Birazoku.com sitesinde de kitapların ilk sayfalarından biraz okuyabilir, satın almadan önce fikir sahibi olabilirsiniz. Devamı »

Yazar ya da yayınevi iseniz kitaplarınızı ücretsiz yükleyin!

Tibetin Gençlik Pınarı 2. Kitap
Tibetin Gençlik Pınarı 2. Kitap

Tibetin Gençlik Pınarı 2. Kitap

Peter Kelder

Artık siz de tüm dünyada bir fırtına gibi esen, yaşlanmayı durduran ve gençliği yeniden kazandıran bu programı keşfedebilirsiniz. (Calligraphic810) [Dr.Joliette, emeklilik yaşına geldiğinde, aşırı…

Artık siz de tüm dünyada bir fırtına gibi esen, yaşlanmayı durduran ve gençliği yeniden kazandıran bu programı keşfedebilirsiniz. (Calligraphic810) [Dr.Joliette, emeklilik yaşına geldiğinde, aşırı kilolu, beyaz saçlı, zamanından önce yaşlanmıştı. Eski bir kaza nedeniyle boynunu bile döndüremez haldeydi. Beş Ayini uygulamaya başladığından beri şu değişiklikleri yaşadığını bildirmektedir:] Sekiz kilo verdim, daha enerjik bir hale geldim ve kendimi daha canlı hissediyorum. Saçlarım yeniden siyahlaşmaya ve kalınlaşmaya başladı; şu an yalnızca şakaklarımda belli belirsiz beyaz saçlar kaldı. Boynumu, hiçbir ağrı duymadan tümüyle ve rahatça hareket ettirmeye başladım. Artık canlı, esnek ve rahat adımlarla yürüyebiliyorum. Cinsel arzularım ve yeteneklerim tümüyle normale döndü. Bütün bu değişimleri tıp ya da bilim açısından açıklayamıyorum ama ancak başıma gelen bu olağanüstü değişikliklerin gerçek olduğunu biliyorum. Beni yıllardır görmeyen insanlar hayretler içinde kalıyorlar -Dr. Russell Joliette, Hartford, Kentucky Samimi olarak söylemem gerekirse hayatım boyunca kendimi hiç bu kadar iyi hissetmemiştim! (Ben ellialtı yaşımdayım.) Kilo verdim. Güçlüyüm, enerjiğim ve kendimi onbeş yaş daha genç hissediyorum ve öyle görünüyorum!!! Birilerinin, ne kadar genç göründüğüme şaştıklarına tanık olmadığım tek bir hafta bile olmuyor. Çoğu insan kırk yaşımdan bir gün bile daha yaşlı görünmediğimi söylüyor. Otuzlarının ortalarına yaklaşan çocuklarım bu kadar enerjik ve genç görünmeme şaşırarak onlar da Beş Ayini uygulamaya başladılar. -Esther Black, Salinas, California Yalnızca kendimi genç hissetmekle kalmıyorum aynı zamanda yaşımı (yetmişüç) bilen insanlar tarafından yirmi yaş daha genç göründüğümü işitiyorum. Ellisekiz yaşındaki doktorum, her hafta yirmi, yirmibeş kilometre koşmasına karşın benim kendisinden daha genç gösterdiğimi söylüyor. Yaşlanma sürecini durdurmak ve tersine döndürmek isteyen herkese bu kitabı tavsiye ederim. -Jack Smithson, Grass Valley, California

Önsöz……………………………………..7

Sunuş……………………………………..11

Birinci bölüm……………………………………………………………………19

İkinci bölüm…………………………………………………………………….29

Üçüncü bölüm………………………………………………………………….5i

Dördüncü bölüm……………………………………………………………..91

Beşinci bölüm ………………………………………………………………..135

Altıncı bölüm ………………………………………………………………….211

Yedinci bölüm…………………………………………………………………253

Sekizinci bölüm……………………………………………………………..205

Son söz…………………………………………………………………………299

EK 1……………………………………………………………………..303

EK 2: ……………………………………………………………………………305

EK ……………………………………………………………………………..319

EK …………………………………………………………………………..337

Bibliyografya………………………………………………………………….340

Ö N S Ö Z

Bu kitapta sizi güçlendirecek, sağlığınızı geliştirecek, yaşama sevincinizi artıracak ve daha uzun yaşamanızı sağlayacak düşünceleri, teknikleri ve bilgeliği bulacaksınız. Bununla birlikte, bu bilgileri kullandığınızda daha uzun yaşadığınızı fark etmeyeceksiniz; çünkü yaşamınızın tadını çıkarmakla fazlasıyla meşgul olacaksınız.

