Birazoku.com sitesinde de kitapların ilk sayfalarından biraz okuyabilir, satın almadan önce fikir sahibi olabilirsiniz. Devamı »

Yazar ya da yayınevi iseniz kitaplarınızı ücretsiz yükleyin!

Teşekkür Ederim Tanrım
Teşekkür Ederim Tanrım

Teşekkür Ederim Tanrım

Olgu Ilgın

Küs müyüz Tanrım? kitabıyla zamanın efendisi Satürn’ü anlatarak geniş kitlelere büyük bir farkındalık kazandıran Astrolog Olgu Ilgın, bu kez de şansın imparatoru, mutluluğun sihirbazı,…

Küs müyüz Tanrım? kitabıyla zamanın efendisi Satürn’ü anlatarak geniş kitlelere büyük bir farkındalık kazandıran Astrolog Olgu Ilgın, bu kez de şansın imparatoru, mutluluğun sihirbazı, bereket ve iyilik gezegeni Jüpiter’i yazdı. 

Bazen senin için zaman gelir. Sevinmenin, büyümenin, zenginleşmenin, âşık olmanın, başarının, bereketin, şenliğin, mutluluğun… Hep bekledin, hep istedin, hep inandın. İşte şimdi geldi. Zaman gelir, öyle bir gelir ki hayat bir festivale döner. Birden ışıklar yanar. İçinde ve dışında feraha doğru bir gelişme, büyüme olur. Gözlerin güler, kalbin kahkaha atar. Varlığın bir gül gibi açar. Yuvan çiçeklenir, cüzdanın bereketlenir, kalbin şükürle dolar. Şükret, şükret, şükret. Daha çok şükret. Şükür rızkı artırır. Şükrettikçe daha çok gelir. Çünkü şimdi senin zamanın geldi; bolluğun, bereketin, güzel şansın, iyimserliğin, ilahi adaletin vakti geldi. Şimdi iyi şans zamanı. Şükrettin, sabrettin, şimdi seyretme anı. Bolluk, iyi şans ve neşenin gezegeni Jüpiter sana bütün bunları vermek için kapını çalıyor. Artık hazırsın, şansını yakala, inan ve bir daha da bırakma.

Jüpiter’in hangi burçta sana ne vaat ediyor? Jüpiter’i hangi evde ağırlıyorsun? Transit Jüpiter sana neler getirecek, şansın nasıl dönecek? Jüpiter bereketini artırmak için ne yapmalı? Hangi renkler, kokular, davranışlar Jüpiter’in getirdiği şansı büyütür? Sadece doğum yılına bakarak şansın ne zaman ve nerede kapını çalacağını, onu artırmak için neler yapacağını öğreneceksin.

Şükrettin, sabrettin, geldi. Hadi yakala!

İçindekiler

Teşekkür …………………………………………………………………………. 11
Önsöz ………………………………………………………………………………. 17
Teşekkür Ne Demektir? ……………………………………………………. 20
Teşekkürün Frekansı……………………………………………………….. 24
Tanışalım, Ben Jüpiter……………………………………………………… 28
Jüpiter’in Mitolojik Hikâyesi…………………………………………….. 32
Astrolojide Jüpiter……………………………………………………………. 36
Ben Bir Büyütecim …………………………………………………………… 40
Büyüteci Nereye Tutuyorsun? …………………………………………… 44
Jüpiter Burçlarda …………………………………………………………….. 48
Başlıyorum, O Halde Varım!……………………………………………… 49
Parayı Seviyorum, O da Beni Seviyor! ……………………………….. 51
Konuşurken Yaratırım!…………………………………………………….. 53
Canım Ailem, Canım Yuvam …………………………………………….. 55
Yaşasın Hayat, Aşk ve Her Şey!………………………………………… 57
Sağlığım En Değerli Hazinemdir……………………………………….. 59
Güzel Olan Her Şeye Âşığım……………………………………………… 61
Kendi Gücüme İnanıyorum!………………………………………………. 63
Hayat Çok Güzel!……………………………………………………………… 65
Şansımı Kendim Yaratırım!………………………………………………. 67
Beklenmeyeni Bekliyorum!……………………………………………….. 69
Herkes Hesap Yapar, Allah’ın Hesabı Tutar ………………………. 71
Jüpiter Evlerde ………………………………………………………………… 74
Jüpiter Transitleri……………………………………………………………. 82
Transit Jüpiter Evlerden Geçerken……………………………………. 88
Şimdi Ben Zamanı!…………………………………………………………… 90
Gelsin Paralar, Bozulmasın Aralar!…………………………………… 92
Bir Konuşuyorum, Herkeste Güller Açıyor!………………………… 94
Yuvamı Çiçekledim!………………………………………………………….. 96
Hayat Bana Güzel! …………………………………………………………… 98
Kendimi Çok İyi Hissediyorum!……………………………………….. 101
Şimdi Aşk Zamanıdır! …………………………………………………….. 104
Nihayet Tünelin Ucunda Işık Göründü! …………………………… 106
Gelsin Yeni Ufuklar!……………………………………………………….. 108
Zirvenin Keyfindeyim!…………………………………………………….. 111
Hayat Bayram mı Oluyor Ne!………………………………………….. 113
İnsan Hayal Ettiği Müddetçe Yaşar!………………………………… 115
Doğum Haritamızda Jüpiter Retro ise……………………………… 120
Bay Büyüteç İlişkilerde…………………………………………………… 124
Jüpiter Ritüelleri……………………………………………………………. 132
Jüpiter’in Taşları……………………………………………………………. 136
Jüpiter’in Renkleri………………………………………………………….. 140
Jüpiter Çiçekleri…………………………………………………………….. 142
Jüpiter Kokuları …………………………………………………………….. 146
Jüpiter’in Etkilerini Artırmak İçin…………………………………… 148
Jüpiter Esmaları…………………………………………………………….. 152
Ülkemizin Şans Faktörü …………………………………………………. 158
Jüpiter’imizi Nasıl Çalıştırıyoruz? …………………………………… 160
Jüpiter Hangi Yıl Hangi Burçta?……………………………………… 168

