Birazoku.com sitesinde de kitapların ilk sayfalarından biraz okuyabilir, satın almadan önce fikir sahibi olabilirsiniz. Devamı »

Yazar ya da yayınevi iseniz kitaplarınızı ücretsiz yükleyin!

Kusursuz Sevimli Küçük Yalancılar
Kusursuz Sevimli Küçük Yalancılar

Kusursuz Sevimli Küçük Yalancılar

Sara Shepard

Herkesin bir sırrı vardır. Şu sizin Sevimli Küçük Yalancıların son zamanlarda yaptıklarını bir bilseniz! Spencer kız kardeşinin sevgilisini resmen elinden aldı. Kendi kız kardeşinin,…

Herkesin bir sırrı vardır.

Şu sizin Sevimli Küçük Yalancıların son zamanlarda yaptıklarını bir bilseniz!
Spencer kız kardeşinin sevgilisini resmen elinden aldı. Kendi kız kardeşinin, evet!
Aria okuldaki hocalardan birine fena halde aşık. Hem de sırılsıklam.
Emily bu sıralar yeni arkadaşı Maya’yla çok sıkı fıkı. Bu nasıl bir arkadaşlıkmış, anlamadım.
Hanna da kusursuz görüneceğim diye yataklara düştü. Hanna işte…
Ama durun biraz, bunları zaten duymayan kalmadı. Oysa size anlatacağım son bir sırları var ki, tam bir skandal. Bu kez işleri kesin bitti.

Peki, bütün bunları size neden anlatıyorum? Bunu hak ediyorlar da ondan. Hem de sonuna kadar. Kendi mezarlarını kendileri kazdıklarının farkında değiller. Ama olsun. Bende hepsini diri diri gömmeye yetecek kadar toprak var.

