Birazoku.com sitesinde de kitapların ilk sayfalarından biraz okuyabilir, satın almadan önce fikir sahibi olabilirsiniz. Devamı »

Yazar ya da yayınevi iseniz kitaplarınızı ücretsiz yükleyin!

Facebook’ta Beğen

ataturk-masonmuydu

Atatürk Beyoğlu’ndaki Vedatas Mason Locasına nasıl götürüldü? Orada neler yaptı?
Atatürk’e kimler, ne zaman 33. derece masonluğu teklif ettiler?
Çocuk Esirgeme Kurumu ambleminde görülen Sion Yıldızı Atatürk’e nasıl ulaştırıldı? Atatürk’ün tepkisi ne oldu?
Kimler Atatürk’ün birçok fikir ve davranışlarının masonluğa uygun olduğundan bahsetmiştir?
“Yurtta Barış, Dünyada Barış” bir mason düşüncesi miydi? Atatürk’ün hizmetçisi Cemal Grada ve eski Van Milletvekili İbrahim Arvas, Atatürk ve masonlar konusunda hatıralarında neler anlattılar?
Atatürk “mason olmuştum” dedi mi?
Masonlar tarafından Atatürk’e “fahri başkanlık” önerildi mi?
Bir gün bir arkadaşım beni alıp, Beyoğlu’ndaki mason cemiyetine götürdü. Daha ne olduğunu bile anlayamadan kendimi cemiyetin içinde buldum. Mermer merdivenlerden büyük bir salona indik. Orada yüzlerini göremediğim birtakım kişiler vardı. Bizi buyur edip oturttular, kahveler sundular, hal hatır sordular. Orada fazla kalmadık, tekrar merdivenlerle daha da aşağıya indik. Bir öncekinden daha geniş bir salonda bulduk kendimizi. Salonda büyük bir kalabalık toplanmış, kılıçlı bir tören yapılıyordu. Bu işleri daha önceden bildiğini anladığım arkadaşım beni kolumdan tutmuş, durmadan ne yapmam gerektiğini anlatıyordu. Kılıçların arasından geçip, kutsal bir kitaba el bastık. Bütün bunlar olup bittikten sonra dışarı çıktık. Atatürk bu olayı ne zaman yaşadı?
Kitabı okuduğunuzda, yıllardır merak edilen ve Atatürk’ün mason olup olmadığıyla ilgili çok tartışılan soruların cevaplarını bu kitapta bulacaksınız..

İÇİNDEKİLER
SÖZ OLA
SUÇLARI 33. DERECEYİ SEÇMEMELERİ MİYDİ?
MASONLAR TARİHLERİNİ HZ. ADEM’LE BAŞLATIYOR  .
MASON MU FARMASON MU?
NİYE HZ. NUHA İNANMA ŞARTI ARADILAR?
TÜRKİYE’DE MASONLUK TARİHİ
19Ü9  1989 TÜRKİYE’DE 80 YILDA MASON LOCALARI   .
ORHAN ALSAÇ
TÜRKİYE   .
BÜYÜK LOCANIN KURULUŞU
TÜRKİYE MASONLARININ BÜYÜK ÜSTADLARI   .
KURULUŞUNDAN BUGÜNE BÜYÜK ÜSTAOLAR  .
MASONLUĞUN SİYONİZMLE İLİŞKİSİ VAR MI? .
TARİH BOYUNCA MASONLARLA MÜCADELE .
MASONLARLA MÜCADELE EDEN EN ÖNEMLİ İKİ LİDER:
II. ABOÜLHAMİT VE GAZİ MUSTAFA KEMAL.
MUSTAFA KEMAL ATATÜRK MASON MUYDU?
ATATÜRK VE SİON YILDIZI MESELESİ
YEDİ GÜN DERGİSİNE YANSIYAN TARTIŞMA
MUSTAFAKEMALPAŞA MASON LOCALARINI
NEDEN KAPATTI?.
MİM KEMAL, PAŞAYI DİKTATÖRLÜKLE SUÇLUYOR .
PAŞA “VERİTAS” LOCASINA DÜŞÜRÜLÜYOR
FAHRİ BAŞKANLIK ÖNERİSİ
ATATÜRK’ÜN HİZMETÇİSİ CEMAL GRANDA ANLATIYOR
ATATÜRK’E MASONLUK TEKLİFİ
ATATÜRK’E 33. DERECE TEKLİF EDİLİYOR
MASONLARIM TELGRAFI  .
MASON LOCALARININ KAPATILIŞI    .
VAN MİLLETVEKİLİ İBRAHİM ARVAS ANLATIYOR
DEFOLUN YAHUDİ UŞAKLARI
“BEN HAYATTAYKEN SEN BU MEMLEKETTE
YAZI YAZAMAZSIN”   .
YAHUDİ ŞİRKETİ ARKASINDAKİ KULAK KİMİN?   .
HÜSEYİN CAHİT YALÇIN
MASONLUĞA “CANSIZ MANKEN” BENZETMESİ    .
ATATÜRK DÖNMELERLE MASONLARA ÇOCUKLUĞUNDAN
BERİ BİLENİYORDU    .
UYKUDAN UYANAN MASONLUK   .
UYKUDAN SONRA KURULAN İLK 13 LOCA   .
MASON LOCALARININ KAPATILMASI İÇİN
VERİLEN KANUN TEKLİFLERİ
MASON AĞI
TÜRK BASININDA ATATÜRK VE MASONLUK “BÜYÜK TÜRKİYE STRATEJİSİ” YAZARI
KURMAY ALBAY’DAN TAVSİYELER   .
“ATATÜRK’Ü MASONLAR ÖLDÜRDÜ”   .
ATATÜRK’Ü MASONLAR MI ÖLDÜRDÜ ?  .
ATATÜRK VE İSRAİL!
İKİ PAŞA AYNİ GECE AYNI RÜYAYI GÖRDÜ!
ATATÜRK VE HÜZÜNLÜ BİR HATIRA    .
SON SÖZ
KAYNAKÇA   .

