Birazoku.com sitesinde de kitapların ilk sayfalarından biraz okuyabilir, satın almadan önce fikir sahibi olabilirsiniz. Devamı »

Yazar ya da yayınevi iseniz kitaplarınızı ücretsiz yükleyin!

Facebook’ta Beğen

ANINDA ZEVK HİÇ BU KADAR GÜZEL OLMAMIŞTI

Hayatınızın yatağınızın içinde geçirdiğiniz bölümü kıpırtısını kaybetti mi? Partneriniz hızlı seksten hoşlanırken siz ön sevişme için yoğun bir tutku mu yaşıyorsunuz? Sevişmenize biraz tuhaflık katabilmek için neler mi vermezdiniz?

BU GECE TAM ZAMANI

Artık kıyafetlerinizi değiştirirken harcadığınız kadar kısa bir süre içinde cinsel yaşamınızı değiştirebilirsiniz. Sıra dışı tavsiyeleri ve uyarıcı hikâyeleri ile Susan Crain Bakos, şöyle-böyle seksi anında çarpıcı bir coşkunluğa dönüştürüyor.

Yıllarca süren pahalı terapiler ve arzularınızı iletişim yoluyla aktarmak konusunda gösterilen bitmek tükenmek bilmeyen çabalar da yumruklarla yere seriliyor. Bu gece keyfini çıkarabileceğiniz oyunlar varken, neden cinsel yaşamınızla ilgili saatler harcayasınız?

Yavan sevişmelere son verin

Arzu uyuşmazlıklarınızı çözüme kavuşturun

Zevkiniz için zaman ve enerji yaratın

Oral konularla ilgilenin

Ön sevişme fiyaskolarına son verin

Onu tüm gece dimdik tutun

En vahşi fantazilerinizi gerçekleştirin

Erotik hikâyeler ipuçlarının nasıl işe yarayabileceğini sizlere gösterecek ve sizi havaya sokacak.

CİNSEL YAŞAMINIZI DEĞİŞTİRİN… BU GECE!

SUSAN CRAIN BAKOS

“Cinsellikten anlıyor,” – Dr. Ruth Westheimer

“Aşk hayatınızı gerçekten de erotize edecek.” – Dr. Judy Kuriansky

“Bizim cinsellikle ilgili en fazla yayında yazılar yazan gazetecimiz.” – Publisher WeeklySUSAN CRAIN BAKOS, lisanslı bir cinsellik eğitmeni, uluslararası üne sahip bir seks otoritesi ve Seksle İlgili Sırlar: Erotik Teknik Bilgilerin Temel Kılavuzu da dahil olmak üzere sekiz adet kitabın yazarıdır. Belli başlı Amerikan kadın dergilerinin tamamında makaleleri yayınlanmaktadır ve yedi yıldır da Penthouse Forum´a katkıda bulunan bir editör ve köşe yazarıdır. Oprah, Good Morning America, Jenny Jones ve bunların dışında da çok çeşitli radyo ve televizyon şovlarına konuk olarak davet edilmiştir.

***

Bu kitap, konsepti yarattığı için minnet ve sevgi duygularımı sunduğum Tamm için yazılmıştır.

Teşekkür

Editörüm Tracy Bernstein’e ve ajansım Janet Rosen’e göster­dikleri olağanüstü sabırdan ve projeye duydukları inançların­dan ötürü binlerce teşekkür ederim.

Mükemmel düzeltme işlerinden dolayı Tiffany Yates’e teşek­kürler. Seks araştırmamı teşvik eden ve besleyen Redbook der­gisi editörlerine de son derece minnettarım. “Cinsel Yaşam De­ğişimleri” ile ilgili bir makale ilk kez Redbook dergisinde yayın­lanmıştır. Ayrıca Orgazm Döngüsü adını vererek geliştirdiğim seks tekniğinin de taze ve yeni bir fikir olduğunu fark ederek, bu konuda yazmam gerektiğini belirtenler de bu derginin editörleri olmuştur. Dergi yazılarımın en iyilerine Redbook‘ta yer veril­miştir, çünkü oradaki editörler cinsel tavsiye makalelerine yer verirlerken ve bunları şekillendirirlerken ne yapmaları gerekti­ğini çok iyi bilirler.