GERÇEKTE HERŞEY
NASIL BAŞLAMIŞTI

Sizden sadece bir kaç ev ötede oturan su ürkütücü çocuğu tanıyorsunuz değil mi? Evinizin ön verandasında erkek arkadaşınız ile iyi aksamlar öpücüğü vermek üzereyken, onun sokağın karsısında sizi izlediği gözünüze ilisir. En iyi arkadaşlarınızla dedikodu yaparken tesadüfen etrafınızda belirir ama belki de bu tesadüf değildir. bu sizin nerede, ne zaman olacağınızı bilen kara bir kedi gibidir. Bu kara kedi eğer evinizin önünden geçerse, biyoloji sınavından  kalacağım diye düşünmenize sebep olabilir. Eğer size hoş bir edayla bakıyorsa, bence arkanızı kollayın.
Her kasabanın bir kara kedi çocuğu vardır Rosewood” daki kara kedinin ismi ise Toby Cavanaugh idi
“sanırım yüzüne biraz daha allık sürmek gerekiyor”
Spencer eğilerek en iyi arkadaşlarından biri olan Emily Fieds”in yüzünü inceledi.
“Hâlâ yüzündeki çilleri görebiliyorum.”
“Bende bunun için bir krem var,” dedi Alison yerinden fırlayıp mavi fitilli kadife makyaj çantasına koştu.
Emily, Alison’ların oturma odasındaki kahve masasının üzerinde duran aynada yüzüne baktı. Başını bir yana sonra diğer yana eğdi ve pembe dudaklarını büzüştürdü. “Eğer annem yüzümde bu makyajla beni görseydi kesin beni öldürürdü.”
“Evet. ama eğer makyajı silersen biz seni öldürürüz,” diye onu uyardı kendince sebepleri olan ve henüz üzerine giydiği pembe yün sutyeni ile odada dolanan Aria Montgomery.
“Evet, Emily. böyle harika görünüyorsun bence,” diye hem fikir oldu Hanna Marin. Hanna yerde bacak bacak üstüne atmış kendi etrafında dönüp, düşük bel ve kendisine biraz küçük gelen kotunun arkasından poposunun çatalının görünüp görünmediğini kontrol ediyordu.
Nisan ayının Cuma gecesi idi. Alison. Aria, Spencer, Emily ve Hanna genelde yaptıkları gibi içlerinden birinin evinde toplanmışlar birbirlerine bir ton makyaj yapıyor, tuz ve sirke aromalı cips yiyor, arasırada Alison’nın düz ekran televizyonunda MTV de yayınlanan diziye göz atıyorlardı. Bu gece, hepsi birçok kıyafetini getirip halının üzerine sermiş ve altıncı sınıfın geri kalan bölümünde birbirleri ile hangi kıyafetleri takas edip giyeceklerini karar vermeye çalışıyorlardı.
Spencer limon sarısı kaşmir bir hırkayı kaldırıp narin vücudu üzerinde tuttu.
“Al onu,” dedi Alison. “Üzerinde çok hoş durdu.”
Hanna, Alîson’nun eteklerinden zeytin yeşili kadife olanı alıp kalçası üzerinde tuttu ve dönüp Ali’ye bir poz verdi. “Ne düşünüyorsun? Sence Sean’un hoşuna gider mi?”
Alison derin bir of çekerek elindeki yastıkla Hanna’ya vurdu. Eylül ayında arkadaş olduklarından bu yana Hanna sürekli Sean Ackard’ı ne çok sevdiğini söyleyip duruyordu. Hepside Sean’u kreşten bu yana tanıyor ve şu an da Rosewood Day’de aynı sınıfla okuyorlardı, Sean. beşinci sınıfa kadar etraftaki diğer çocuklardan farkı olmayan kısa boylu ve çilli biriydi ama yazdan sonra biraz daha uzamış ve çocukluk kilolarını da atmıştı. Şimdi ise neredeyse tüm kızlar onu öpmek istiyordu.
Bir sene içinde bu kadar değişimin olması inanılmazdı.
Kızlar Alison hariç hepsiçok hoş olduklarını biliyordular. Geçen yıl sadace… Sıradandılar. Spencer sınıfta ön sırada oturan ve her soruya parmak kaldıran inek bir tipti. Alia herkes gibi futbol oynamaktansa dans etmeyi tercih eden hafif kaçık biriydi. Emily ise utangaç, ortalama bir yüzücüydü, ta ki siz onu gerçekten tanıyıp saman altından ne sular yürüttüğünü öğrenene kadar. Hanna hantal, beceriksizdi ama moda ve genç modası ile ilgilenmiş, sonunda kimsenin bilmediği kendi tarzı ile ortaya çıkıvemişti.
Elbette hepsinin kendine has özel bir yanı vardı ama onlar Rosewood, Pennsylvania’da Philadelphia’nın otuz kilometre dışındaki bir kasabada yaşıyorlardı ve Rosewood’daki her şey çok özeldi. Çiçekler daha hoş kokuyor, suyun tadı daha güzel, evler daha büyüktü. Hatla insanlar, sincapların geceleri etraftaki çöpleri toplayıp, kaldırım kenarlarındaki karahindiba çiçeklerinin etrafındaki yabani otları temizlediği, bu yüzden Rosewood’un orada yaşayanlara böyle güzel göründüğü hakkında şakalar yapıyorlardı. Her şeyin böyle kusursuz göründüğü bîr yerde birey olarak Öne çıkmak çok zordu.
Ama her nasılsa Alison bunu başardı. Uzun sarı saçları, güzel yüzü, koca mavi gözleri ile civardaki en büyüleyici kız o idî. Alison arkadaşlık kurup kızları bir araya getirdiğindeya da onları keşfettiğindekızlar artık kesinlikle sıradan olmaktan çıkmışlardı. Birdenbire, daha önce yapmaya cesaret edemedikleri şeyleri yapmaya başlamışlardı. Okul otobüsünden indikten sonra Rosewoodun tuvaletine gidip üzerlerine kısa eteklerini giymek gibi. Veya sınıftaki oğlanlara ruj öpücüklü mektuplar vermek gibi. Okulun koridorlarında diğerlerine yüksekten bakarak ve onlar hiçmiş gibi görmezden gelerek yürür olmuşlardı.
Alison parlak mor bir ruju eline alarak onu dudaklarının her yanına sürdü. ‘”Ben kimim?” diye sordu sonra. Diğerleri güldüler. Alison, sınıflarındaki Nars marka rujları takıntılı derecede seven İmogen Smith adlı kızın taklidini yapıyordu.
“Dur bir saniye.” Spencer yay gibi düzgün dudaklarını büzdü ve Alison’a bir yastık uzattı. “Bunu tişörtünün altına koy.”
“Harika.” Ali yastığı pembe Polo tişörtünün altına soktu ve kızlar daha da kıkırdadılar. İma edilen şey İmogen’in onuncu sınıftaki Jeffery Klein ile sonuna kadar gitmiş ve onun bebeğine hamile kalmış olduğuydu.
“Çok kötüsünüz kızlar,” diyen Emily utanarak kızardı. Grubun en ağırbaşlı kızıydı. Belki de bu onun çok muhafazakâr olmasının getirişiydi. Ailesi eğlenceli olan her şeyin kötü olduğunu söylerdi.
“Sorun ne Emily?” Alison Emily’nin koluna girdi. “İmogen çok şişman görünüyor zaten. hamile olmayı tercih ederdi heralde.”
