Birazoku.com sitesinde de kitapların ilk sayfalarından biraz okuyabilir, satın almadan önce fikir sahibi olabilirsiniz. Devamı »

Yazar ya da yayınevi iseniz kitaplarınızı ücretsiz yükleyin!

Cildinizi Keşfedin (Cilt Tipiniz için Özel Çözümler)
Cildinizi Keşfedin (Cilt Tipiniz için Özel Çözümler)

Cildinizi Keşfedin (Cilt Tipiniz için Özel Çözümler)

Leslie Baumann

Cildiniz için neyin iyi olduğu hakkında bildiğinizi düşündüğünüz her şeyi unutun ve gerçeği öğrenin. Bu kitaptaki anketi yapın ve dakikalar içinde on altı cilt…

Cildiniz için neyin iyi olduğu hakkında bildiğinizi düşündüğünüz her şeyi unutun ve gerçeği öğrenin.

Bu kitaptaki anketi yapın ve dakikalar içinde on altı cilt tipinden hangisi sizin cilt tipinizi tanımlıyor, hangi maddelerden kaçınmalısınız, sizin için uygun olan cilt bakım markaları hangileri ve zaman-para tasarrufu yapmak için gerekli olan yeni uygulamalar neler, keşfedin.

Çok satanlar listesine giren kitabının gözden geçirilmiş bu versiyonunda, dünyaca ünlü araştırmacı ve dermatolog Dr. Leslie Baumann en iyi cilt bakım ürünlerini almanız konusunda size yardımcı oluyor.

Onun tavsiye ettiği, her cilde uygun ürünlerin ayrıntılı listesini ve fiyatlarını bu kitapta bulabilirsiniz.

Hangi ürünün cildinize yararlı olduğunu, hangilerinin yararlı olmadığını ayrıntılı bir şekilde size sunan kişisel cilt tipi profiliniz Sağlıklı ve ışıltılı bir cilt için temizleyiciler, nemlendiriciler, bronzlaştırıcılar, fondötenler ve daha fazlası Problemli cildi ve yaşlanmayı önlemek için ipuçları Yüz bakımı, kimyasal peeling, Retin-A, Botoks ve Restylane enjeksiyonları gibi reçeteli ürünler hakkında çok önemli bilgiler

Artık bir servet harcamadan mükemmel bir görünüme sahip olabilirsiniz. Kendinizi Dr. Baumann sizi muayene ediyor gibi hissedeceksiniz!

Bu kitap harikulade aileme ithaf edilmiştir: Roger, Robert, Max Baumann ve bugüne kadar utanç verici, kötü cilt problemleri yaşayan herkese.

TEŞEKKÜR

Birçok insanın bu kitaba dolaylı veya dolaysız katkısı oldu ve ben herkese yardımlarından dolayı minnettarım. Öncelikle, bir şeyleri yoluna koyana kadar yıllar boyu sabırla anket üstüne anket cevaplayan hastalarıma, arkadaşlarıma, aileme ve meslektaşlarıma teşekkür ediyorum. Anketlerin aslı, konusunda büyük sorumluluk gerektiren, iki yüzden fazla soru içeriyordu. Miami Üniversitesi Epidemiyoloji Bölümü’nde görevli olan, bana anket geliştirme konusunda mükemmel tavsiyeler veren, içlerinde Dr. David Lee ve Dr. Frangchao Ma’nın da bulunduğu anket uzmanlarına çok teşekkür ederim. Deri alerjileri ve hassasiyeti konularında soruları geliştirmemde bana yardımcı olan, Miami Üniversitesi’nde kontakt dermatit uzmanı Dr. Sharon Jacob’a özel teşekkürlerimi sunarım.

Cilt bakım ürünlerini üzerinde çalışılması ve değerlendirilmesi için gönderen tüm firmalara teşekkür ederim. Aynı zamanda hastalarıma, aileme ve bu cilt bakım ürünlerini kullanıp bana deneyimlerini aktaran arkadaşlarıma da teşekkürler. Onlardan bazıları Cilt Tipi bilimine faydalı olabilmek için kızarıklık, akne, ciltte döküntü ve kaşıntı gibi sıkıntılara katlandılar. Ne deneyim ama!

Cilt bakım ürünlerini saatlerce araştırmama imkân sağladığı ve güzel mağazasını bu kitaptaki fotoğrafımda arka plan olarak kullanmama izin verdiği için, Miami Beach Brownes & Co. çalışanı Nikki’ye teşekkürlerimi sunarım.