Birtakım profesyonel iş arkadaşlarım da bu kitap ve çaba sarf ettiğim diğer birçok projede bana destek olmuşlardır. Bun­lardan özellikle Dr. Joel Block ve Dr. Bob Berkowitz’den ve ay­rıca Dr. Pati Britton’dan bahsetmek isterim. Alanında parlak ve çığır açan çalışmaları olan Dr. Carole Pasahow’dan ise Cinsel Ya­şam Değişimleri kapsamında fantezilerden faydalanılması ile il­gili çok fazla şey öğrendim.

En yakın arkadaşlarım da geçtiğimiz yıl içinde, daha önce hiç olmadıkları kadar fazla önem kazandılar. Joe Rinaldi, Alex Zola, Carolyn Males ve Michael ve Barbara Hasamear’a dostlukları, verdikleri manevi destek, bana olan inançları ve bu kadar keyif­li oldukları için teşekkür ediyorum.

Cinsel Yaşam Değişimi katılımcılarına tekrar tekrar teşekkür­lerimi sunarım. Son derece muhteşem keyifler yaşattınız!

Her zaman yanımda olan kız kardeşim Ellen’a, yeğenim Shawn’a, gelinim Tamm’e ve hayatlarımıza son derece büyük bir neşe katan üç küçükler Iva Marie, Richard Charles ve Marcella Catherine’e özel teşekkürlerimi sunarım.

Ve geçmişteki ve şimdiki sevgililerime öpücükler. Böylesine muhteşem sevgililere sahip olacak kadar şanslı olmasaydım, öy­le sanıyorum ki seks hakkında yazabileceğimi düşünmüyorum.

İçindekiler

Giriş…11

1- Bölüm
-TEMEL DEĞİŞİM…17
-“Seks Devam Ediyor, ama Heyecan yok oldu.”…19

2-Bölüm
-ARZU…35
-“Ben Seks Yapmak İstiyorum, Erkek Partnerim İstemiyor”…37
-“Erkek Partnerim Seks Yapmak İstiyor, Ben İstemiyorum.”…51
-“Seks İçin Zamanımız Veya Enerjimiz Yok.”…65

3-Bölüm
-TAHRİK OLMA…81
-“Partnerimin Bedeni
-Beni Artık Heyecanlandırmıyor.”…83
-“Biraz Daha Ön Sevişme, Lütfen.”…97

4-Bölüm
-PERFORMANS…115
-“Erkek Partnerim Aşağılara İnmiyor.”…117
-“Nadiren Fellatio Yapıyor.”…129
-“Sevişme Esnasında Sertliğini Kaybediyor.”…141
-“Yatakta Yeni Bir Şeyler Denemiyor.”…152

5-Bölüm

BOŞALMA…167
-“Çok Çabuktan Bile Hızlı.”…169
-“Onunla Beraber Gelem iyorum.”…181

6-Bölüm
-TUTUM VE DAVRANIŞLAR…199
-“Birkaç Hafta /Ay/Yıl Geçtikten Sonra Birlikte Olduğum Kadından Sıkılıyorum.”…201
-“Hep Yanlış Sevgililer Seçiyorum.”…223

7-Bölüm
-ÇEŞİTLEMELER…235
-“Biraz Tuhaf Şeyler Yapmak İstiyor, Ama Ben İstemiyorum.”…237
-“Penisini Oraya Sokmuyor.”…252
-“Hiç Seks Yapmıyoruz, Çünkü Ne Zaman, Nasıl ve Ne Sıklıkla Yapmamız Gerektiği Konusunda Asla Anlaşamıyoruz.”…261

8-Bölüm
-FANTEZİ…269
-“Onunla Fantezilerimi Paylaştım ve Artık Benimle Konuşmuyor.”…271
-“Partnerim Fantezileri Gerçekleştirmek İstiyor, Ama Ben İstemiyorum.”…281

Giriş

Cinsel Yaşamınızın Değişime İhtiyacı Var mı?

Değişimler! Tüm kadınlar (ve erkekler) için sihirli değnekle­ri olan masal perilerinin farklı bir türüdür. Hepimiz bir parça si­hir isteriz.

Bugün bile hayatınızı birçok açıdan değiştirebilirsiniz: Uzun kahverengi saçlarınızı kestirebilir, rengini açabilirsiniz ve orta boy topukları olan siyah dans ayakkabılarınızı ateşli bir çift pembe sandaletle değiştirebilirsiniz. Veya karmakarışık ofisinizi yaratıcılığınızı geliştirecek gerçek bir çalışma alanına dönüştürebilirsiniz. Ya da oturma odanızın duvarlarını yumuşak ve parlak bir turuncu tonuna boyayarak, birkaç egzotik yastık ve dekora­tif sepet koyarak ve odaya bir ya da iki tane palmiye ağacı yer­leştirerek işe başlayabilirsiniz.