Teşekkür

Hayat bazen bizi dengede tutmak için, dengesizlikler yaşatır. Yaşatır ki, olman gereken ve ait olduğun yeri bul… Ve Allah alır dener, verir dener… Alırken daraltır, verirken büyütür! Benim yaşamımdaki en değerli büyütecim, Jüpiter’im, kızım… Öncelikle varlığıyla beni onurlandırdığı, gururlandırdığı ve daima şükür sebebim olduğu için bu kitabı ona ithaf ediyorum. İyi ki benim kızımsın, iyi ki biziz, teşekkür ederim. Canım ailem, o kadar çekirdek kaldık ki… İlk kitabımda babam aramızda olmadığı için ona teşekkür etmiştim öncelikle. Hayat işte, bu kitapta da canım annem aramızdan ayrıldı.

Her ikisinin de ruhu şad olsun… Şimdi oralarda benimle birlikte gurur duyun isterim. Kalbimdesiniz… Bana kardeşten çok ablalık yapan ciğerparem kardeşim Duygu’ya, diğer canlarım yeğenlerim Aslı ve Batuhan’a teşekkür ederim. İyi ki biziz… Yol arkadaşım, dostum, editörüm, her daim fikirleriyle destekleyen can insan Kevser Aycan Aşkım Saroğlu’na, diğer editörüm yaratıcı fikirleriyle, tecrübesiyle beni zenginleştiren Handan Akdemir’e, tüm Doğan Novus ailesine teşekkür ederim. Bu kitap, pandemi koşullarında, yaşam hepimizi daha çok daraltıp bunalttığında yazıldı. Anladım ki darlıklar varlığa dönüşürmüş. Anladım ki, şükretmek, teşekkür etmek, daha çok şükredecek neden yaratıyormuş. Yaşamımızı zenginleştiriyor ve bereket enerjisini çoğaltıyormuş. O zaman son satırlarımı kendime teşekkür ederek bitireyim. Tüm yanlışlarıma, düşüp düşüp ayağa yeniden kalkışlarıma, bilgime, kalem tutan elime, kelimelere ışık tutan aklıma, eksikliklerime, fazlalıklarıma, beni ben yapan her bir zerreye teşekkür ediyorum.

Şükür, nimetin canıdır!
Mesnevi’den Her Güne Bir Hikmet

Önsöz

Bir önceki kitabımda astrolojinin ne olduğuna ve ne olmadığına dair geniş açıklamalar yaptığımdan bu kitapta tekrar bunlardan bahsetmeyeceğim. Ancak şunun tekrar ve önemle altını çizmek isterim: “Astroloji olası etkileri anlatır, bu etkilere nasıl tepkiler vereceğimiz bizim irademizdedir ve bu da kadersel sürecimizi oluşturur.” Başka bir deyişle, seçimlerimizi gezegenler değil biz belirleriz. Gezegenler, yaşam alanımızın bir yerine sadece etkiyi bırakır. Gelip bizim yerimize hiçbir şey yapmazlar. O yüzden gezegenleri tanımak, onların bizden istediklerini iyi anlamak yaşam yolculuğumuzun daha rahat ve konforlu geçmesi açısından önemlidir. Gezegenler de tıpkı biz insanlar gibi, değişik karakterlere sahiptir. Onların da bizim gibi farklı enerjileri vardır. İlk kitabımda Zamanın Efendisi ve Karmanın Lordu Satürn’ü tüm detaylarıyla anlattım.

