Birazoku.com sitesinde de kitapların ilk sayfalarından biraz okuyabilir, satın almadan önce fikir sahibi olabilirsiniz. Devamı »

Yazar ya da yayınevi iseniz kitaplarınızı ücretsiz yükleyin!

Facebook’ta Beğen

Yıkımın eşiğindeki çaresiz bir genç kız, kalbinin kırılmaması için ne yapabilir?

Karanlığın gözlerinizi bağladığı yerde, kalbinize güvenmekten başka çareniz yoktur.

Arkadaşlığın sınırları nereye kadar uzanabilir ve bir kızın kalbindeki aşk ne kadar güçlü olabilir?

Vampir Yüksek Konsey’i tarafından aklanan ve Tulsa Gece Evi’ndeki yüksek rahibe konumuna geri getirilen Neferet, Zoey’den intikam almaya yemin eder. Kalona üzerindeki hâkimiyeti, Zoey’e karşı kullanacağı silahlardan sadece biridir. Ancak Zoey Skye Adası’na sığınmış ve orada Kraliçe Sgiach tarafından onun yerine geçmesi için eğitilmektedir. Kraliçe olmak harika olurdu, değil mi? Tulsa’ya neden dönsün ki? İnsan refakatçisi Heath’i kaybettikten sonra Zoey ne kendisinin, ne de süper yakışıklı savaşçısı Stark’la olan ilişkisinin asla eskisi gibi olmayacağını bilir.

Peki ya Stevie Rae ve Rephaim? Alaycı Kuzgun, Stevie Rae’ye karşı kullanılmayı reddeder, fakat dünya üzerinde Zoey dâhil hiç kimse onların ilişkisini onaylamayacakken elinden ne gelir ki? Babasına mı yoksa kalbine mi ihanet edecek?
Hepsi ve çok daha fazlası Gece Evi serisinin soluk kesen 8. kitabında…

***

NEFERET

Huzursuz edici bir rahatsızlık hissi Neferet ’i uyandırdı. Rüyayla gerçek arası o sınırları belli olmayan yerden tamamen ayrılmadan önce uzun zarif parmaklarını Kalona’ ya uzattı. Dokunduğu kol kaslıydı. Parmak uçlarını altındaki ten güçlü pürüzsüz ve hoştu. O küçük ve kuş tüyümsü dokunuş yeterli olmuştu. Kalona kıpırdandı ve hevesle ona döndü.

Tanrıçam. Sesi uyku mahrumluğu ve yenilenmiş bir arzunun başlangıcıyla boğuk çıkıyordu.

Neferet’ in canını fena sıkıyordu.

Aslında hepsi canını sıkıyordu çünkü hiçbir o değildi.

Bırak beni … Kronos. Saçma ve aşırı hırslı ismini anımsamak için duraksayıp hafızasını yoklamak zorunda kalmıştı.

Tanrıçam , yoksa keyfinizi kaçıracak bir şey mi yaptım ?

Neferet ona baktı. Erebus’ un oğullarından biri olan genç savaşçı , yanında boylu boyunca yatıyordu. Yakışıklı yüzü açık ifadesi istekli deniz mavisi gözleri mumla aydınlanan yatak odasının loşluğunda bile en az bir gün önce kalenin avlusunda antrenman yaparken izlediği zamanki kadar çarpıcıydı. Bir anda Neferet ‘in arzusunun harekete geçirmişti. Tek bir davetkar bakışla kendi rızasıyla ona gelmiş ne kadar hevesle olsa da boşu boşuna sadece ismen değil özünde de bir tanrı olduğunu ispatlama girişiminde bulunmuştu.

Ancak Neferet daha önce bir ölümsüzün yatağına girmişti ve bu yüzden Kronos’un nasıl bir sahtekar olduğunu çok yakından biliyordu.

Neferet adamın mavi gözlerine sıkkın bir ifadeyle bakarken Nefes almak dedi.

Nefes mi alayım Tanrıçam ? Kronos kafası karışmış gibi aslında top ve grüz gibi silahları temsil etmesi gerekirken Neferet e süslü 4 Temmuz havai fişekleri gibi gözüken dövme deseniyle bezeli alnını kırıştırdı.

Keyfimi kaçıracak ne yaptığını sordun bende cevap verdim. Nefes alıyorsun. Bunu fazla yakınımda yapıyorsun. Keyfimi kaçıran bu. Tatağımdan ayrılma zamanın geldi.  Neferet iç geçirdi ve parmaklarını onu kob-valar gibi yaptı.

Git. Şimdi.

Kronos ‘un yüzünde beliren belirgin incinme ve şok karşısında az kalsın yüksek sesle gülecekti.

Bu genç gerçekten ilahi refakatçisinin yerini tutabileceğine inanıypr muydu ? Bu düşüncenin küstahlığı öfkesini körüklemişti.

Neferet ‘in yatak odasının gölgelerinde sinmiş gölgeler beklentiyle kıpırdanıyordu. Neferet her ne kadar varlıklarının farkında olduğunu belli etmese de heyecanlarını hissediyordu. Ve bu hoşuna gidiyordu.

“Uyanmış” için 2 yanıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  • Kitap AdıUyanmış
  • Sayfa Sayısı368
  • YazarP. C. Cast - Kristin Cast
  • ÇevirmenSevinç Tezcan Yanar
  • ISBN6054456055
  • Boyutlar, Kapak13,5x21 cm, Karton Kapak
  • YayıneviPegasus Yayınları / 2011

Yazarın Diğer Kitapları

Yazarın Diğer Kitapları

PaintCV.netOkudunuz mu?

Rastgele Kitap Getir Son Girilenleri Getir

Yeni girilen kitapları kaçırmayın

Şimdi e-bültenimize abone olun.

Oynat Durdur
Vimeo Fragman Vimeo Durdur