Değişimler çekicidir, çünkü dışımızda olduğu kadar içimizde de birtakım değişiklikler yaşanmasını vaat ederler. Yeni dış görüntümüzün övünerek sunduğu o Şık Sarışın, Yazar, Tecrübeli Sofistike kişi haline geliriz. Ve eski silik, karmakarışık ve donuk halimizin pençesine yeniden düşmediğimiz sürece, en azından bir dereceye kadar kendimizi değiştiririz.

Peki, ama cinsel yaşamınızı bu kadar kolaylıkla değiştirebilir misiniz?

Cinsellik konusunda birçok yanlış anlaşılmalar mevcuttur. Kadınlar arasında en yaygın olan düşüncelerden biri, iyi bir cin­selliğin sadece monogam bir ilişkide ve bağlı olduğunuz kişi ile yaşanacağına dair oluşturulmuş bir sınırlamadır. Ve bu dar sı­nırlar içinde bile iyi bir cinselliğe ulaşmak, zaman ve “çaba” ge­rektirir. İlişki kelimesini duyduğunuz zaman, üzerinde çalış­mak deyiminin de hemen arkasından geleceğini bilmelisiniz. Çiftler için düzenlenen haftalık terapi seanslarına düzenli olarak katılarak ve şansınız varsa, üç ila altı ay içinde cinsel yaşamını­zı değiştirebilir ve geliştirebilirsiniz. Tabii, her ikinizin de her ko­nuda “iletişim” kurmaya istekli olduğunuzu varsayıyoruz. Özel­likle de sigortanız geniş kapsamlı bir terapiyi karşılamıyorsa, muhtemelen o kadar da şanslı olmayacaksınız. (Terapi, en geniş kapsamlı sigortanın bile sınırlarının dışına çıkıyor gibi görüne­cektir!)

öte yandan erkekler ise cinsel değişimin mevcut partnerleri­nin göğüs estetiği ameliyatı yaptırması veya eski partneri yeni ve daha genç bir model ile değiştirmek olduğuna inanmaya programlanmışlardır.

Bu kitapta herhangi bir terapiye veya ameliyata ihtiyaç duymadan, eskimiş ve yıpranmış cinsel yaşamınızı bu gece­den itibaren nasıl tazeleyebileceginizi göstereceğim.

Evet, “Bu Gece” Dedim

Tıpkı popüler estetik değişimler gibi, Cinsel Yaşam Değişim­leri de kısa bir süre içinde önemli değişikliklerin yaşanmasına neden olurlar. Standart tavsiyelerin zaman ve emek yatırımı yapmadan cinselliğinizi geliştiremeyeceğinizi varsaydıklarını bi­liyorum. Ama bu yanlış! Örneğin, iltifatlar duymanızı sağlayacak yeni bir görünüme kavuşmak için alışveriş yaparken harcadığı­nızdan daha kısa bir süre içinde sevişirken orgazma ulaşmayı öğrenebilirsiniz. Sizin ve partnerinizin cinsel arzularınızı veya performansınızı etkileyen ciddi psikolojik problemleriniz olma­dığı sürece veya hiç çekim duymadığınız biriyle iyi bir cinsellik yaşamaya çalışmadığınız sürece, cinsel yaşamınızda kolay ve çabuk değişimlerin işe yarayamayacağı ölçüde büyük engeller bulunmamaktadır.

Cinsellik konusunda uzmanlaşmış bir gazeteci, seksolog ve bundan önce yazdığım beş adet cinsel danışmanlık kitabının ya­zarı olarak, binlerce erkek ve kadınla özel hayatlarıyla ilgili gö­rüşmeler yaptım. Ve sürekli olarak aynı şikâyetleri dinledim. Çö­zülmesi aslında hiç de zor olmayan aynı temel problemlere sa­hip bu kadar çok insan! Buna rağmen onlara verilen tavsiyeler nelerdi? Daha samimi ve tutkulu evlilikler yaratmak için tera­pistlerin sunduğu kılavuzlar – temel bir oral seks eylemini bile, olabilecek en karmaşık erotik performans eylemine dönüştür­mek üzere birbirleriyle adeta yarış halinde olan cinsellik uzman­ları tarafından sunulan ve gitgide daha da karmaşık bir hale ge­len teknik kılavuzları. (Ünlü bir seks danışmanının elle uyarıl­manın elli yedi versiyonu olduğunu söylediğini duyduğum zaman, seks teknikleri danışmanlığının dolandırıcılık mertebesine ulaştığını düşünmüştüm.)