Bu kitabın yayınlanması sürecinde bana yıllar boyu katlanan çalışma arkadaşlarıma teşekkür ederim. Her zaman esnek, çalışkan ve güvenilir oldular. Susan Schaffer ve Laura Black bana en çok katlanan kişiler, onlara ne kadar teşekkür etsem azdır. Susan, sen mükemmel bir arkadaş ve meslektaşsın. Tere Calcines ne zaman ihtiyacım olsa yanımda oldu. Denese, Marie, Franshely, Vanessa, Conchita, Clara, Debra, Olga, Jussane, Jasmine ve ofisimde gönüllü olarak çalışan diğerlerine de minnettarım. Dostlarım—Esperanza Welsh, Lucy Martin, Monica Halem, Justin Vujevich, Anele Slezinger ve Melissa Lazarus—hepiniz muhteşemdiniz.

Hayatımı düzenlememe yardımcı olan ve öğretileriyle bu kitabın şekillenmesine katkıda bulunan Joy Bryde’ye özel teşekkürlerimi sunarım.

Birçok insan kariyerimde bana yol gösterici oldu, fakat şimdi bahsedeceğim her bir insan özveriyle bana bir şeyler öğretti ve bu noktaya gelmemi sağladılar: Dr. Ben Smith; Dr. Francisco Kerdel; Dr. William Eaglstein; Dr. Larry Schachner; Dr. Steve Mandy; Dr. Jim Leyden; Dr. Joseph Jorizzo ve Dr. David Leffell.

Inkwell Management’da görevli Richard Pine ve Catherine Dray-ton ve gerçek bir arkadaş olan ve çalışmaktan zevk aldığım Alison Rose Levy, sizler en iyisisiniz. Bu kitap siz olmadan ortaya çıkamazdı. Bantam Dell’deki yeni arkadaşlarım—Irwyn Applebaum, Nita Ta-ublib, Betsy Hulsebosch, Cynthia Lasky, Carolyn Schwartz ve Philip Rappaport—fırsat ve ilginiz için teşekkür ederim. Umuyorum ki birçok defa daha birlikte çalışma imkânımız olur. Bantam’ın reklam ekibine—Barb Burg ve Theresa Zoro—ve PR Magic’te çalışan Sandi Mendelson’a teşekkür ederim. Ve son olarak ancak en az diğerleri kadar sevgili aileme de teşekkür etmek isterim. Anne ve babam, Lynn ve Jack McClendon, ve kayınvalidem ve kayınbabam, Josie ve David Ke-nin bana her zaman yardımcı oldular. Eşim Roger, son on altı senedir benim ve ailemize mutluluk ve neşe getiren iki oğlumuzun da (Ro-bert ve Max) yanında oldu. Size tapıyorum ve ömür boyu mükemmel bir cilt diliyorum!

YAZARIN NOTU

Bu kitabın düzenlenmesinde önerilerini ve en beğendikleri ürünlerin isimlerini paylaşan www.skintypesolutions.com sitesinin ziyaretçilerine de teşekkür etmek isterim. Bu kitap sizin bunu mağazaya taşımanızı kolaylaştırmak için tasarlandı, ayrıca birçok yeni ürün ve Baumann’ın tercihleri de eklendi. Estetisyenim Robyn Van’a sonsuz minnettarlığımı belirtmek isterim, kendisi 2008 yılında bana katılmadan önce öğrencilerine Baumann Cilt Tipi Sistemi’ni öğretmiştir. O, heyecan verici yeni ürünleri belirmememe yardımcı olan ve onları doğru cilt tipine göre sınıflandırmamı sağlayan büyük bir yetenektir. Aynı zamanda, www.facebook.com/BaumannCosmetic adresini takipçilerimiz için güncellemektedir. Robyn’e, Facebook arkadaşlarımıza ve site ziyaretçilerine bu yeni baskıdaki ürünleri seçmemize yardımcı oldukları için teşekkürler. Bu Cilt Tipi Devrimi’nin bir parçası olduğunuz için teşekkür ederim!

Sevgilerimle,

Dr. Leslie Baumann,

Anneme, babama, kardeşime,

Aileme: Işıl’a ve anne karnında, dünyaya gözünü açmayı bekleyen Oğluma.

Kozmetolojiye ilgi duyan herkesin başucunda taşıyacağı bu kitap, içeriğindeki bilgiler ve önerilerle diğer kitaplarından öğrenilemeye-cek deneyimleri ve güncel araştırmaları içermektedir. Bu eşsiz kitabın Türkiye’deki tüm Dermatoloji camiasına, tüm doktorlarımıza, estetisyenlere, kendi cildini tanımayı ve ona uygun kozmetik ürünleri tüm detaylarıyla öğrenmek isteyen herkes için çok yararlı olacağına inanıyorum.

Tavsiye edilen kozmetik ürünlerin Türkiye’deki satışında genellikle orijinal İngilizce isimleri korunduğu için, okuyucuların rahat bulabilmeleri açısından bu markalar aynı şekilde belirtilmiştir.