SÖZ OLA…
Türkiye Cumhuriyeti topraklarında doğup, şerefli ismine yakışmaya çalışıyoruz; ancak milli benlik ve bilgiden o kadar uzağız ki…
Milletin  kaynaşmamızı önleyen onlarca soruyla doldurulmuş…
Bu sorulara cevap bulamayan insanlar milli birlik ve beraberliği ihsas edemiyorlar. Haliyle ortaya topyekun milli bir politika, strateji de çıkmıyor. Halk devletin, devlet halkın suyundan gitmiyor.
Önce düşünsel meselelerimizi çözmemiz, aydınlanmamız ondan sonrada olayları doğru biçimde analiz etmemiz gerekiyor…
Gözlemlediğim milyonlarca insan bugün Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerini ve bu cumhuriyeti kuran kişilerin ne kadar milli olduğunu yeterince analiz edememenin sıkıntısını yaşıyor. Çünkü yakın tarihin, son birkaç yıl hariç, dosdoğru yazılmadığıma, yorumlanmadığına inanıyor. Çünkü kaos, bulanıklık, sürekli yanlış işlenmeye açık kişilik halleri, toplumları bir yayık ayranı gibi çalkalamaya, sürüklemeye muktedirdir. Böyle bir Türkiye, “Kontrollü Gerilim Stratejilerimle her zaman istenilen Türkiye oldu. Oysa Türkiye eğer aydınlık bir gelecek kuracaksa, halkının sorularına cevap bulabilmeli, bu cevaplan ilmi ve edebi ortamlarda tartıştırabilmelidir… Bulanık suda balık avlayanlara fırsat vermemelidir.
Bu düşünceyle, öncelikli olarak Türkiye Cumhuriyeti tarihi boyunca olabildiğince istismar edilen Gazi Mustafa Kemal Paşa’nın masonluk meselesini gündeme taşımayı uygun buldum. Bizzat masonlar tarafından istismar edilip adeta bir malzeme olarak kullanılan Paşa’ma “Aynası iştir kişinin lafa bakılmaz” mısralarıyla teraziye konulmayı isteyecek kadar açık bir vatanseverolarak vefa borcumu ödemek istedim. Samimiyetsiz ve riyakar insanlara karşı şimdilik bu kadarım yapabildim…
Eğer tarihte birçok büyük insan, hükümdar; cumhurbaşkanları ve vatanperver kadrolar zaman zaman masonlarla mücadele etmemiş, onların her türlü örtülü savaş metotlarını ortay;ı çıkarıp ilerleyişlerini frenlememiş olmasaydı, dünya çoktan ahlaksızlık çukuruna batmış, Siyonist odaklar arzuladığı Dünya hükümetini kurmuştu.

SUÇLARI 33. DERECEYİ SEÇMEMELERİ MİYDİ?