Kızlar tekrar kahkahalara boğuldular ama biraz daha huzursuz bir şekilde. Ali kızların zayıf yanlarını bulmada çok yetenekliydi. Şu an dalga geçliği rmogen olsa da kızlar, onlar etrafta yokken Alison”nın aynı şeyi onlar hakkında da yapıp yapmadığını merak ediyorlardı. Bazen bundan emin olamıyorlardı.
Kızlar tekrar elbiselere döndüler. Aria. Spencer’ın çok pahalı bir görünümü olan Fred Perry marka elbisesine bayıldı. Emily ince yapılı bacakları üzerine mini bir kot elek giydi ve herkese çok kısa durup durmadığım sordu. Alison. Hanna’nın düşük bel kotunu denemişti ve üzerinden çıkartırken pembe velur erkek şortu göründü. Pencerenin önünden geçip müzik setine doğru giderken donup kaldı.
‘”Aman tanrım!” diye bağırarak koyu renkli kadife kanepenin arkasına doğru koştu.
Kızlar ayaklandı. Pencerenin dışında Toby Cavanaugh duruyordu. Orada öylece durmuş… Onlara bakıyordu.
“Oh. aman tanrım!” Spencer’ın elbisesini üzerinden çıkartmış ve sutyeni ile duran Aria kollarıyla göğüslerinin üzerini örttü. Giyinik olan Spencer pencereye koştu. “Çabuk uzaklaş buradan seni pis röntgenci!” diye bağırdı. Toby arkasını dönüp koşarak uzaklaşmadan önce sinsice sırıttı.
Çoğu insan Toby’i gördüğü an hemen yolun karşı tarafına geçerdi. Toby kızlardan bir yaş büyük, soluk tenli, uzun boylu, sıskaydı ve daima mahallede yalnız başına dolaşır, insanları gözetliyor gibi görünürdü. Onun hakkında, köpeğini Öptüğü, ciğerleri yerine solungaçları olduğu için iyi bir yüzücü olduğu ve her gece arka bahçelerindeki ağaç evinde bir tabutun içinde uyuduğu gibi söylentiler duymuşlardı.
Toby sadece bir tek kişi ile konuşurdu: kızlarla aynı sınıf düzeyinde okuyan üvey kız kardeşi Jenna. Jenna da en az Toby kadar umutsuz bir vakaydı ama en azından onun kadar ürkütücü bir tip değildi ve konuştuğunda tam cümleler kurabiliyordu. Buna rağmen sık ve koyu saçları, büyük ve kararlı bakan yeşil gözleri, çatlamış kırmızı dudakları ile hoş bir görüntüsü vardı.
“Kendimi taciz edilmiş gibi hissediyorum.” Alia, sanki etrafını saran koli basillerinden korunmak istercesine zarif vücudunu kolları ile sardı. Geçen fen dersinde koli basilini işlemişlerdi. “‘Bizi böyle korkutmaya nasıl cesaret edebilir?”
Alison’nın yüzü duyduğu öfkeyle kızardı. “Bunu ona ödetmeliyiz.”
“Nasıl?” dedi Hanna açık kahverengi gözlerini ayırarak.
Alison bir dakika kadar düşündü. “Ona kendi zehrini tattırmalıyız.”
Alison’nın kastettiği, onlarında Toby’i korkutması gerektiğiydi. Toby mahallede sinsice dolaşıp insanları gözetlemediği zamanlarda ağaç evinde kendisini güvende hissederdi. Ağaç evinde, uyanık olduğu tüm zamanlarda el atarisi ile oynar ya da kim bilir belki de Rosewood Day’i havaya uçuracak nükleer bir roket yapıyor olurdu. Ağaç ev ağacın yukarı kısmındaydı. Toby hâlât bir merdivenle oraya çıkar sonrada merdiveni yukarıya çekerdi. Böylece kimse oraya çıkıp onu gözetleyemez ve bağırıp onu korkutamazdı.
“Evet, havai fişeğe ihtiyacımız var. Ve şanslıyız ki nerede bulacağımızı biliyoruz,” diyerek sırıttı Alison.
Toby havai fişeklere takmış durumdaydı. Ağacın tabanında bu fişeklerle dolu bir zulası vardı ve sıkça bu fişekleri ağaç evin tavandaki acık pencereye kurup hazırda bekletirdi. “Oraya gizlice sızıp bir tane çalacağız ve’ penceresinde ateşleyeceğiz,” diye açıkladı Alison. “Bu ona aklını kaçırtacaktır.
Kızlar caddenin karşısındaki Cavanaugh’ların evine baktılar. Saat on buçuktu, çok geç olmamasına rağmen evin neredeyse tüm ışıkları sönmüştü. “Bilemiyorum,” dedi Spencer
‘”Evet,” dedi Alia “Ya bir şeyler yolunda gitmez bir terslik olursa?”
Alison baygın bir biçimde iç geçirdi “Hadi ama kızlar…”
Herkes sessizdi. Sonra Hanna boğazını temizledi “Bana uyar.”
“Tamam,” dedi Spencer pes ederek. Emily ve Alia karara katılır gibi bakındılar.
Alison ellerini sıvazladı kanepenin yanındaki pencereyi işaret ederek “Ben gidip bunu yapacağım, siz de buradan izleyebilirsiniz,” dedi.
Kızlar salonun büyük penceresine doluşup Alison’nın sokağın karşısına gizlice geçişini izlediler. Toby’nin evi Dilaurenis’lerin evinin karşı çapraz köşesinde ve aynı ihtişama sahip Viktorya tarzında idi. Ama her iki evde Alison’ların arka bahçesine sınır olan Spencer’ların çiftlik evi kadar büyük değildi. Hastings’lerin evinin kendine ait yel değirmeni, sekiz yatak odası, beş arabalık garajı, taş kenarlı bir havuzu ve ayrı bir ağıl evi vardı. Alison, Cavanaugh”ların bahçesinin kenarından dolanıp ağaç eve doğru gitti. Ağaç ev kısmen daha uzun olan karaağaç ve çamların gölgesi ile örtülmüştü ama sokak lambası kızların belli belirsiz ballan ancak bulanık bir halde görmelerini sağlayacak kadar ışık verebiliyordu. Bir dakika kadar sonra Alison’nın elinde huni şeklinde bir fişek tuttuğunu gördüklerinden eminlerdi. Alison ağaç evin ürkütücü mavi penceresini görebilecek bir açı için altı yedi metre geriye gitti.
“Bunu gerçekten yapacağını düşünüyor musunuz?” diye fısıldadı Emily. Geçen bir arabanın farları Toby’nin evini biran aydınlattı ve gitti.
“Hayır,” dedi Spencer, gergin bir şekilde parmağındaki elmas yüzüğü çevirirken. Son karnesindeki tüm notları A olduğundan ailesi ona bu yüzüğü almıştı. “Blöf yapıyor.”
Aria siyah saç Örgüsünün ucunu ağzına koydu. “Kesinlikle.”
“Ayrıca Toby “in ağaç evde olup olmadığını nereden bileceğiz ki?” diye sordu Hanna.
Gergin bir sessizliğe hüründüler. Alison’nın yaptığı bu eşek şakalarında kendi istekleri ile bulunmuşlardı hep ama bu şakalar masumane idi. Giriş izni olmadıkları halde Fermata kaplıcasındaki tuzlu su jakuzisine gizlice girmek. Spencer’ın ablasının şampuanına siyah boya karıştırmak, okul müdürü Bay Applelon’ın ağzından, yaşıtları olan ahmak Mona Vandenvaal’a sahte hayran mektupları yollamak gibi. Ama bu sefer onları rahatsız eden bir şey vardı.
Boom!
Emily ve Aria geriye sıçradı. Spencer ve Hanna yüzlerini pencereye iyice yaklaştırdılar. Sokağın karşısı hâlâ ka…