İnsanların çoğunlukla, yaşamlarını tehdit eden bir hastalıkla karşı karşıya kalıp da ölümlü olduklarının farkına vardıkları zaman yaşamlarını dolu dolu yaşamaya başladıklarını gördüm. Başlarına böyle bir şey geldiğinde, öylesine güçlü bir fiziksel ve zihinsel değişim yaşıyorlar ki. çoğu zaman sağlıkları iyiye gitmeye başlıyor, hatta hastalıktan tümüyle kurtulabiliyorlar. Bir kez bu yenilenme süreci başladı mı yaşlanma duruyor ve gençleşme başlıyor. Lütfen yaşamınızdaki gençleşme sürecini harekete geçirmek için ölümle burun buruna gelmeyi beklemeyin. Şimdi başlayın!

Bu kitap, size bu konuda yardımcı olmayı hedeflemektedir. Kitapta, “Beş Ayin” olarak adlandırılan son derece basit egzersizlerden oluşan harikulade bir uygulama keşfedeceksiniz. Aynı zamanda beslenme, solunum, ses enerjisi ve diğer pek çok konu ile ilgili oldukça zengin bilgiler bulacaksınız. Beş Ayin’i uygulayan insanların etkileyici deneyimlerini okuyacaksınız. Bunlara ek olarak bilgilerini bizlerle paylaşan tıp bilimi insanlarının bakış açılarını ve önerilerini de bulacaksınız.

Ancak kitabın sayfaları arasında ilerlerken bu kitabın sadece ayinler, egzersizler ya da tekniklerle ilgili olmadığını aklınızdan çıkarmayın. Bu kitap, özünde, sizinle, eşsizliğinizle. tavırlarınız ve inançlarınızla, arzularınız ve umutlarınızla, potansiyelinizle ve yaşamı neşe ile kucaklayıp onu dolu dolu yaşama yeteneğinizle ilgilidir.

Bilim, bedenimizin ve beynimizin hem eylemlerimiz hem de düşüncelerimiz aracılığıyla fiziksel anlamda geliştirilebileceğini kanıtlamıştır. Aynı şekilde, bilinçli bir değişim amacıyla belirlediğiniz amaçlan elde etmek için eylemlerinizi ve düşüncelerinizi geliştirebilirsiniz. Bu kitaptaki egzersizler ve teknikler bu amacı taşımaktadır. Beş Ayin’i düzenli bir şekilde uygulayan insanların ve bu çalışmalar benim için büyük bir öneme sahiptir. Eğer Beş Ayin’i düzenli bir şekilde uygular ve yaşama neşeyle yaklaşırsanız, fiziksel ve zihinsel sağlığınızın gelişeceğine ve gençleşme sürecini başlatacağına ikna oldum.

Aynı zamanda, her şeyin özü olan yaşamsal enerjinize ulaşıp onu kullanmaya başlayacaksınız. Bilim artık bu enerjiyi ölçme yeteneği geliştirdi ve onu incelemeye başladı. Bu kitabın mantralar ve sesler ile ilgili açıkladığı deneyimleri yaşadım ve enerji üzerinde nasıl bir değişime neden olduklarını hissettim. Yaşadığım bir deneyimi sizinle paylaşmama izin verin:

Bir gece, yatağıma yatmış meditasyon yapıyor ve mantraları tekrarlıyordum. Kedilerim de yatağın bir ucuna kıvrılmış uykuya hazırlanıyorlardı. O an diğer odada bulunan eşim olağandışı bir enerji hissederek ne olduğuna bakmak için yatak odasına geldi. Odaya girdiğinde gözlerimi açtım ve kedilerimizin de olağanüstü bir şeyler hissettiklerini fark ettim. Gecenin saat on birinde dimdik oturmuşlar, daha önce hiç görmediğim kadar uyanık ve canlı bakıyorlardı. Benim için bu olay, bu enerjinin ne kadar gerçek ve etkili olduğunu, yaşamımızda bir şeyleri nasıl değiştirdiğini, çevremizdekilerin hissedip algılayabildikleri bazı şeyleri harekete geçirdiğini gösteriyordu.

Size önerim şu: Şu an okumaya başlayacağınız bu değerli bilgiyi alın. Onu kendi içgörünüz ve esin kaynağınız haline getirin. Ardından kendi kişisel dönüşümünüzü yaratın. Unutmayın, gençlik pınarını kendi dışınızda bir yerde bulamazsınız. Her şeyin kaynağı, içimize doğru olan bir yolculukta bulunabilir.

Bu nedenle şimdi yola çıkın!

Huzurla…

Bernie S. Siegel. M. D.