Birçok büyük insan, hem milletini hem de dünyayı gelecek olan bir felaketten kurtarmak İçin fedakarca çalışmıştır. Bizim aziz Vatanımızda bu mücadeleyi yapan, tam manasıyla cephe alan değerli devlet adamlarımızın başında İl. Abdülhamit ve Gazi Mustafa Kemal Paşa ilk sırayı alır.
II. Abdülhamit Han, “Ulu Hakan” sıfatına yakışır bir şekilde İmparatorluğa “Hasta Adam” ismi takan emperyalist güçler ve yerli işbirlikçilerini’ rağmen onlarla mücadele ermeyi tam 33 yıl başarabilmişi, esasında kendisine karşı yürütülen mücadelenin sebebi Filistin’i Yahudilere verip “bana ne elin Arap’ı düşünsün” deyip kendisinin çakır keyif hükümranlık sürmemesidir. 33 yıllık mücadele yerine 33. Dereceyi seçmemesidir.
Böylece dünyayı idare eden Siyonist Yahudilerle, onların kontrollerindi’ hizmet için yetiştirilen masonlar, kendisini tahttan indirmişler, akabinde de binlerce yılın kiniyle imparatorlumu parçalanın; w parça kılmışlardır.
Türkiye’de 1935 yılında açıktan açığa ve resmen masonluğa en büyük darbeyi ve kapılarına kilidi vuran, masonluğu kökünden yıkan, hiç şüphe edilmesin ki Mustafa Kemal Paşa’dır. Onun başardığı iki önemli devrim vardır ki, bizim devrim propagandacıların samimiyetle bundan bahsettikleri görülmemiştir.
Yapılan iki önemli işin birincisi mason tarikatının kapatılmasıdır. Basit sebeplerle, hatta ortada hiçbir sebep ve hadise yokken, “Devrimler elden gidiyor” diye feryat eden yobaz tellallar, asıl hayati olan bu konuya ilgi göstermeyip, ihanet edip, masonluğun Atatürk sonrası tekrar hortlamasına engel olmadılar.
Masonluğun bu hortlama evresinden sonra en çok istismar edilen isim, şüphesiz yine onların kapısına kilit vuran Gazi Paşa oldu. Masonlar her yerde adını kullanıp, devrimlerini sözde onun fikirleriymiş gibi yorumlayarak memleketin altını üstüne getirdiler. Durumun farkına varan halkı aydınlatmaya çalışanlarınsa kalemini kırıp, sesini ancak köy kahvelerinde çıkarmasına müsaade ettiler…
Ardından halkın kafası karıştı. Atatürk ve masonluk birlikte ilişkilendirilmeye çalışıldı; ancak herkes kendine göre bu konuyu dedikodudan öteye gidemedi, Yazanlar da kitaplarının ara bölümlerine gömüp ilgilisinin bulmasını bekledi. Biz ise bu konudan sıkıldık, istedik ki konu direkt bu başlıkla halkın gündemine otursun ve tartışılsın. “Bizim ulaştığımız kaynaklar ve bilgiler bunu söylüyor, siz ise neler yazıp neler söylüyorsunuz.” demeye getirdik.
En önemlisi Paşa artık istismar edilmesin ve yiğidin hakkı verilsin! Bir insan tüm yaşamı boyunca mükemmel değildir. Peygamberlerin birçoğuna 40 yaşında peygamberlik gelmesinin sırrı, aklın bu yaşta buluğa ermesidir. Bunu bilip birçok şeyi öyle değerlendirmek gerekiyor düşüncesindeyim…
Nasıl olsa mizan hepimiz için mizan….

HAKAN YILMAZ CEBİ
MECİDİYEKÖY

….

Yayım tarihi

“Atatürk Mason muydu?” için bir yanıt

  1. Geri bildirim: Anonim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  • Kitap AdıAtatürk Mason muydu?
  • Sayfa Sayısı168
  • YazarHakan Yılmaz Çebi
  • ISBN9759146740
  • Boyutlar, Kapak 13,5x19,5 cm, Karton Kapak
  • YayıneviNOKTA YAYINLARI / 2006

Yazarın Diğer Kitapları

Yazarın Diğer KitaplarıOkudunuz mu?

Rastgele Kitap Getir Son Girilenleri Getir

Yeni girilen kitapları kaçırmayın

Şimdi e-bültenimize abone olun.

Oynat Durdur
Vimeo Fragman Vimeo Durdur