Eklendi: Yayım tarihi

“Kusursuz Sevimli Küçük Yalancılar” için 123 yanıt

 1. A kim? Bunu size söyleyebilirim. Ve söyleyeceğim de.
  A Mona Vanderwaal. Alison öldükten sonra onun günlüğünü buluyor ve A-lık yamaya başlıyor. Nedeni ise Bizim kızlardan nefret etmesi.
  Spencer katil değil. Katilimiz kim bilin bakalım. Ian:O İan Spencer Melissa ve Alison ile aynı aynda sevgiliymiş. Ve Alison bu ilişkilerini bitirmezse herkese ilişkilerini açıklayacağını söylüyor. Ve ta-taaamm İan Alison’u öldürüyor.
  Tüm hikaye bu kadarcık yani.
  Sonunda kızlarımız mutlu oluyor. Hatta Ezra ile Aria evleniyorlar:)
  Xoxo.
  -N.

  1. hayır bee! 3.kitabı okudum :D A Mona değil kim olduguda belli değil :S Spencer katil Ian ile ali’nin sevgili olmasına dayanamıyo. Birden onu itip öldürüyor :o

   1. Merhaba Merve.Eğer serinin diğer kitaplarını okursan Mona’nın A olduğunu bilir, insanlara yanlış bilgi vermezdin.A, Hanna’nın biricik arkadaşı Mona’dır sevgili okurlar :) ama ölecek nasılsa.tabi sorunlar A’nın ölmesiyle bitmez.Yeni A/A lar var.

  2. hayır öyle bişey olmuyo 4. kitapta sonunda herşeyin iyi olacağınımı sanıyosunuz ezrayla arianın evleniceğini falan sakın unutmayın yalancı hep yalancıdır yazıyo karıştırmışsın . ama diğer kısımlar doğru bitek anlamadığım başka sitelerde alisonın ikizi fln deniyo ?

  3. selam..): insanlara kitapları okumadan bilgi vermen görgüsüzlük. hayatında ilk defa mı kitap bitirdin?? okumanın ne anlamı kaldı ki. hadi ama türkiye böyle mi olmalı!!? ):

 2. arkadaşlar yazar marka ismi vermeyi çok sevio galibaı:):):)….ama arastrmlarıma bakılırsa A Mona çıkıo….baska sitelerdeki yorumlara baktım kitabın serisini bitirenler ole dio….

 3. ahh sonunda kimin katil olduğu anlaşıldı peki seri kaçkitaptan oluşuyor ayrıca Ian KİMDİ wren mi?

 4. Sevgili Yalancı Severler;
  A’nın kim olduğunu bildiğinizi düşünüyorsunuz ama bu konudaki bilgileriniz -veya yorumlarınız diyelim.- tek kelimeyle GÜLÜNÇ!
  A, Alison.Gerçek Alison.Ama küçük bir ayrıntı var.Bizim bu dört kızımız (Aria,Emily,Spencer,Hanna.) hiç bir zaman gerçek Alison’u tanıyamadılar!Ne yazık!
  Aslında Alison olduğunu düşündükleri kişi onun ikiz kardeşi Courney idi.Courney onun yerine geçmişti ve Alison’da bu nedenle onun yerine zorla bir hastanede kalıyordu.Yaz tatili için geldiğinde Alison’un (Yani Courney’mizin kaybolduğu gün.) Courney’i öldüren Alison idi.Her zaman bizim dört kızımızdan nefret etti.Niye mi?Çünkü Courtney onun hayatını, ismini, her şeyini çalmıştı!Ve üstüne üstlük Aria, Spencer, Emily ve Hanna’da onun seçeceği en iyi arkadaşlar değildi!O Ian ile de çıkmak istemezdi.
  Ama bunların hepsini Courtney onun yerine geçerek yaptı ve onu mahvetti.Ve ya o sadece böyle düşünüyordu.
  Ve o da intikam almak için geri döndü.
  Eğer tahmin edemeyen -Hala mı?!- varsa Jenna’yı kör eden ve öldürecek olanda Alison’du.Sırf Courtney’i zora sokmak için yapmıştı.
  Son olarak sizi küçük bir ipucu…
  Alison, Ian’ı da öldürecek…

  -A

  xoxo.

  1. A- çok haklısın :] Bende sadece 3 kitap var.4. yok ama bende bolca araştırdım Alison’ın ikizi felan çıktı :] Sen hangi kitapta anladın bunu?