Bu kitapta Baumann’ın cilt tipi profilleri o kadar net ki, her okuyucu kendi cilt tipini kolaylıkla tanımlayabilmekte, işine yarayacak ürünleri seçerek cildinin nasıl daha genç ve daha sağlıklı görünebileceği konusunda eşsiz bilgilere ulaşabilmektedir. Bilgi yoğunluğuyla dolu kozmetoloji sektöründe, cildinizle ilgili en güvenli yolları size göstermekte ve gereksiz harcamalar yapmadan en etkili yola ulaşmanızı sağlamaktadır.

Bu kitabın Türkiye’deki tüm okurlarımıza sunulmasında bana sıcak ve samimi desteğini eksik etmeyen kitabın yazarı Prof. Dr. Leslie Baumann’a teşekkür ederim.

Uzm. Dr. Nezih KARACA

UZM. DR. NEZİH KARACA KİMDİR?

İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini Denizli’de tamamladı. 1996’da başladığı Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’ndeki eğitiminden 2003 yılında mezun oldu. Aynı yıl Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Dermatoloji Anabilim Dalında araştırma görevlisi olarak çalışmaya başladı. Burada Prof. Dr. Tuğrul Dereli ile birlikte ‘Dermatolojik Cerrahi’ ile yakından ilgilendi ve ‘deri tümörlerinin cerrahi müdahaleleri’, ‘tırnak cerrahisi’, ‘nevüs eksizyonları’, ‘kriyoterapi’ ile ilgili çalışmalar yaptı. ‘Dermatoskopi’ (ben takibi) konusunda dünyanın en iyileri arasında kabul edilen Prof. Dr. Fezal Özdemir ile birlikte çalıştı. Kozmetoloji Biriminde Prof. Dr. İdil Ünal ile birlikte birçok kozmetik işlemler üzerinde çalışmalar yaptı. 2010’da The University of Sydney, Sydney Medical School Head of Discipline for Dermatology, Royal Prince Al-fred Hastanesi’nde Professor Wolfgang Wheninger ile birlikte ‘Dermatolojik Cerrahi ‘ fellowship programına katılarak ‘Deri malign tümörlerine cerrahi yaklaşım’ ve ‘Kozmetik girişimler’ eğitimi aldı. 2012 yılında Prof. Dr. Türkan Saylan bursu ile Amerika’da Miami Üniversitesi Tıp Fakültesi Dermatoloji Kliniğinde Prof. Dr. Leslie Baumann ile ‘Mohs Cerrahisi’, ‘Kozmetik Girişimler’, ‘Lazer uygulamaları’ fel-lowship programına katıldı. Çok sayıda ulusal ve uluslar arası yayınları bulunan Karaca, halen dermatolojik cerrahi uygulamalar ve kozmetik uygulamalar üzerinde çalışmalarına devam ediyor. Daha detaylı bilgi için www.nezihkaraca.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

İÇİNDEKİLER

BİRİNCİ KISIM: Cilt Tipi Devrimi…………………………………………………..15

Birinci Bölüm:

Neden Cilt Tiplendirmesi?…………………………………………………………………17

İkinci Bölüm:

Cilt Tipi Kategorilerini Öğrenin………………………………………………………….29

Üçüncü Bölüm:

Kendi Cilt Tipinizi Keşfedin………………………………………………………………. 43

İKİNCİ KISIM: Yağlı ve Hassas Ciltler için Cilt Bakımı…………………….. 67

Dördüncü Bölüm:

Yağlı, Hassas, Pigmentli ve Kırışık: YHPK…………………………………………….69

Beşinci Bölüm:

Yağlı, Hassas, Pigmentli ve Gergin: YHPG………………………………………….. 89

Altıncı Bölüm:

Yağlı, Hassas, Pigmentsiz ve Kırışık: YHNK……………………………………….113

Yedinci Bölüm:

Yağlı, Hassas, Pigmentsiz ve Gergin: YHNG ……………………………………..132

ÜÇÜNCÜ KISIM: Yağlı ve Dayanıklı Ciltler için Cilt Bakımı…………..151

Sekizinci Bölüm:

Yağlı, Dayanıklı, Pigmentli ve Kırışık: YDPK………………………………………153

Dokuzuncu Bölüm:

Yağlı, Dayanıklı, Pigmentli ve Gergin: YDPG……………………………………. 171

Onuncu Bölüm:

Yağlı, Dayanıklı, Pigmentsiz ve Kırışık: YDNK……………………………………191

On Birinci Bölüm:

Yağlı, Dayanıklı Pigmentsiz ve Gergin: YDNG…………………………………..209

DÖRDÜNCÜ KISIM: Kuru ve Hassas Ciltler için Cilt Bakımı………..223

On İkinci Bölüm:

