Birazoku.com sitesinde de kitapların ilk sayfalarından biraz okuyabilir, satın almadan önce fikir sahibi olabilirsiniz. Devamı »

Yazar ya da yayınevi iseniz kitaplarınızı ücretsiz yükleyin!

Ölüm Tohumları
Ölüm Tohumları

Ölüm Tohumları

F. William Engdahl

Kalıtımın Değiştirilmesinin Arkasındaki Karanlık Oyunlar Eski ABD Dışişleri Bakanı Henry Kissenger’in ‘Yiyeceği kontrol edersen insanları kontrol edersin.’ Sözünün Amerikan küçük sosyo-politik elit tarafından tüm…

Kalıtımın Değiştirilmesinin Arkasındaki Karanlık Oyunlar

Eski ABD Dışişleri Bakanı Henry Kissenger’in ‘Yiyeceği kontrol edersen insanları kontrol edersin.’ Sözünün Amerikan küçük sosyo-politik elit tarafından tüm dünya insanlarının akıbetini değiştirebileceğinin hikâyesi.

Engdahl titizlikle Genetiği Değiştirilmiş Organizmalar konusunu her yönüyle okuyucunun gözleri önüne seriyor. Kalıtımın değiştirilmesinin arkasındaki karanlık oyunlar bilim laboratuarlarından büyük şirketlerin yönetim kuruluna, hükümetteki kilit mevkilerden devlet başkanlarına dek uzanıyor. Günümüzdeki gelişmelerin arkasındaki nedenleri anlamak isteyen, dünya barışı ve sosyal adalete inanan herkesin okuması gereken uykudan uyandıran kitap.

Uygun şekilde kullandılar. Onların Amerikan Yüzyılı daha yumuşak ve kibar bir imparatorluk olarak sömürgecilikten kurtuluş, demokrasi, ekonomik gelişme ve özgürlük kisvesi altında diğer ulusların kaderlerine hükmedebilen, Büyük iskender’den sonraki en büyük küresel imparatorluktu.

Bu kitap “Bir Savaş Yüzyılı: Anglo Amerikan Petrol Politikaları ve Yeni Dünya Düzeni” adlı kitabın bir devamı niteliğindedir. Petrolden sonra ikinci bir “kırmızı hattı” takip eder. İnsanın yaşamını sürdürebilmesinde en (Temel ihtiyacı olan günlük ekmeğinin karşılanmasını konu alır. 70’ler boyunca bu Amerikan elitin menfaatine hizmet eden kişi, hayatı boyunca güç dengesi  politikalarının bir uygulatıcısı olan  Henry Kissinger’di. Ve dünya hâkimiyeti konusundaki şu fikrini açıklamıştır; “Petrolü kontrol edersen ulusları kontrol edersin, yiyeceği kontrol edersen insanları kontrol edersin.”

“Küresel yiyeceği kontrol etme planı” 1930’ların başlarına, savaşın patlak vermesinden önceye dayanır. Bu organizasyon belli başlı bazı ailelerin servetlerini korumak amacıyla seçilmiş özel kuruluşların yardımlarıyla maddi olarak destek görmüştür. Bu aileler güç ve zenginliklerini doğu sahili boyunca Boston,Washington, New York ve Philedelphia’ya yerleştirmişti. Bu sebeple egemen medya kuruluşları sıkça onlara atıfta bulunmuş, zaman zaman alay konusu etmişlerse de genellikle övmüşlerdir.

Savaşla birlikte Amerikan gücünün ağırlık merkezi doğu sahilinden Seattle. Houston, Las Vegas, Atlanta ve Miami gibi bölgelere dağıldı. Sonradan da Asya, Japonya ve Latin Amerika’ya.

2.Dünya savaşından bir süre Önce bir aile diğerlerine göre daha fazla öne çıkmıştır. Bu ailenin serveti, uğruna kan dökülen ve savaşılan ‘kara altın’ petrole dayanıyordu. Bu aileyle ilgili olağandışı olan ise ailenin sadece petrole değil, diğer başka alanlarda da yatırım yapmaya karar vermesi olmuştur. Psikoloji, tıp, gençlerin eğitimi, tarım, biyoloji ve biyolojinin tarımsal uygulamalarına yatırım yapmışlardır.