  2. tamma alison ikizini öldürdü ama hastaneden kacıp nerde yasıyo bide diger kızlarla neden ugrassın?bide 4.kitabın sonunda mona kendi agzıyla söylüyo A oldunu sonra spencerı öldürmeye calısırken kendi ölüyo :D yeni A alison olması sacma .ezrayla aria da evlenmiyo sadece mutlu sonlar yalancılar icin degil diyodu .yani gercek degil?? neyse tüm kitaplar cevirilince ögrenicez maalesef:/

  3. Evet bir kitaba kadar bu yazdiklarin dogru ama eger ali,nin sevimli kucuk sirkari adli kitabi okursan hasta olanin courtney degilde alison oldugunu anlarsin. Ve arastirdim seri ara kitaplarla birlikte toplm 16 kitap daha 2 kitap falan da cikicaz okuycak cok kitao var coook .

  4. evet. biyere kadar doğru bulunan alisonun ikiz kardeşi bu kitabın filmide var 5.sezonda bitti. aslında A
   mona değil evet monaya iyi biri demiyorum ama A MONA değil A ezara başka sitelerde bakabilirsiniz lan durumunu bilmiyorum ama -A kesinlikle ezra başından beliydi bu kadar iyi kalpli herşeyi kabuleden kusursuz biri yoktur eğer -a mona olsaydı zaten aria kasabaya gelmeden 1yıl içinde yapardı asıl olan ezra geldikten sonra olanlardı toby de kötü ama o da zavalı spencer aaşık olay bu dizinin ismi prety little liares,

   sevgilerle

   -A

   1. arkadaşlar alison ın ikizi zannedilen kişi alison ve o ölüyor. yani ikizi yaşıyor yine dizisindede hep farklı ve masum olan kişileri a olrak gösterdiler. ama A kesinlikle aria. yönetmenin twiterını biri çaldığında aria nın a olduğu yazılmış fakat 1 dakika sonra silinmiştir. neden hep hikayede arianın en az zarar aldığını hep kızları farklı düşünmeye yönlendrdiğini zannediyorsunuz.

  5. Oyle diyosun da kusursuzda alison in cesedi bulunuyor ve dna testi yapildiginda curumus cesetin alison in dna siyla eslestigi gorunuyor birde -a spencer la ilgili birisi cunku ikinci kitap olan kusursuzun sonunda -a (spencer in dort puani olabilir ama benim de var )diyor.ben -a nin melissa ya da andrew oldugunu dusunuyorum fakat kesinlikle mona oldugunu dusunmuyoruml

 5. -A Mona orasını anladık.Katil de Alison fakat bazı taşlar yerine oturmuyor.-A’nın Mona olduğunu serinin 3. kitabında Hannah’nın Mona’nın numarasını hızlı arama tuşlarından birinden kaydetmesiyle anladım çünkü o zaman yakınlaşmışlardı ikisi.Ve Alison’un kızkardeşi olduğu söyleniyor.Yine de bazı yerlerde soru işaretleri var sanırım bunu öğrenmenin tek yolu diğer kitapların çıkmasını beklemek.

 6. Arkadaşlar , lütfen adam gibi cevaplayın soracağım soruyu.
  Ya bu 5. kitap ne zaman çıkacak ? Ayrıca katil ve a nın kim olduğunu nasıl ve kaçıncı kitapta öğrendiniz ?

 7. arkadaşlar yazar serinin son bir iki kitabına gelmeden bence A nın kim olduğunu soylemez. ben daha 3. kitabın sonuna yeni geldim . eğer dikkatli okuduysanız hep A olmayan kişileri A gibi gösterdi ve bizi hep yanılttı.bence A mona ya da meliissa…..ama emin değilim yorumlarınızı bekliyorum.

  bu arada serinin 8 kitap oldugu dogru mu?

 8. 1.Pretty Little Liars (October 3, 2006)[2]
  2. Flawless (March 7, 2007)[3]

  3. Perfect (August 21, 2007)[4]

  4. Unbelievable (May 27, 2008)[5]

  5. Wicked (November 25, 2009)[6]

  6. Killer (June 30, 2009)[7]

  7. Heartless (January 19, 2010)[8]

  8. Wanted (June 8, 2010)[9]

  9. Twisted (July 5, 2011)

  10. Ruthless (December 6, 2011)

  arkadaşlar seri 10 kitapmış..
  kaynak wikipedia

 9. ben şu anda Mükemmeli okuyorum serinin 10 kitap olduğunu duyunca ağzım açık kaldı 4.kitap bende var ama 5.kitap çıktı mı bilmiyorum yardım ederseniz sevinirim

 10. Off herkes başka bişey yazmış karar verin -A kim ? Ayrıca -A bence de mona deil mona tam bi ezik :D o kadar zeki deil. Lan kesin katil mi ? püfff dizisini izlemek daha zevkli :D

 11. Ya niye kitapları düzgünce okumuyorsunuz da birbirinize soruyorsunuz ki… A’nın kim olduğu 4.kitabın sonunda belli oluyor. Katilin kim olduğuysa 6. kitapta bile belli değil. Ama 6. kitabın sonunda bir sürpriz var.
  5. kitap yakında Türkiye’de çıkacak. 6. kitap da ondan bir süre sonra basılacak.
  Bilginize…

  1. ŞUAN SEVİMLİ KÜÇÜK YALANCILARIN 4 KİTABINI ALDIM AMA HANGİSİNDEN BAŞLIYCAĞIMI BİLMİYORUM ALDIĞIM KİTAPLARI YAZSAM ACABA BANA BAŞTA VE SONRASINDA HANGİ KİTABA DEVAM EDİCEĞİMİ SÖYLEYEBİLİR MİSİNİZ RİCA ETSEM.
   1. SEVİMLİ KÜÇÜK YALANCILAR(ARKASI DÖNÜK BAKAN SARIŞIN KIZ KAPAKLI)
   2.İNANILMAZ
   3.SEVİMLİ KÜÇÜK YALANCILAR ( PEMBE BLUZLU YÜZÜ GÖRÜNMEYEN KIZ )
   4.MÜKEMMEL
   ŞİMDİDEN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM.