Tüm bunlar, cinselliğin beyin ameliyatı olmadığı temeline da­yanan radikal fikrimin üzerine giderek Cinsel Yaşam Değişimi programımı geliştirmeme yol açtı.

Ve cinsellik kesinlikle “iş” olmamalıydı.

Yüzlerce erotik dönüşüm süreci içinde erkeklere ve kadınla­ra, birbirlerine bağlı çiftlere ve flört eden bekâr insanlara yol gösterdim. Tavsiyelerim birçoğu için işe yaradı. Bana güvenin. Esmer birinin sarışına dönmek için harcadığından daha kısa bir süre içinde daha heyecanlı bir cinsel yaşama sahip olabilirsiniz.

Değişim Süreci Nasıl İşler

Her bir değişim süreci o kadar kolay ve anında faydasını görebileceğiniz sonuçlan olan çabuk çözümlerle başlıyor ki, siz ve partneriniz ortaya çıkan sonuçları gördükçe haftalık planınızın geri kalanını uygulamak için motive olacaksınız. Birinci geceniz­de tatmin seviyenizin arttığını göreceksiniz – ve ilk bir hafta için­de de yaşadığınız sıkıcı döngünün tam tersine bir seyir izleme­ye başladığını hissedeceksiniz. Atılacak adımlar çok basit. Kimi zaman üzerinde birtakım değişiklikler yapmadan bu adımlar işi­nize yaramayabilir. Bu konuda endişelenmeyin. Adımınızı de­ğiştirin ve hâlâ hoşunuza gitmiyorsa, bir diğer adıma geçin. Di­ğer değişim süreçlerinden teknik ödünç almak konusunda ken­dinizi rahat hissedin.

Sizlere her bölümde tipik bir cinsel problem/durum sunula­cak ve nadiren işe yarayan standart bir çözüm yolu verilecek. En sonunda ise sizlere sunduğumuz alışılmışın dışındaki çözü­mümüz detaylı bir şekilde adım adım açıklanacak. Bu durum ana temayı şekillendiren bir erotik hikâyenin kapılarını açacak. Muhtemelen terapistlerin uygulamalarına katılan hastaların ve cinsellik yazarlarının görüşmeler yaptığı kişilerin sözlerinden yapılan alıntıları okumaktan yorgun düşmüş olabileceğinizi farz ederek, “Anne ve John cinsel yaşamlarındaki problemin …. ol­duğunu söylüyorlar,” türünden ifadelere yer vermeyeceğim. Anne ve John ve onların kasvetli yaşam hikâyelerini yeterince dinledik. Onların yerine tavsiyelerimizi deneyen insanların yo­rumlarından samimi yardımları dokunabilecek kısa ve net alıntı kapsüllerini aralara serpiştirdik. Ama en çok da sizlere heyecan verecek ve aşırı müstehcen olmayan pornografik öğelere yer verdik.

Cinsel Yaşam Değişimi programı aşağıdaki temellere dayanı­yor:

-Tahrik olmanızı sağlayacak ve arzularınızı uyaracak seksi tavsiyeler ve seksi hikâyeler.

-Uygulamak için akrobat olmanızın gerekmediği basit tali­matlar.

-Taptaze fikirler. “Mahremiyet” ile ilgili söylenebilecek her şey söylendi. Ve hepinizin seksi iç çamaşırları, çiçekler ve mumlarla ilgili her şeyi de zaten bildiğinizi varsayıyorum.

-Ve Cinsel Yaşam Değişimi planına uyarak, tanımlandığı şe­kilde Acil İlk-Gece Değişimini uygulamak ve takip eden al­tı gün içinde en azından iki kere seks yapmak konusunda göstereceğiniz bağlılık.

Rahat olun. Bu çok eğlenceli olacak – ve sadece o kadar da değil, gerçekten işe yarayacak.

1-Bölüm

TEMEL DEĞİŞİM

Bir…………..

“Seks Devam Ediyor, ama Heyecan Yok Oldu.”