Çoğu kişinin fark etmediği devasa bir büyüme ve gelişme göstermişler, servetlerini de o ölçüde büyütmüşlerdir.

Bu Kitapta ele alınan ana konu olan ‘genetiği değiştirilmiş organizmalar’ ya da GDO’nun tarihi, dönemin güçlü ailelerinden olan Rockefeller ailesinin ve 4 kardeşin (  David, Nelson, John ve Laurance) tarihiyle paralellik göstermektedir ki savaşın Amerikan zaferiyle bitmesinden sonraki 30 yıl süresince güç evrimine bu insanlar yon vermiştir Gücün tamamı ellerindedir ancak işin maliyeti tüm dünyayı etkilemiştir.

Bundan 30 yıl önce. erk Rockefeller ailesinin etrafında toplanmıştı Bugün ise 4 kardeşin 3’ü çeşitli nedenlerle vefat etmiştir. Tüm amaçları, daha sonraları Pentagonun lam spektrum egemenlik’ adı vereceği, gerektiğinde askeri gücün de devreye sokulabileceği küresel hakimiyetti. Projeler o günlerdeki küçük bir güç gurubundan bugün hayal bile edemeyecekleri, tüm gezegenin geleceği hakkında insiyatif sahibi oldukları bir noktaya evirildi.

Kalıtım mühendisliği ile bitki ve diğer canlı organizmaların patentlenmesi tarihinin anlaşılabilmesi için 2.Dünya savaşını takip eden yıllardaki Amerikan gücünün dünyada nasıl yayıldığına bakmak gerekir.

George Kennan, Henry Luce. Averell Harriman ve hepsinden önce Rockefeller kardeşlerin tarım sektöründe başlattığı yeşil devrim sayesinde Petro  kimyasal gübre, petrol ve enerji ürünlerine bağımlılık arttı. Onların o günlerde yaptıkları bugünün genetiğini değiştirme tarihinin ayrılmaz bir parçasıdır.

Yüzyılın başında gerçekleşen 4 çok uluslu dev şirket birleşerek dünya üzerindeki çoğu insanın temel besinlerinin (pirinç, soya fasulyesi, buğday, mısır ve hatta bazı sebze ve meyveler ile pamuk) kontrolünü ellerine geçirdiler. Hastalığa dayanıklı kümes ürünleri, genetiği değiştirilmiş, güya kuş gribine dayanıklı ürünler ve geni değiştirilmiş domuz ve sığır üretimi için çaba sarf etmişlerdir.

Dört özel şirketin üçünün Pentagonla kimyasal savaş araştırmaları konusunda sıkı bağları vardı. Dördüncü şirket…

Eklendi: Yayım tarihi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 • Kategori(ler) Popüler Bilim
 • Kitap AdıÖlüm Tohumları
 • Sayfa Sayısı330
 • YazarF. William Engdahl
 • ISBN9944090698
 • Boyutlar, Kapak13,5x19,5, Karton Kapak
 • YayıneviBİLİM+GÖNÜL / 2010

Yazarın Diğer Kitapları

 1. Petrol Para İktidar Anglo- Amerikan Politikası ve Yeni Dünya Düzeni ~ F. William EngdahlPetrol Para İktidar Anglo- Amerikan Politikası ve Yeni Dünya Düzeni

  Petrol Para İktidar Anglo- Amerikan Politikası ve Yeni Dünya Düzeni

  F. William Engdahl

  Türkiye ve Ortadoğu topraklarındaki enerji koridorlarının tarihsel arka planında ne var? İran’dan İtalya’ya, Pakistan’dan Latin Amerika ve Asya ülkelerine 20. yüzyılda petrolü ulusallaştırma yanlısı...

Bebhome Kahve

Aynı Kategoriden

Haftanın Yayınevi
Yazarlardan Seçmeler
Editörün Seçimi
Kategorilerden Seçmeler

Yeni girilen kitapları kaçırmayın

Şimdi e-bültenimize abone olun.

  Oynat Durdur
  Vimeo Fragman Vimeo Durdur