   1. İLK KİTAP SEVİMLİ KÜÇÜK YALANCILAR ( PEMBE BLUZLU YÜZÜ GÖRÜNMEYEN KIZ ), İKİNCİSİ KUSURSUZ, ÜÇÜNCÜSÜ MÜKEMMEL, DÖRDÜNCÜSÜYSE İNANILMAZ. BEN ÜÇÜNCÜ KİTABI OKUYORUM

 12. arkadaşlar şunu bi kesinleştirelim yhaa bu A malı kim bnce mona olabilir
  eğer mona değilse melissa ya da jenna olabilir bnce
  Ltfn söyleyin ben daha ilk 2 kitabı tek okudum serinin diğer kitaplarını bulup okumam uzun zaman alır ben o zamana kdr geberirim meraktan :((((( cvplarınızı bekliyom…..

 13. arkadaşlar yorumlardan anladığım kadarıyla dizi sadece serinin birinci kitabı yani dizinin finalinde a ‘nın veya katilin kim olduu belli olmıycak başka isimlerle dizi devammı edicek biliyomusunz

 14. a kimmi ? bende son seriyi okudum ve a alison muşş herkes şaşıracak alison ölmüştüü diye aslında ölmemiş alisonun ikiz bir kız kardeşi varmışş oda alisonun tıpa tıp aynısıymışş alison kız kardeşini öldürmüş ve herkes alisonun öldüğünü zannediyor inanmiyosanız su sayfaya girin vikipedi http://tr.wikipedia.org/wiki/Pretty_Little_Liars_%28dizi%29 karakterler kısmında yazıyor hatta lison DiLaurentis adlı, grubun lideri ve muhteşem bir güzelliğe sahip olan bir kızı canlandırıyor. Kızları istediği gibi yöneten ve onlara kötülük aşılamaya çalışan bir karakter. Okulun en popüler kızı.Öldüğü sanılıyor ama aslında o kendi ikiz kardeşi Courtney DiLaurentisi öldürüyor çünkü Courtney Alison’un hayatını çalmaya çalışan kötü ikizi.Maya’nın evinde bulunan ceset ise Courtneye ait,ikiz oldukları için anlaşılmıyo.

 15. kızlar seri 5 kitaptan oluşuyor 1. sevimli küçük yalancılar 2.kusursuz 3.mükemmel 4. inanılmaz 5. acımasız ve bitiyo a mona jenna nın gözleri görmeye başlıyo isteyenler filmi var izleyebilir ve mükemmel bişey filmi alisonu ian falan öldürmedi

 16. Arkadaşlar ,

  Ben şu an Türkiye’de çıkan 5 kitabı da okudum. Evet , -A Mona. Bu 4. kitabın sonunda ortaya çıktı. Sonra Mona öldü. Ve Ian Alison’un katili sıfatıyla tutuklandı. Ama 5. kitapta yeni bir -A çıkıyor karşımıza. Ve bu -A sanırım Mona’dan daha deli. Kitabın sonunda Ian’ı öldürdü. Ama ondan önce bize kitapta önemli bir ipucu verildi. “Zayıf ve kısa”…

 17. Ah sevgili SÖZDE okuyucu. Keşke birşeyler anlayacak kadar akıllı olabilseydin.
  Seri 5 kitaptan oluşmuyor. Seri 10 kitaptır, Türkiye’de yalnızca 5’i çevrilip basılmıştır. Bu yüzden fazla birşey bilemiyorsunuz. Kitap 5.’de bitmiyor yani. Keşke biraz araştırsaydın.
  Filmi mi? Ah ah. İyi bir izleyici de değilsin. Filmi yok, dizisi var. Ve Türkiye’de yeni adıyla tv2, eski adıyla TNT’de her pazartesi 19.00’da izleyebiliyoruz.
  Bir de okudum diyorsun: okusaydın Alison ve Courtney’i bilebilirdin.
  Sana öpücükler diyemeyeceğim. Asistanlarım seni bilgilendirsin. Anlayabildin mi ?
  Sevgiler,
  -A.

 18. alison un katili diye bişey yok çünkü alison ölmedi alisonun ikiz kız kardeşi öldü çıkan ceset onundu o kızıda alison öldürdü o yüzden tam dna analizi yapılacağında ceset çalındı mona tek başına A değil alisonun kurdugu bir ekip daha büyük ama ilk işfa olan mona ve ıan oldu

 19. Arkadaşlar ben kitaplarını alacağım fakat arkadaşım takipçisi dizinin bana Jenna’nın kör olmadığını söyledi doğru mu?Her neyse sizi seviyorum…Öptüm.
  -E xx

 20. 1: Pretty Little Liars (October 3, 2006)
  2: Flawless (March 7, 2007)
  3: Perfect (August 21, 2007)
  4: Unbelievable (May 27, 2008)
  5: Wicked (November 25, 2008)
  6: Killer (June 30, 2009)
  7: Heartless (January 19, 2010)
  8: Wanted (June 8, 2010)
  9: Twisted (July 5, 2011)
  10: Ruthless (December 6, 2011)
  11: Stunning (June 5, 2012)
  12: Burned (December 4, 2012)
  13: Crushed (June 4, 2013)
  14: Deadly (December 3, 2013)[4]

  arkadaslar 14 kitap olmus yaa :O

 21. ya arkadaslar Türkiye’deki sıralama şöyle dimi ??