Cinsel ilişkide en yaygın şikâyet: tüylerin ürpermesi, heye­can, gizem ve beklentilerin yok olması. Bedensel zevkler yaşa­mak üzere saatlerini paylaşan birbirlerine bağlı çiftler, birbirleri­nin erotik tuşlarının da nerelerde olduğunu bilirler. Ve tıpkı ATM makinesinden para çekerken PIN kodlarını giriyorlarmış gibi kesin bir şekilde o tuşlara nasıl basmaları gerektiğini de bi­lirler. Kimi zaman cinsellikle ilgili istediğimiz tek şey budur, ama bazen de değildir.

Partnerler cinsellik yaşarken birbirlerinin yaptıkları ve tıp­kı imzaları kadar otomatik hale gelen hareketlerden sıkılırlar. İşte şimdi diliyle ufak bir dokunuş gelecek. Şimdi yeniden göz­leri açık bir şekilde yoğun bir öpüşme yaşanacak. Evet, stan­dart hareketler sonuçları tahmin edilebilen ve boşalmaya gi­den bir yol gibidir – ancak kadın, erkeğin Pavlov’un köpeği gi­bi sadece bu yolda ilerleyerek, aynı şekilde boşalmanın peşin­den koşmasından şikâyetçidir. O da boşalmayı ister -hatta bel­ki de partneri kadar çabuk ve verimli bir şekilde- ama aynı za­manda arzu duymayı ve karşı tarafın da kendisini arzuladığını hissetmeyi ister.

Erkek de yeniden heyecan duymayı gerçekten istiyordur.

Çiftler için terapi – teoride cinsellik konusuna teğet geçiyor bile olsalar her türlü probleminizi tartışarak halletmek suretiyle aranızdaki samimiyet derecesini yükseltmeniz gerektiğine daya­nır. (“Gerçek anlamda çıplaklık, benliğin üzerini örten katmanla­rı soymaktır!” demişti hevesli bir terapist bir keresinde bana. “Önemli olan seks teknikleri değildir! Asıl konu birbirinizin kar­şısında gerçekten çıplak kalabilmekle ilgilidir!” Iı -ııhh. Şahsen onunla yatağa girmek istemezdim.)

Ve seks teknikleri danışmanlarının bakış açısına bir göz ata­lım: Çoklu, daha uzun süren ve tüm bedeni kapsayan orgazmla­rın da dahil olduğu, cinsel yönden kişisel gelişim sürecine gire­rek işe başlayın – iyi bir cinselliğin daha uzun sürmesi gerektiği teorisine dayanır. (“Ortalama bir kadının orgazma ulaşması için değişik dokunuşların sürekli bir şekilde uygulandığı yirmi daki­kalık bir oral sekse ihtiyacı vardır,” demişti bir yazar. Ortalama bir kadının partnerinin daha rahat bir pozisyon bulması kendi açısından iyi olur gibi görünüyor.)

Her türlü cinsel problem/sorun/şikâyet ile ilgili standart bir tavsiye, hemen hemen her zaman aranızdaki samimi ilişkiyi da­ha da derinleştirmeyi veya birtakım karmaşık cinsel oyunları öğretmeyi hedefler. Her iki yaklaşımı da uygulamak konusunda hevesinizi kırmayı istemem, ama bu gece cinsel yaşamınızı de­ğiştirmek adına bunların herhangi birini yapmanıza da gerek yoktur. Bu kitabın hedefi budur. Bir gün vaktiniz olduğunda Proust’u okuyabilir, Fransız mutfağını öğreneceğiniz bir yemek pi­şirme kursuna katılabilir ve saatlerce nasıl sevişebileceğinizi öğ­renebilirsiniz. Ama muhtemelen bunların tamamını aynı tatil dö­neminizde yapamazsınız.

Bu gece istediğiniz tek şey yatağı sallamak ve içinde yuvar­lanmak olmalı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  • Kitap AdıCinsel Hayatınızı Değiştirin Bu Gece
  • Sayfa Sayısı288
  • YazarSusan Crain Bakos
  • Çevirmenİmge Tan
  • ISBN9789944986670
  • Boyutlar, Kapak13,5 X 21,5 cm, Karton Kapak
  • YayıneviDharma Yayınları / 2007-3

Yazarın Diğer Kitapları

Yazarın Diğer KitaplarıOkudunuz mu?

Rastgele Kitap Getir Son Girilenleri Getir

Yeni girilen kitapları kaçırmayın

Şimdi e-bültenimize abone olun.

Oynat Durdur
Vimeo Fragman Vimeo Durdur