Bu kitabımda da, Olympos Dağı’nın Tanrılar Tanrısı Zeus’u, namı diğer Jüpiter’i sizlerle tanıştırmak istiyorum. Ama önce şu satırları okuduğunuza, var olduğunuza, nefes aldığınıza, gözünüzün gördüğüne, kulağınızın duyduğuna, nefes sesinize, konuşma yetinize, tat alma duyunuza, vücudunuzdaki organların çalışmasına, sahip olduğunuz her şeye, kendinize, yaptığınız tüm hatalara, yediğinize, içtiğinize, kısaca yaşadığınıza ve yaşamınıza şöyle kocaman bir teşekkür edin benimle birlikte. Acele etmeyin ve yapın bunu. Yüksek sesle, “Teşekkür ediyorum” deyin. Neden mi? Çünkü teşekkür ettiğimiz her an iyiyi, pozitifi, neşeyi, yaşamı, bizi yaratanı ve kısaca varoluşu onurlandırıyoruz. Bunların hepsi ise, bizi Jüpiter’e götürüyor. Jüpiter’i anlamak için, şu “teşekkür ve şükür” kelimesini biraz daha açmak istiyorum.

Teşekkür Ne Demektir? 

Teşekkür, Arapça bir kelimedir. Şükür kökünden gelir. Birçok dilde, teşekkürün söylenişi farklı olsa da anlamı aynıdır. Bütün dillerde ve dinlerde aynı noktaya çıkar. Yapılan bir iş, gösterilen bir çaba, bir iyilik, bir güzellik, bir hoşluk, gönül alma veya nezaketten ötürü duyulan minnetin, memnuniyetin, mutluluğun dile gelmesi, getirilmesidir. Bir tür, yapılana iadedir. “Sen bana bunu yaptın, ben de bundan çok mutlu oldum”u ifade etmektir. Yapılan bir iyiliğe, jeste karşı duyulan kıvanç ve gönül borcudur.

Hatta konuşulamayan zamanlarda, mesela ağzımız doluyken, elimizi kalbimize götürüp bazen başı hafifçe aşağı eğerek de bunu ifade ederiz. Vücut dili olarak da teşekkür ve şükrü kullanırız. Teşekkür onurlandırmaktır, taçlandırmaktır, yüceltmektir, büyütmektir. Yani şükretmektir, hamdetmektir. Aslında dipte, büyük bir şükran ve minnet duygusu vardır. Şükrediyorum demeyi unuttuğumuzda bazen yalnız kalıp Yaradana, “Teşekkür ederim Allah’ım” demez miyiz? Deriz elbet. Hep demişizdir. Hangi dilde söylendiğinin ne önemi var? Kelimenin nasıl söylendiği değil önemli olan, ne sıklıkta söylendiği ve kalpten gelen minneti yansıtması aslında. Şükür ya da teşekkür…

Anlamı ve enerjisi aynı. Tıpkı farklı dillerde, “Seni seviyorum” demek gibi. Almanca söylenince sevgi azalıyor mu? Veya İngilizce söylenince anlamı büyüyor mu? Hayır tabii. İster şükredin, ister hamdedin, ister teşekkür edin. Hepsi, siz onları ne kadar çok kullanırsanız o kadar etkisini büyütecek ve yaşamınızda daha çok şükredecek şeylere sahip olmanızı sağlayacaktır. Teşekkür ve şükür, ilahi olanla daima temas halinde olmaktır. “Ne yaşıyorsam kabul ediyorum ve onaylıyorum” demektir. Teşekkür ve şükür kelimelerinin frekansı yüksektir. Arka arkaya şükür egzersizi yaptığınızda enerji seviyeniz yüzde 100’e yükselir. Ve iyi şeyler daima yüksek frekanstayken olur. Haritamızdaki en büyük iyicil olan Jüpiter’in de verimli çalışması için teşekkür ve şükür çok önemlidir.

Eklendi: Yayım tarihi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 • Kategori(ler)
 • Kitap AdıTeşekkür Ederim Tanrım
 • Sayfa Sayısı176
 • YazarOlgu Ilgın
 • ISBN9786258004090
 • Boyutlar, Kapak13.6 x 21 cm, Karton Kapak
 • YayıneviDoğan Novus / 2021

Yazarın Diğer Kitapları

 1. Küs müyüz Tanrım? ~ Olgu IlgınKüs müyüz Tanrım?

  Küs müyüz Tanrım?

  Olgu Ilgın

  Bazen senin için zaman durur. Arka arkaya öyle zorluklar yaşarsın ki dayanacak gücün kalmaz. Bu yaşadıklarını bir nebze olsun hafifletecek tek bir güzel şey...

Men-e-men Birazoku

Aynı Kategoriden

Haftanın Yayınevi
Yazarlardan Seçmeler
Editörün Seçimi
Kategorilerden Seçmeler

Yeni girilen kitapları kaçırmayın

Şimdi e-bültenimize abone olun.

  Oynat Durdur
  Vimeo Fragman Vimeo Durdur