Kuru, Hassas, Pigmentli ve Kırışık: KHPK…………………………………………225

On Üçüncü Bölüm:

>Kuru, Hassas, Pigmentli ve Gergin : KHPG……………………………………….245

On Dördüncü Bölüm:

Kuru, Hassas, Pigmentsiz ve Kırışık: KHNK………………………………………264

On Beşinci Bölüm:

Kuru, Hassas, Pigmentsiz ve Gergin: KHNG……………………………………..284

BEŞİNCİ KISIM: Kuru ve Dayanıklı Ciltler için Cilt Bakımı……………301

On Altıncı Bölüm:

Kuru, Dayanıklı, Pigmentli ve Kırışık: KDPK……………………………………..303

On Yedinci Bölüm:

Kuru, Dayanıklı, Pigmentli ve Gergin: KDPG…………………………………….321

On Sekizinci Bölüm:

Kuru, Dayanıklı, Pigmentsiz ve Kırışık: KDNK………………………………….338

On Dokuzuncu Bölüm:

Kuru, Dayanıklı, Pigmentsiz ve Gergin: KDNG…………………………………355

DİZİN…………………………………………………………………………………………….375

***

BİRİNCİ KISIM

Cilt Tipi Devrimi

GİRİŞ

BİRİNCİ BÖLÜM

Neden Cilt Tiplendirmesi?

Kaç kere bir kozmetik dükkânına gidip bir daha asla kullanmayacağınız ürünlere yüzle üç yüz elli lira arasında değişen paralar harcadınız? Bir satış danışmanı ya da kozmetik uzmanının sizin için ‘harikalar yaratacağını’ söylediği bir ürünün hiç bir işe yaramadığı oldu mu? Sebebini bilmeden bir ürünün sizde alerji yarattığı ya da cildinizi tahriş ettiği oldu mu? Neden en yakın arkadaşınızın önerdiği bir yüz bakım ürününü siz kullandığınızda cildiniz berbat görünür? Sabun kullanmalı mısınız, kullanmamalı mısınız? Güneş koruyucu kullanmanız gerektiğini bilmenize rağmen sizde yarattığı histen neden nefret edersiniz? Kimyasal bir yüz soyucu sizin için uygun mudur? Retin-A’yı kullanmalı mısınız?

Eğer Subaru Forester arabanız varsa, Volkswagen Golf’ün bakım programını bu araçta uygulayamazsınız. Yani kuru ve hassas bir cildiniz varsa, neden yağlı ve dayanıklı ciltli birine daha uygun olan nemlendirici ve temizleyici içeren bir kozmetik bakımını takip edesiniz ki?

Neden mi? Cilt tipinizi bilmiyorsunuz, bu yüzden cildiniz için doğru ürünleri de bilmiyorsunuz. Cilt Çözümleri yayımlanana kadar Baumann Cilt Tipi Sistemi büyük oranda bilinmiyordu ya da ulaşılabilir değildi. Kimileri genel anlamda ciltlerini tanırken, çoğu insan herkes tarafından bilinen ancak doğru ve tam olmayan, eksik ve bilimsellikten uzak tanımlara güvenir.

Dermatolog, araştırmacı ve dermatoloji profesörü olarak geçirdiğim bunca yıldan sonra, kimsenin cildiyle problem yaşamasına gerek…

Eklendi: Yayım tarihi
dcanetwork_AWR-Brand Awr_CPM_Affiliate_The Veil DCANetwork_Affinity_Multi_Banner_1x1_The Veil DCANetwork_OSD0003HKJ
dcanetwork_AWR-Brand Awr_CPM_Affiliate_The Veil DCANetwork_Affinity_Multi_Banner_1x1_The Veil DCANetwork_OSD0003HKJ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 • Kategori(ler) Sağlık Sağlıklı Yaşam
 • Kitap AdıCildinizi Keşfedin (Cilt Tipiniz için Özel Çözümler)
 • Sayfa Sayısı384
 • YazarLeslie Baumann
 • ÇevirmenNezih Karaca
 • ISBN9789944825627
 • Boyutlar, Kapak15 x 23 cm, Karton Kapak
 • YayıneviEpsilon / 2013
dcanetwork_AWR-Brand Awr_CPM_Affiliate_The Veil DCANetwork_Affinity_Multi_Banner_1x1_The Veil DCANetwork_OSD0003HKJ

Yazarın Diğer Kitapları

Beriahome Harf Kupa

Aynı Kategoriden

Haftanın Yayınevi
Yazarlardan Seçmeler
Editörün Seçimi
Kategorilerden Seçmeler

Yeni girilen kitapları kaçırmayın

Şimdi e-bültenimize abone olun.

  Oynat Durdur
  Vimeo Fragman Vimeo Durdur