SUNUŞ

Son kelimeleri yazdıktan sonra daktilosundan uzaklaşıp yazdığı sayfalardan oluşan tomarı güzelce düzenledi ve giriş sayfasında yazılı kitap adına tatmin ve kararsızlık duygularının karışımıyla baktı: “The Eye Of Revelation (İfşanın Gözü. Yazan: Peter Kelder)”.

Kelder’ın ellerinde tuttuğu bu metin büyük bir edebi eser değildi. Bununla birlikte son derece başarılı bir tarzda yazılmış. kısa, sade ve dolayısızdı. Dahası, pek çok insan için oldukça derin ve anlamlı bir mesaj içermekteydi. Buna karşın. Peter Kelder o zamanlar, yani 1939 yılında, bu küçük kitabın kuşaklar boyunca elden ele dolaşacağını, dünyadaki onlarca farklı dilde, hatta braille alfabesiyle de yazılı olarak, milyonlarca insan tarafından okunacağını hayal bile edemiyordu.

Kitabı, -kendisinden Albay Bradford olarak bahsedilen-emekli bir İngiliz subayı tarafından Batıya taşınan beş kadim Tibet egzersizinin öyküsünü anlatıyordu. Kitapta adlandırıldıkları şekliyle bu “Beş Ayin”in. efsanevi gençlik pınarının sırrını içerdikleri anlatılıyordu.

Kelder’in kitabı kısa bir süre sonra yayımlandı ve o zamanlar. henüz bir bestseller değilken bile, insanlar arasında yayılarak sekiz yıl aradan sonra, 1947 yılında yeniden basılacak kadar ünlendi. Sonunda baskısı tükenip piyasada bunu  kazanmasını sağlayacağı vaadini yerine getiremeseydi böylesine büyük bir başarıya ulaşamazdı. Bu çıkarım okuyuculardan yayıncıya yağmur gibi gönderilen pek çok mektup ile desteklenmektedir. Bu mektuplar. Beş Ayin’in okuyucuların yaşamında en küçüğünden büyüğüne en mucizevi değişimleri nasıl sağladığını anlatıyordu.

Bu egzersizlerin olumlu etkilerini anlatan okur mektuplarında, sık rastlanan iki de talep bulunuyordu. Bunlardan ilki, Peter Kelder’in ilk kitabında üstünkörü anlatılan bazı konular hakkında daha derin bilgi isteğiydi. İkincisi ise, kitabın üzerine kurulu olduğu karakter Albay Bradford ve gizemli yazarı hakkında daha fazla şey öğrenmek istiyorlardı.

Şu an elinizde tutmakta olduğunuz bu kitap ilk talebi karşılamak için hazırlanmıştır. Tibet’in Gençlik Pınarı. 2. Kitap. Bay Kelder’ın ilk kitabında kabaca söz ettiği bazı önemli şeyler hakkında ayrıntılı bilgi içermektedir. Kitabın her bölümü bu konudaki ünlü bir uzman tarafından hazırlanmıştır:

Birinci Bölüm, ilk kitabı okumamış okuyucu için Albay Bradford’ın öyküsünün ve Tibet yolculuğunun kısa bir özetini sunmaktadır.

İkinci Bölüm, temel bir sorunun yanıtını bulmak için tarihi kayıtları incelemektedir: Albay Bradford’ın inanılması güç öyküsü gerçek mi yoksa hayal ürünü mü? Ancak her durumda. daha erken dönem Tibet gezginlerinin en az Albay Bradford’nki kadar inanılmaz derece büyülü ve gizemli anılarının, son derece iyi bir şekilde arşivlenmiş kayıtlarım incelediğimizde. bu öykünün gerçekliğine inanıyoruz.

Üçüncü Bölüm. Beş Ayinin etkilerini, bu egzersizleri uygulayan insanların etkileyici, gerçek öyküleri ile bir kez daha onaylamaktadır.

Eklendi: Yayım tarihi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazarın Diğer Kitapları

 1. Tibet’in Gençlik Pınarı 1. Kitap ~ Peter KelderTibet’in Gençlik Pınarı 1. Kitap

  Tibet’in Gençlik Pınarı 1. Kitap

  Peter Kelder

  Bu kitap ” Gençlik Pınarı’nın” Kadim sırlarını bulmak için uzak ve gizemli himalaya dağlarına giden ve onu bulan bir adamın gerçek öyküsüdür. Binlerce yıl...

Men-e-men Birazoku

Aynı Kategoriden

Haftanın Yayınevi
Yazarlardan Seçmeler
Editörün Seçimi
Kategorilerden Seçmeler

Yeni girilen kitapları kaçırmayın

Şimdi e-bültenimize abone olun.

  Oynat Durdur
  Vimeo Fragman Vimeo Durdur