kaybolur. Polis hemen alarma geçmez, kayıp vakalarının yüzde doksan dokuzu adli soruşturma gerektirmez...

Men-e-men Birazoku

Aynı Kategoriden

 1. Tehlikeli Şarkılar ~ Tuna KiremitçiTehlikeli Şarkılar

  Tehlikeli Şarkılar

  Tuna Kiremitçi

  Bir sahil kasabasında düzenlenen müzik festivalinin başlamasına günler kala, organizasyonun başındaki iki kişi vahşice öldürülür. Gözler, festivali yasaklatmak için uğraşan tarikata çevrilir. Olay medyaya...

 2. Okul Sıkıntısı ~ Daniel PennacOkul Sıkıntısı

  Okul Sıkıntısı

  Daniel Pennac

  Okul Sıkıntısı, tembel bir öğrenci olan Daniel Pennac’ın kendi deneyimlerinden ve yaşadıklarından yola çıkarak kaleme aldığı otobiyografik bir roman. Günümüz Fransız edebiyatının en başarılı...

 3. Faust ~ Johann Wolfgang GoetheFaust

  Faust

  Johann Wolfgang Goethe

  Faust, yaşadığı çağın bütün bilimlerini öğrenmeye çalışan, bilgi ihtirası içinde kıvranan karamsar bir kişidir. Nefsiyle onca uğraşmasına rağmen mutluluğu bulamamış olmanın ıstırabıyla kavrulmaktadır. Şeytanı...

Haftanın Yayınevi
Yazarlardan Seçmeler
Editörün Seçimi
Kategorilerden Seçmeler

Yeni girilen kitapları kaçırmayın

Şimdi e-bültenimize abone olun.

  Oynat Durdur
  Vimeo Fragman Vimeo Durdur