  1-sevimli küçük yalancılar
  2-kusursuz
  3-mükemmel
  4-inanılmaz
  5-acımasız
  6-tehlikeli
  7-kalpsiz

  ben 7 kitabı gördüm

 22. Merhaba arkadaşlar ben azra yemin ediyorum ki serinin 8 kitabınıda okudum yani kitabı bitirdim. A- kim? Size anlatıyım olay şöyle oldu; Alisonun günlüğü odasının küçük bir kısmında saklıydı ki şifreliydi şifre 214’dü ki bunu kimse bilmiyordu.
  “Kırmızı Paltolu” Kim? Alisonun ta kendisi evet. Alison yaşıyor. Kafasına darbe yemiş olabilir kumda girdi beynine ama hayla yaşıyor.Onun ikiz bir kardeşi yok Courtney midir nedir biri sallamış ve bağzı kerizler oltayı fena halde yutmuş 214 Amerikada sigara hattı numarası Jason bütün numaraları çevirip buldu kitabın anahtarı alisondaydı . N.A.T Klubü üyeleride bildiğim kadarıyla: Jason Ian ve Garret tan oluşuyor. Ian ve Noel çok yakın arkadaşlar. Neyse uzatmıycam fazla… Gelelim bağzı salakların uydurduğu Courtneye öyle biri yok. Bunu: “Biri söylemiş aptallar okumuş , salaklar inanmış.” Madem Courtney var kitapta ismi niye geçmedi dizide deli olduğu niye söylenmedi ismi dizidede geçmedi? 2. Sezon 13.bölümde Cadılar bayramı bölümnde Alison eskileri anlatırken hayal kuruyordu kardeşini öldürmüş falan bir bebek yüzünden alakası yok. Evet Hatta 3.Sezon 13.bölümde gine bir cadılar bayramı bölümünde hayalet treninde Caleble aynı kıyafeti giyen Alisondu deli olan Mona Cadılar Bayramına gidebilmek için yatağına bi “SANAT” koydu :) Ama alisonun maskesini çıkardığında saçları sarı altında gine balmumundan kendi suratıyla yapılmış bir maske duruyordu. 13. bölümlerde hep cadılar bayramı var 1. sezon hariç 4. sezonun 13.bölümündede olur umarım… Alison bi aralar Emily’nin maskesini almış onu balmumuyla karıştırmıştı. O maskeyi kullanmıştı. Hatırlıyor musunuz bir ara ev yanmıştı itfaiye de ordaydı kırmızı paltoda ordaydı Toby o paltoyu o zaman alıp cebindeki adresi alıp Jenna ile Alison’un konuştuğunu görebilirdi 13 zaten uğursuz rakam derler neyse gelelim A-‘ya “Kırmızı Paltolu” Aliosun ise Mona zaten A- nın yanında karavanda hatta 3.sezon 13. bölümde ona hap ve 2-3 adet kurşun vermişti.Ozaman A- kim? Ian bi ara spencer’ı öldürmek istiyordu ama “Siyah Elli Adam” (Lakabu bu) Onu itti. A- kim biliyormusunuz işte Sabırsılanıyosunuz değilmi okumaya devam edin son cümle bu noktadan sonrasını büyük harferle yazdım A- bu işte. Ian öldü Mona zaten onun yanında 4 kız olamaz Noel de değil Jenna zaten kör numarasında Jason da değil Garret da değil! Toby de değil Caleb de değil kim?. SORU İŞARETİMİ VAR KAFANIZDA “?” A- MELİSSA’DA DEĞİL KIZLARIN ANNE BABALARI DA DEĞİL DÜŞÜNÜN GERİYE KİM KALDI MİKE DE DEĞİL! HADİ DÜŞÜNÜN!! EZRA FALANDA DEĞİL PAGİE VEYA MAYADA DEĞİL. BULAMADINIZMI A- LUCAS!!!!!!!!!!!!!

  1. Kitapların sadece 7 si var son bölü yani 8. kitapta A- nın kim olduğu açıklanıyor 8. kitabı alıcam doğruysa Lucas doğrudur Lucas hariç anlattığın herşey doğru kitaplarda bahsediliyor zaten :)

  2. neden lucas ki ?? dizide az bile. ve a kadın bu arada. dizinin sezonu bitince grrsunuz. ve ayrıca mona öldüğünde allison i geçmişe götürüyor ve piyanodan saklı iki tane birbirinin aynısı kutu çıkıyor. alison bu ikizimiinmi diyor adını söyleyerek hatırlamıyorum onuda ama courtney die biri yok. monada o kadar basit değil sürtük diyor. yani ikiz olayı var kesinlikle ve aria bunu anlıyor. bir çok arianın a olması için sebep var a aria

 23. biz bu kitabın hayranıyım ve çok güzel bir kitap bulut kitabı severek okuyorum ve çok da bayılıyorum alisonun kim olduğunu öğrenmek beni çok mutlu etti alisonu çok seviyorum

 24. Ne zamandır merak ediyordum, sonunda başlayabildim diziye. Ama öyle bi sardı ki şimdide kitaplarını bi çırpıda alıp okumak istiyorum. Dizide 11. bölümdeyim.

  Ama gerçekten çok merak ettiğim ve doğru dürüst anlayamadığım tek bir şey var. Bunu serinin gediklileri izah ederse sevinirim. Şimcik Alison neden akıl hastanesinden kaçtıktan sonra 4 kıza musallat oldu? Bunu ne için yaptı? Sonuçta kızların hayatında Alison hiç mi yer almadı yani? Ama yer almadıysa günlüğünde bunları neden yazdı ve kardeşi Courtney ise oyunu ne için bu şekilde oynadı? Yani tam olarak neden böyle bir şey yaptı, onu anlayamadım bi türlü.

  Ha bide Courtney’i Alison son anda öldürmekten vazgeçti diyordu bazıları, bi yerde okuduğuma göre. Bu doğru mu?

  Ulan bide o değil de, gitmiş fesatlığından öz kız kardeşini akıl hastanesine kapattırmış ya.. kardeş kardeşe bunu yapar mı ya la? Haınlar, zalımlar….

  1. Alisonun günlüğü öyle yazilmisti çünkü Alisonun ikizi hep onun yerine geçmek istemisti.
   Kızlarla da onun en yakın arkadaşları hiç bir zaman olamayacaklari için uğraşıyor

 25. -A Alison serilerde kafa karıştıyorlar ama kanmayın böyle alison ruh hastası bir insan kendini kendisinden üstün görenleride böyle tehdit ediyor

 26. arkadaslar diziye göre yorumlarsam 6. sezonunu bitirdim ve mona falan a dediniz evet a ‘ydı ama gruptandı alison da ölmedi alisonun ikizi yok kitaba göre var diziye göre jasonun ikizi oluyor mona lucas melissa paige bunlar daha sonradan a ya takılıyor hepsi ondan nefret ettiği için a jennayı melissayı da içine almıştı alison ortadan kaybolmadan önce a ona oyun oynuyordu kafasına vuran muhtemelen jasonun ikiizidir çünkü canlı canlı gömen annesi bu arada ceset baska birine ait oluyor ve onu da melissa öldürmüş oluyor yönetmenin dediğie göre 7. sezonda a yı acıklıycaklar ama a sürekli gördüğümüz biri cıkacakmış fakat tam sezonu bitmeden önce a alisonun babasına bir posta gönderdi babacıgım diye
  bu arada alisonun peşine düşmesinin nedeni yıllar önce küçükken onu akıl hastanesine alison yuzune kapatmışlardı bu yüzden mona a nın bir parcası ama mona değil

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 • Kategori(ler) Gençlik Kitapları
 • Kitap AdıKusursuz Sevimli Küçük Yalancılar
 • Sayfa Sayısı350
 • YazarSara Shepard
 • ISBN6055872649
 • Boyutlar, Kapak 13,5x21 cm, Karton Kapak
 • YayıneviİLYADA / 2009

Yazarın Diğer Kitapları

 1. Sevimli Küçük Yalancılar- Kalpsiz ~ Sara ShepardSevimli Küçük Yalancılar- Kalpsiz

  Sevimli Küçük Yalancılar- Kalpsiz

  Sara Shepard

  “Bu kitapta mükemmel maskeleri olan insanlar ve kusursuz, kalpsiz bir plan var. Eşsiz bir macera yaşamaya hazır olun!” Publishers Weekly Dört mükemmel kız çok...

 2. Tehlikeli ~ Sara ShepardTehlikeli

  Tehlikeli

  Sara Shepard

  Tık tık tık… “Kim o?” “Benim, Tehlikeli!” Rosewood kasabası bir fotoğraf karesinde harikulade görünse de, bazı fotoğrafların aldatıcı olabileceğini unutmamak gerekir; tıpkı kasabanın en...

Men-e-men Birazoku

Aynı Kategoriden

 1. İçimdeki Melodi ~ Sharon M. Draperİçimdeki Melodi

  İçimdeki Melodi

  Sharon M. Draper

  New York Times Çok Satan listelerinde aylarca yerini koruyan ve farklı milletlerden milyonlarca okurun kalbinde taht kuran İçimdeki Müzik’in bu çarpıcı devam romanında Melody,...

 2. Lahitteki Sır – Kızıl Kule ~ Bekir SertLahitteki Sır – Kızıl Kule

  Lahitteki Sır – Kızıl Kule

  Bekir Sert

  “Her varlık bir gün ölür ama kimilerinin ismi çağlar boyunca hatırlanır. Ölümsüzlüğün kapısına hoşgeldin Kayra” Birden bire gelişen sürpriz olaylarla hayatı değişen Kayra’nın Ejder...

 3. Mükemmeller Kulübü ~ Anıl BasılıMükemmeller Kulübü

  Mükemmeller Kulübü

  Anıl Basılı

  Sen zayıf değilsin! Herkesten daha güçlüsün. Çünkü sen… Sen Şampiyon’sun!" "Başarısızlar Kulübü" ile ses getiren Anıl Basılı bu kitabıyla, başarı yarışında en önde olmak zorunda hissedenlere odaklanıyor.

Haftanın Yayınevi
Yazarlardan Seçmeler
Editörün Seçimi
Kategorilerden Seçmeler

Yeni girilen kitapları kaçırmayın

Şimdi e-bültenimize abone olun.

  Oynat Durdur
  Vimeo Fragman Vimeo Durdur